Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

13 km dróg w sześciu gminach do remontu

13 km dróg w sześciu gminach do remontu

Kolejne drogi powiatowe na Ponidziu zostaną wyremontowane. Wojewoda przyznała rządowe dotacje, a powiat pińczowski i buski modernizuje kolejne kilometry. 50% dotacji to spory zastrzyk gotówki, przyznają samorządowcy i nie ukrywają, że już czekają na kolejne dofinansowania.

Kolejne kilometry dróg gminnych i powiatowych w województwie świętokrzyskim zostaną wyremontowane. Blisko 41 mln zł wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek przeznaczyła na dofinansowanie modernizacji dróg. Pieniądze pochodzą z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury na lata 2016-2019.

- W województwie świętokrzyskim zostanie zmodernizowanych 131 km dróg. 64 zadania ostatecznie dofinansowane dotyczą 20 dróg powiatowych i 44 dróg gminnych – powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Prawie 160 tysięcy dofinansowania otrzymał powiat pińczowski na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Dzierążnia. Jak zaznacza starosta pińczowski, jest to inwestycja ważna z uwagi na poprawę bezpieczeństwa.

- Droga Dzierążnia, czyli odcinek koło Kościoła, to odcinek bardzo niebezpieczny. Po wielu latach starań przebudujemy go. Na pewno wzrośnie bezpieczeństwo, bo to jest bardzo uczęszczany fragment – powiedział Zbigniew Kierkowski, starosta powiatu pińczowskiego.

Remont tej drogi jest już prawie na ukończeniu. W ramach prac jezdnia została poszerzona i zyska nową nawierzchnię. Do tego powstał chodnik i została utwardzona skarpa. Koszt całej inwestycji to ponad 316 tys zł. Mimo tej inwestycji, dróg do wyremontowania w powiecie pińczowskim jeszcze trochę zostało.

- Z każdym rokiem tych kilometrów ubywa, ale jeszcze są odcinki, które wymagają znacznych nakładów - dodał Zbigniew Kierkowski.

Ponad 1.5 mln zł dotacji otrzymał powiat buski na remont blisko 13 kilometrów dróg na terenie sześciu gmin powiatu. Do programu nie przystąpiły tylko dwie gminy, Wiślica i Nowy Korczyn, w związku z tym one nie zyskają wyremontowanych odcinków dróg.

- To są nie tylko odcinki drogowe, ale również odcinki chodników - powiedział Jerzy Kolarz, starosta powiatu buskiego.

Jak zaznacza Jerzy Kolarz, każde pieniądze w samorządach są potrzebne i tak wysokie dofinansowanie bardzo go zadowala.

- Zawsze chciałoby się więcej, ale te 50% to jest duży wkład - dodał starosta buski.

Do 15 września samorządy mogą ubiegać się o kolejne dotacje, ponieważ do tego dnia trwa nabór wniosków w ramach tego samego programu. Planowana kwota dofinansowania to ponad 51 mln zł. Realizacja zadań nastąpi w 2017 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy