XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Ponad 800 tysięcy dofinansowania otrzymała z rządowych pieniędzy gmina Busko-Zdrój na budowę i modernizację kilku ulic. Dzięki temu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo, a także usprawnił się system komunikacyjny. Wojewoda zapowiada, że w 2017 roku będzie dla samorządów do rozdysponowania ponad 77 mln zł.

W ramach rządowego programu województwo świętokrzyskie w sumie otrzymało w tym roku ponad 40 mln zł na remonty dróg. Łącznie za tę kwotę można było wyremontować 61 odcinków dróg, w tym 41 gminnych i 21 dróg powiatowych.

- Łącznie w województwie zostanie wyremontowanych 131 km dróg na terenie różnych gmin i powiatów - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. 

Ponad 800 tysięcy zł. otrzymała Gmina Busko-Zdrój na budowę ulicy łączącej ul. Młyńską z ulicą Siesławską, przebudowę ulicy Jasnej, Promyk i Jodłowej, także na budowę dróg gminnych położonych na terenie sołectwa Mikułowice.

- Jest to docinek około kilometra. Jest on o tyle ważny, że kiedyś była to droga krajowa i ona przez ponad 40 lat została tak zdewastowana, że jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia – powiedział Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Wszystkie prace dobiegają końca. Burmistrz zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu drogi zostaną oddane do użytku. Jednak nie obyło się bez utrudnień.

Do 31 grudnia zostanie zatwierdzona lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na rok 2017. Do nowego naboru wpłynęło 110 wniosków, wstępnie wojewoda zatwierdziła 102 wnioski. Łączna kwota dotacji na rok 2017 to 77 mln 306 tys. zł.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy