Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

"Bezpieczny Dom"

"Bezpieczny Dom" "Bezpieczny Dom"

8 grudnia odbędzie się uroczyste uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej „Bezpieczny Dom”. To projekt, który przygotowały Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i Komenda Powiatowa PSP w Busku – Zdroju w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”.

Poprzez projekt „Bezpieczny Dom” realizowana jest także ogólnopolska akcja „Ognik”. Jest ona skierowana głównie do dzieci oraz młodzieży szkolnej i ma na celu edukować na temat odpowiedniego, bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia. Na realizację tego projektu w siedzibie Powiatowej PSP w Busku – Zdroju zaadoptowano kilka pomieszczeń i przerobiono je na mieszkanie. Stworzono pokój dzienny, kuchnię i łazienkę, aby zobrazować dzieciom z jakimi potencjalnymi zagrożeniami mogą spotkać się w domu. Podczas zajęć strażacy będą pokazywać grupom jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu lub tlenku węgla, do jakiej temperatury mogą rozgrzać się drzwi. Oczywiście nie zabranie także nauki bezpiecznej ewakuacji. W trakcie spotkań strażacy będą poruszać tematykę aktualnej pory roku – zagrożeń sezonowych i sposobów spędzania czasu wolnego. To pierwszy taki obiekt w województwie świętokrzyskim.

Szkolenia mają na celu podnieść świadomość uczestników, tak by w przyszłości gdy przydarzy im się jedna z omawianych sytuacja umieli sobie z nią poradzić. Na zakończenie szkolenia dzieci i młodzież, która weźmie udział w kursie otrzyma certyfikat „Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa oraz sprawnością fizyczną.

Grupy mogą zapisywać się do „Bezpiecznego Domu” po 15 grudnia. Budynek czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 10.30 i od 10.30 do 12.00. Ze względu na duże zainteresowanie w pierwszej kolejności strażacy zapraszają dzieci z klas 0-3. Grupę maksymalnie może stanowić 25 osób. Uczestnicy muszą mieć ze sobą obuwie zmienne. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy