Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Ponad 800 tysięcy dofinansowania otrzymała z rządowych pieniędzy gmina Busko-Zdrój na budowę i modernizację kilku ulic. Dzięki temu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo, a także usprawnił się system komunikacyjny. Wojewoda zapowiada, że w 2017 roku będzie dla samorządów do rozdysponowania ponad 77 mln zł.

W ramach rządowego programu województwo świętokrzyskie w sumie otrzymało w tym roku ponad 40 mln zł na remonty dróg. Łącznie za tę kwotę można było wyremontować 61 odcinków dróg, w tym 41 gminnych i 21 dróg powiatowych.

- Łącznie w województwie zostanie wyremontowanych 131 km dróg na terenie różnych gmin i powiatów - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. 

Ponad 800 tysięcy zł. otrzymała Gmina Busko-Zdrój na budowę ulicy łączącej ul. Młyńską z ulicą Siesławską, przebudowę ulicy Jasnej, Promyk i Jodłowej, także na budowę dróg gminnych położonych na terenie sołectwa Mikułowice.

- Jest to docinek około kilometra. Jest on o tyle ważny, że kiedyś była to droga krajowa i ona przez ponad 40 lat została tak zdewastowana, że jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia – powiedział Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Wszystkie prace dobiegają końca. Burmistrz zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu drogi zostaną oddane do użytku. Jednak nie obyło się bez utrudnień.

Do 31 grudnia zostanie zatwierdzona lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na rok 2017. Do nowego naboru wpłynęło 110 wniosków, wstępnie wojewoda zatwierdziła 102 wnioski. Łączna kwota dotacji na rok 2017 to 77 mln 306 tys. zł.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy