Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Jubileuszowy Bieg Zdrojowy 2016

  • Napisał 
Jubileuszowy Bieg Zdrojowy 2016

Ponad setka uczestników wzięła w niedzielę udział w 15. już edycji Biegu Zdrojowego. Impreza ta od lat zdobywa coraz większą popularność, również poza granicami nie tylko naszego regionu, ale i kraju.

Bieg Zdrojowy w Busku-Zdroju to impreza z już 15-letnią historią. Z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz więcej miłośników tego sportu. W niedzielę, podczas kolejnej edycji, mimo niesprzyjającej aury, na starcie stanęło ponad stu uczestników.

Organizatorem biegu od lat jest niezmiennie Klub Sportowy „Słoneczko”. Poza propagowaniem zdrowego stylu życia, impreza ma również na celu promocję Buska, jako uzdrowiska.

- Idea przyjęła się dobrze. Cieszymy się, bo uczestnicy przekonują, że mimo deszczu wszystko zostało jak najlepiej przygotowane - powiedział Zdzisław Perepiczko, prezes KS "Słoneczko".

Pierwszy na mecie bieg zakończył Łukasz Woźniak ze Strawczyna. Na drugim stopniu podium uplasował się Aleksander Dragan z Kielc. Pierwszą trójkę zamknął Dawid Kubiec ze Starachowic.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy