Bezpieczeństwo nad wodą: Wakacje, słońce i wysokie temperatury to sprawia, że coraz chętniej szukamy ochłody nad wodą. Jednak podczas zabawy niektórzy zapominają o bezpieczeństwie. Policjanci i ratownicy apelują o rozwagę i rozsądek.   W województwie świętokrzyskim sezon na plażowanie tuż, tuż, dlatego na wypoczynek wybierajmy tylko miejsca strzeżone. Z wizytą w skarżyskim szpitalu" o Szpitalnym Oddziale Ratunkowym: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Z wizytą w skarżyskim szpitalu”. Tym razem odwiedziliśmy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dni Suchedniowa już w ten weekend: Przypominamy, że już w najbliższy weekend odbędą się  Dni Suchedniowa, jednocześnie świętowanie 55 – lecia nadania praw miejskich. Dla mieszkańców i wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniach, przygotowano wiele atrakcji. Patronat nad tą imprezą sprawuje m.in. nasza telewizja. Uczcili pamięć pomordowanych na Brzasku: W minioną niedzielę, jak co roku, mieszkańcy powiatu skarżyskiego spotkali się przy zbiorowej mogile na Brzasku, by uczcić pamięć o pomordowanych. Nowoczesne technologie pomagają poprawić urodę: Poprawiają owal twarzy i szyi, pomagają zniwelować zmarszczki i podnieść brwi. Lasery przychodzą z odsieczą, gdy w odchudzaniu nie pomaga dieta czy sport. Kolejne dni, kolejne zatrzymane prawa jazdy: Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. W ostatni weekend włoszczowscy policjanci zatrzymali uprawnienia 4 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Jest zatrzymanie w sprawie morderstwa księdza: Drobiazgowa praca oraz zaangażowanie świętokrzyskich policjantów doprowadziła do szybkiego zatrzymania 26 –latka. Mundurowi podejrzewają, że mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego może mieć związek ze śmiercią 70 –letniego księdza z gminy Sędziszów. "Lato w teatrze": W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” wystartował dwutygodniowy cykl warsztatów „Lato w Teatrze”. W tegorocznej, piątej już edycji, dzieci zmierzą się z niecodziennym zadaniem dotyczącym sekretnego życia przedmiotów. Setki ofert pracy na kieleckim Rynku już w środę: W środę na kieleckim Rynku w godzinach od 12.00 - 14.00 odbędą się Plenerowe Targi Pracy. Na bezrobotnych czekać będzie ponad tysiąc ofert pracy zarówno krajowych jak i zagranicznych, poszukiwani będą m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. W Kielcach drugi etap 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: Z 5 etapów będzie składał się 28. kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Trasa przebiegać będzie z Łodzi do Lublina. Finisz drugiego etapu wyścigu odbędzie się w Kielcach.
Menu
reklama
reklama

Karatecy z Buska na turnieju w Końskich

Karatecy z Buska na turnieju w Końskich

W weekend zawodniczki i zawodnicy buskiej sekcji karate wzięli udział w silnie obsadzonym III Turnieju Karate o Puchar Ziemi Koneckiej.

Podopieczni Marka Praska do Końskich pojechali w ośmioosobowym składzie.  

-Przywiozłem osiem osób, w tym trzech bardzo młodych, sześcioletnich zawodników. Liczymy na kilka medali. Zachęcam rodziców do tego, by przyprowadzili dzieci na zajęcia karate – powiedział opiekun buskich karateków.

Tegoroczna edycja koneckiego turnieju obfitowała w wiele zaciętych walk, a rekordowa frekwencja zaskoczyła organizatorów. Na listach startowych widzieliśmy nazwiska z całej Polski z ponad trzydziestu klubów\

Tak dobrze zorganizowany turniej ucieszył szefa świętokrzyskich karateków.

- Dzieci jeszcze niewiele umieją, ale ważne by zaczęły, bo po kilku latach przyjdą efekty. Cieszy tak duża frekwencja. Konecki turniej urasta do miana najważniejszego w naszym województwie.

Zawodnicy z Buska z turnieju w Końskich nie przywieźli żadnego medalu. Mimo to, ich występ zostanie zapamiętany, jako jednej z najmłodszych ekip turnieju. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że drużynowo konecki turniej wygrali zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki, przed Kieleckim Klubem Karate Kyokushin oraz gospodarzami turnieju.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy