"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Policja poszukuje zaginionego 54-latka

Policjanci z Komisariatu Policji II w Kielcach poszukują 54-letniego mieszkańca miejscowości Zbludowice (pow. Buski). Mężczyzna w dniu 26 czerwca 2017 roku około godz. 10:30 samowolnie opuścił oddział neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach i do chwili nie dotarł do miejsca zamieszkania, nie nawiązał kontaktu z rodziną jak również nie powrócił do placówki szpitalnej.

Czytaj dalej...

Buscy policjanci podsumowali długi weekend

Bez wypadków i osób rannych – tak zakończył się długi weekend na drogach powiatu buskiego. Odnotowano 5 zdarzeń drogowych, gdzie uszkodzone zostały głównie pojazdy, zdarzenia te zostały zakwalifikowane jako kolizje. Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy wzięli sobie do serca. Funkcjonariusze ujawnili 3 kierujących którzy zdecydowali się jechać samochodem po alkoholu.

Czytaj dalej...

W niedzielę akcja "Pasy"

W niedzielę tj. 18 czerwca br. od godziny 6:00 do godziny 22:00 na terenie powiatu buskiego będą prowadzone działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracać będą szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Czytaj dalej...

Trwają zmagania o tytuł "Dzielnicowego Roku" w eliminacjach powiatowych

W środę o godzinie 9.00 funkcjonariusze z jednostek Policji podlegających Komendzie Powiatowej w Busku – Zdroju, którzy na co dzień pracują jako dzielnicowi, przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy. Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych zorganizowała Komenda Główna Policji. Konkurs składa się z trzech etapów. W środę wszyscy kandydaci rozpoczęli zmagania o tytuł najlepszego, rozwiązując test wiedzy ogólnopolicyjnej składający się z 40 pytań.

Czytaj dalej...

Rozmawiali o wakacyjnych zagrożeniach

We wtorek policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej z Buska – Zdroju spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Busku – Zdroju. Tematem spotkania były zbliżające się wakacje oraz zagrożenia czyhające na młodych ludzi w czasie wolnym od szkoły.

Czytaj dalej...

We wtorek akcja "Alkohol i Narkotyki"

Od wtorku 6 czerwca od godziny 6:00 do środy 7 czerwca do godziny 6:00 na drogach całego kraju w tym na terenie powiatu buskiego prowadzona będzie akcja „Alkohol i Narkotyki”. Głównym jej celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania mają również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

Czytaj dalej...

W piątek akcja "Pasy"

W piątek 2 czerwca od godziny 6:00 do godziny 22:00 na terenie powiatu buskiego policjanci prowadzą działania pn. „Pasy”. Mundurowi podczas pełnionej służby, zwracają szczególną uwagę na stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Czytaj dalej...

Rodzinny piknik z buskimi policjantami

W sobotę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju uczestniczyli w festynie rodzinnym na terenach rekreacyjnych w miejscowości Siesławice w powiecie buskim.  Specjalnie dla uczestników funkcjonariusze  przygotowali liczne atrakcje m. in. pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Każdy chętny mógł, choć przez chwilę posiedzieć za kierownicą policyjnego samochodu, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe.

Czytaj dalej...

Porozmawiaj z komendantem... przez internet

„Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka.

Czytaj dalej...

Gmina chroni kasztanowce

Wzorem lat ubiegłych gmina zabezpieczyła kasztanowce przed szkodliwym działaniem szrotówek. W tym roku w walce ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem użyte zostaną pułapki feromonowe i opaski lepowe mocowane na pniach drzew.

Czytaj dalej...

Policja wciąż poszukuje zaginionego

W nocy z piątku na sobotę dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał informację o zaginięciu osoby. W miejscowości Stary Korczyn do rzeki Nida wpadł 62 – letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Na pomoc ruszył świadek zdarzenia, ale ze względu na wartki nurt rzeki mężczyźnie nie udało się wyciągnąć 62 – latka.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy