Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Ponad 800 tysięcy dofinansowania otrzymała z rządowych pieniędzy gmina Busko-Zdrój na budowę i modernizację kilku ulic. Dzięki temu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo, a także usprawnił się system komunikacyjny. Wojewoda zapowiada, że w 2017 roku będzie dla samorządów do rozdysponowania ponad 77 mln zł.

W ramach rządowego programu województwo świętokrzyskie w sumie otrzymało w tym roku ponad 40 mln zł na remonty dróg. Łącznie za tę kwotę można było wyremontować 61 odcinków dróg, w tym 41 gminnych i 21 dróg powiatowych.

- Łącznie w województwie zostanie wyremontowanych 131 km dróg na terenie różnych gmin i powiatów - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. 

Ponad 800 tysięcy zł. otrzymała Gmina Busko-Zdrój na budowę ulicy łączącej ul. Młyńską z ulicą Siesławską, przebudowę ulicy Jasnej, Promyk i Jodłowej, także na budowę dróg gminnych położonych na terenie sołectwa Mikułowice.

- Jest to docinek około kilometra. Jest on o tyle ważny, że kiedyś była to droga krajowa i ona przez ponad 40 lat została tak zdewastowana, że jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia – powiedział Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Wszystkie prace dobiegają końca. Burmistrz zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu drogi zostaną oddane do użytku. Jednak nie obyło się bez utrudnień.

Do 31 grudnia zostanie zatwierdzona lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na rok 2017. Do nowego naboru wpłynęło 110 wniosków, wstępnie wojewoda zatwierdziła 102 wnioski. Łączna kwota dotacji na rok 2017 to 77 mln 306 tys. zł.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy