Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

"Bezpieczny Dom"

"Bezpieczny Dom" "Bezpieczny Dom"

8 grudnia odbędzie się uroczyste uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej „Bezpieczny Dom”. To projekt, który przygotowały Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i Komenda Powiatowa PSP w Busku – Zdroju w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”.

Poprzez projekt „Bezpieczny Dom” realizowana jest także ogólnopolska akcja „Ognik”. Jest ona skierowana głównie do dzieci oraz młodzieży szkolnej i ma na celu edukować na temat odpowiedniego, bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia. Na realizację tego projektu w siedzibie Powiatowej PSP w Busku – Zdroju zaadoptowano kilka pomieszczeń i przerobiono je na mieszkanie. Stworzono pokój dzienny, kuchnię i łazienkę, aby zobrazować dzieciom z jakimi potencjalnymi zagrożeniami mogą spotkać się w domu. Podczas zajęć strażacy będą pokazywać grupom jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu lub tlenku węgla, do jakiej temperatury mogą rozgrzać się drzwi. Oczywiście nie zabranie także nauki bezpiecznej ewakuacji. W trakcie spotkań strażacy będą poruszać tematykę aktualnej pory roku – zagrożeń sezonowych i sposobów spędzania czasu wolnego. To pierwszy taki obiekt w województwie świętokrzyskim.

Szkolenia mają na celu podnieść świadomość uczestników, tak by w przyszłości gdy przydarzy im się jedna z omawianych sytuacja umieli sobie z nią poradzić. Na zakończenie szkolenia dzieci i młodzież, która weźmie udział w kursie otrzyma certyfikat „Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa oraz sprawnością fizyczną.

Grupy mogą zapisywać się do „Bezpiecznego Domu” po 15 grudnia. Budynek czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 10.30 i od 10.30 do 12.00. Ze względu na duże zainteresowanie w pierwszej kolejności strażacy zapraszają dzieci z klas 0-3. Grupę maksymalnie może stanowić 25 osób. Uczestnicy muszą mieć ze sobą obuwie zmienne. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy