Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Ponad 800 tysięcy dofinansowania otrzymała z rządowych pieniędzy gmina Busko-Zdrój na budowę i modernizację kilku ulic. Dzięki temu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo, a także usprawnił się system komunikacyjny. Wojewoda zapowiada, że w 2017 roku będzie dla samorządów do rozdysponowania ponad 77 mln zł.

W ramach rządowego programu województwo świętokrzyskie w sumie otrzymało w tym roku ponad 40 mln zł na remonty dróg. Łącznie za tę kwotę można było wyremontować 61 odcinków dróg, w tym 41 gminnych i 21 dróg powiatowych.

- Łącznie w województwie zostanie wyremontowanych 131 km dróg na terenie różnych gmin i powiatów - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. 

Ponad 800 tysięcy zł. otrzymała Gmina Busko-Zdrój na budowę ulicy łączącej ul. Młyńską z ulicą Siesławską, przebudowę ulicy Jasnej, Promyk i Jodłowej, także na budowę dróg gminnych położonych na terenie sołectwa Mikułowice.

- Jest to docinek około kilometra. Jest on o tyle ważny, że kiedyś była to droga krajowa i ona przez ponad 40 lat została tak zdewastowana, że jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia – powiedział Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Wszystkie prace dobiegają końca. Burmistrz zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu drogi zostaną oddane do użytku. Jednak nie obyło się bez utrudnień.

Do 31 grudnia zostanie zatwierdzona lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na rok 2017. Do nowego naboru wpłynęło 110 wniosków, wstępnie wojewoda zatwierdziła 102 wnioski. Łączna kwota dotacji na rok 2017 to 77 mln 306 tys. zł.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy