Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miało miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Starostwo zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach: Starostwo powiatowe zachęca organizacje pożytku publicznego do udziału w konsultacjach nad projektem „Programu Współpracy Powiatu Skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok”.  Jeździmy bardzo szybko: Policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali  w tym roku prawo jazdy już 176 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. "Tydzień Mediacji" w województwie świętokrzyskim: W ramach tego wydarzenia we wszystkich placówkach sądowych odbywają się bezpłatne konsultacje z mediatorami – informuje Monika Gądek-Tamborska – rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kielcach.Mediacje to wciąż niszowa forma porozumień w trakcie konfliktów, a to właśnie dzięki niej możemy znacznie ograniczyć koszty procesów sądowych – mówi Izabela Buszewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Policjanci zlikwidowali "dziuplę" w gminie Bieliny: Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali skradziony samochód i zlikwidowali „dziuplę" w gminie Bieliny. Świętokrzyski Anioł Dobroci dla koneckich WTZ przy Wszechnicy Koneckiej: W kategorii grupowej statuetka Świętokrzyski Anioł Dobroci trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Powiatu „Wszechnica Konecka”. Z rąk członka zarządu województwa świętokrzyskiego Piotra Żołądka, nagrodę odebrała Barbara Zbulut. Mistrz Polski pochodzi ze Skarżyska: Rafał Oleś 2017 rok będzie wspominał, jako pełen sukcesów i radości. W rozgrywanych w Szaflarach, Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie zdobył Mistrzostwo Polski.
Menu
reklama
reklama

Karatecy z Buska na turnieju w Końskich

Karatecy z Buska na turnieju w Końskich

W weekend zawodniczki i zawodnicy buskiej sekcji karate wzięli udział w silnie obsadzonym III Turnieju Karate o Puchar Ziemi Koneckiej.

Podopieczni Marka Praska do Końskich pojechali w ośmioosobowym składzie.  

-Przywiozłem osiem osób, w tym trzech bardzo młodych, sześcioletnich zawodników. Liczymy na kilka medali. Zachęcam rodziców do tego, by przyprowadzili dzieci na zajęcia karate – powiedział opiekun buskich karateków.

Tegoroczna edycja koneckiego turnieju obfitowała w wiele zaciętych walk, a rekordowa frekwencja zaskoczyła organizatorów. Na listach startowych widzieliśmy nazwiska z całej Polski z ponad trzydziestu klubów\

Tak dobrze zorganizowany turniej ucieszył szefa świętokrzyskich karateków.

- Dzieci jeszcze niewiele umieją, ale ważne by zaczęły, bo po kilku latach przyjdą efekty. Cieszy tak duża frekwencja. Konecki turniej urasta do miana najważniejszego w naszym województwie.

Zawodnicy z Buska z turnieju w Końskich nie przywieźli żadnego medalu. Mimo to, ich występ zostanie zapamiętany, jako jednej z najmłodszych ekip turnieju. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że drużynowo konecki turniej wygrali zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki, przed Kieleckim Klubem Karate Kyokushin oraz gospodarzami turnieju.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy