XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

"Bezpieczny Dom"

"Bezpieczny Dom" "Bezpieczny Dom"

8 grudnia odbędzie się uroczyste uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej „Bezpieczny Dom”. To projekt, który przygotowały Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i Komenda Powiatowa PSP w Busku – Zdroju w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”.

Poprzez projekt „Bezpieczny Dom” realizowana jest także ogólnopolska akcja „Ognik”. Jest ona skierowana głównie do dzieci oraz młodzieży szkolnej i ma na celu edukować na temat odpowiedniego, bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia. Na realizację tego projektu w siedzibie Powiatowej PSP w Busku – Zdroju zaadoptowano kilka pomieszczeń i przerobiono je na mieszkanie. Stworzono pokój dzienny, kuchnię i łazienkę, aby zobrazować dzieciom z jakimi potencjalnymi zagrożeniami mogą spotkać się w domu. Podczas zajęć strażacy będą pokazywać grupom jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu lub tlenku węgla, do jakiej temperatury mogą rozgrzać się drzwi. Oczywiście nie zabranie także nauki bezpiecznej ewakuacji. W trakcie spotkań strażacy będą poruszać tematykę aktualnej pory roku – zagrożeń sezonowych i sposobów spędzania czasu wolnego. To pierwszy taki obiekt w województwie świętokrzyskim.

Szkolenia mają na celu podnieść świadomość uczestników, tak by w przyszłości gdy przydarzy im się jedna z omawianych sytuacja umieli sobie z nią poradzić. Na zakończenie szkolenia dzieci i młodzież, która weźmie udział w kursie otrzyma certyfikat „Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa oraz sprawnością fizyczną.

Grupy mogą zapisywać się do „Bezpiecznego Domu” po 15 grudnia. Budynek czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 10.30 i od 10.30 do 12.00. Ze względu na duże zainteresowanie w pierwszej kolejności strażacy zapraszają dzieci z klas 0-3. Grupę maksymalnie może stanowić 25 osób. Uczestnicy muszą mieć ze sobą obuwie zmienne. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy