Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

"Bezpieczny Dom"

"Bezpieczny Dom" "Bezpieczny Dom"

8 grudnia odbędzie się uroczyste uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej „Bezpieczny Dom”. To projekt, który przygotowały Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i Komenda Powiatowa PSP w Busku – Zdroju w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”.

Poprzez projekt „Bezpieczny Dom” realizowana jest także ogólnopolska akcja „Ognik”. Jest ona skierowana głównie do dzieci oraz młodzieży szkolnej i ma na celu edukować na temat odpowiedniego, bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia. Na realizację tego projektu w siedzibie Powiatowej PSP w Busku – Zdroju zaadoptowano kilka pomieszczeń i przerobiono je na mieszkanie. Stworzono pokój dzienny, kuchnię i łazienkę, aby zobrazować dzieciom z jakimi potencjalnymi zagrożeniami mogą spotkać się w domu. Podczas zajęć strażacy będą pokazywać grupom jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu lub tlenku węgla, do jakiej temperatury mogą rozgrzać się drzwi. Oczywiście nie zabranie także nauki bezpiecznej ewakuacji. W trakcie spotkań strażacy będą poruszać tematykę aktualnej pory roku – zagrożeń sezonowych i sposobów spędzania czasu wolnego. To pierwszy taki obiekt w województwie świętokrzyskim.

Szkolenia mają na celu podnieść świadomość uczestników, tak by w przyszłości gdy przydarzy im się jedna z omawianych sytuacja umieli sobie z nią poradzić. Na zakończenie szkolenia dzieci i młodzież, która weźmie udział w kursie otrzyma certyfikat „Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa oraz sprawnością fizyczną.

Grupy mogą zapisywać się do „Bezpiecznego Domu” po 15 grudnia. Budynek czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 10.30 i od 10.30 do 12.00. Ze względu na duże zainteresowanie w pierwszej kolejności strażacy zapraszają dzieci z klas 0-3. Grupę maksymalnie może stanowić 25 osób. Uczestnicy muszą mieć ze sobą obuwie zmienne. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy