Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Drogi zmodernizowane dzięki rządowym pieniądzom

Ponad 800 tysięcy dofinansowania otrzymała z rządowych pieniędzy gmina Busko-Zdrój na budowę i modernizację kilku ulic. Dzięki temu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo, a także usprawnił się system komunikacyjny. Wojewoda zapowiada, że w 2017 roku będzie dla samorządów do rozdysponowania ponad 77 mln zł.

W ramach rządowego programu województwo świętokrzyskie w sumie otrzymało w tym roku ponad 40 mln zł na remonty dróg. Łącznie za tę kwotę można było wyremontować 61 odcinków dróg, w tym 41 gminnych i 21 dróg powiatowych.

- Łącznie w województwie zostanie wyremontowanych 131 km dróg na terenie różnych gmin i powiatów - powiedziała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. 

Ponad 800 tysięcy zł. otrzymała Gmina Busko-Zdrój na budowę ulicy łączącej ul. Młyńską z ulicą Siesławską, przebudowę ulicy Jasnej, Promyk i Jodłowej, także na budowę dróg gminnych położonych na terenie sołectwa Mikułowice.

- Jest to docinek około kilometra. Jest on o tyle ważny, że kiedyś była to droga krajowa i ona przez ponad 40 lat została tak zdewastowana, że jej stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia – powiedział Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju.

Wszystkie prace dobiegają końca. Burmistrz zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu drogi zostaną oddane do użytku. Jednak nie obyło się bez utrudnień.

Do 31 grudnia zostanie zatwierdzona lista wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na rok 2017. Do nowego naboru wpłynęło 110 wniosków, wstępnie wojewoda zatwierdziła 102 wnioski. Łączna kwota dotacji na rok 2017 to 77 mln 306 tys. zł.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy