Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

13 km dróg w sześciu gminach do remontu

13 km dróg w sześciu gminach do remontu

Kolejne drogi powiatowe na Ponidziu zostaną wyremontowane. Wojewoda przyznała rządowe dotacje, a powiat pińczowski i buski modernizuje kolejne kilometry. 50% dotacji to spory zastrzyk gotówki, przyznają samorządowcy i nie ukrywają, że już czekają na kolejne dofinansowania.

Kolejne kilometry dróg gminnych i powiatowych w województwie świętokrzyskim zostaną wyremontowane. Blisko 41 mln zł wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek przeznaczyła na dofinansowanie modernizacji dróg. Pieniądze pochodzą z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016-2019.

- W województwie świętokrzyskim zostanie zmodernizowanych 131 km dróg. 64 zadania ostatecznie dofinansowane dotyczą 20 dróg powiatowych i 44 dróg gminnych – powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Prawie 160 tysięcy dofinansowania otrzymał powiat pińczowski na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Dzierążnia. Jak zaznacza starosta pińczowski, jest to inwestycja ważna z uwagi na poprawę bezpieczeństwa.

- Droga Dzierążnia, czyli odcinek koło Kościoła, to odcinek bardzo niebezpieczny. Po wielu latach starań przebudujemy go. Na pewno wzrośnie bezpieczeństwo, bo to jest bardzo uczęszczany fragment – powiedział Zbigniew Kierkowski, starosta powiatu pińczowskiego.

Remont tej drogi jest już prawie na ukończeniu. W ramach prac jezdnia została poszerzona i zyska nową nawierzchnię. Do tego powstał chodnik i została utwardzona skarpa. Koszt całej inwestycji to ponad 316 tys zł. Mimo tej inwestycji, dróg do wyremontowania w powiecie pińczowskim jeszcze trochę zostało.

- Z każdym rokiem tych kilometrów ubywa, ale jeszcze są odcinki, które wymagają znacznych nakładów - dodał Zbigniew Kierkowski.

Ponad 1.5 mln zł dotacji otrzymał powiat buski na remont blisko 13 kilometrów dróg na terenie sześciu gmin powiatu. Do programu nie przystąpiły tylko dwie gminy, Wiślica i Nowy Korczyn, w związku z tym one nie zyskają wyremontowanych odcinków dróg.

- To są nie tylko odcinki drogowe, ale również odcinki chodników - powiedział Jerzy Kolarz, starosta powiatu buskiego.

Jak zaznacza Jerzy Kolarz, każde pieniądze w samorządach są potrzebne i tak wysokie dofinansowanie bardzo go zadowala.

- Zawsze chciałoby się więcej, ale te 50% to jest duży wkład - dodał starosta buski.

Do 15 września samorządy mogą ubiegać się o kolejne dotacje, ponieważ do tego dnia trwa nabór wniosków w ramach tego samego programu. Planowana kwota dofinansowania to ponad 51 mln zł. Realizacja zadań nastąpi w 2017 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy