Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

XIV Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby już w najbliższy piątek

Źródło: http://www.powiat.busko.pl/ Źródło: http://www.powiat.busko.pl/

Już 30 września w Busku – Zdroju odbędzie się XIV Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby. W sali koncertowej Sanatorium Marconi od godziny 10.00 na uczestników czeka wiele atrakcji.

Na początek słowo o zdrowiu, czyli konferencja naukowa. Nie może zabraknąć również wręczenia szkołom Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. W planie są także spektakle przygotowane między innymi przez dzieci. Są one poświęcone oczywiście tematyce zdrowotnej.

Poza tym na uczestników czekają warsztaty: dla młodzieży gimnazjalnej „Styl życia, a choroby cywilizacyjne”, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Hipotermia jako stan zagrożenia życia w okresie całego roku” oraz warsztaty sportowe.

Zakończenie o godzinie 18.00. Szczegóły dostępne są na stronie powiatu buskiego.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy