Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

13 km dróg w sześciu gminach do remontu

13 km dróg w sześciu gminach do remontu

Kolejne drogi powiatowe na Ponidziu zostaną wyremontowane. Wojewoda przyznała rządowe dotacje, a powiat pińczowski i buski modernizuje kolejne kilometry. 50% dotacji to spory zastrzyk gotówki, przyznają samorządowcy i nie ukrywają, że już czekają na kolejne dofinansowania.

Kolejne kilometry dróg gminnych i powiatowych w województwie świętokrzyskim zostaną wyremontowane. Blisko 41 mln zł wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek przeznaczyła na dofinansowanie modernizacji dróg. Pieniądze pochodzą z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016-2019.

- W województwie świętokrzyskim zostanie zmodernizowanych 131 km dróg. 64 zadania ostatecznie dofinansowane dotyczą 20 dróg powiatowych i 44 dróg gminnych – powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Prawie 160 tysięcy dofinansowania otrzymał powiat pińczowski na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Dzierążnia. Jak zaznacza starosta pińczowski, jest to inwestycja ważna z uwagi na poprawę bezpieczeństwa.

- Droga Dzierążnia, czyli odcinek koło Kościoła, to odcinek bardzo niebezpieczny. Po wielu latach starań przebudujemy go. Na pewno wzrośnie bezpieczeństwo, bo to jest bardzo uczęszczany fragment – powiedział Zbigniew Kierkowski, starosta powiatu pińczowskiego.

Remont tej drogi jest już prawie na ukończeniu. W ramach prac jezdnia została poszerzona i zyska nową nawierzchnię. Do tego powstał chodnik i została utwardzona skarpa. Koszt całej inwestycji to ponad 316 tys zł. Mimo tej inwestycji, dróg do wyremontowania w powiecie pińczowskim jeszcze trochę zostało.

- Z każdym rokiem tych kilometrów ubywa, ale jeszcze są odcinki, które wymagają znacznych nakładów - dodał Zbigniew Kierkowski.

Ponad 1.5 mln zł dotacji otrzymał powiat buski na remont blisko 13 kilometrów dróg na terenie sześciu gmin powiatu. Do programu nie przystąpiły tylko dwie gminy, Wiślica i Nowy Korczyn, w związku z tym one nie zyskają wyremontowanych odcinków dróg.

- To są nie tylko odcinki drogowe, ale również odcinki chodników - powiedział Jerzy Kolarz, starosta powiatu buskiego.

Jak zaznacza Jerzy Kolarz, każde pieniądze w samorządach są potrzebne i tak wysokie dofinansowanie bardzo go zadowala.

- Zawsze chciałoby się więcej, ale te 50% to jest duży wkład - dodał starosta buski.

Do 15 września samorządy mogą ubiegać się o kolejne dotacje, ponieważ do tego dnia trwa nabór wniosków w ramach tego samego programu. Planowana kwota dofinansowania to ponad 51 mln zł. Realizacja zadań nastąpi w 2017 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy