Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

"Bezpieczny Dom"

8 grudnia odbędzie się uroczyste uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej „Bezpieczny Dom”. To projekt, który przygotowały Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach i Komenda Powiatowa PSP w Busku – Zdroju w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”.

Poprzez projekt „Bezpieczny Dom” realizowana jest także ogólnopolska akcja „Ognik”. Jest ona skierowana głównie do dzieci oraz młodzieży szkolnej i ma na celu edukować na temat odpowiedniego, bezpiecznego zachowania w sytuacji zagrożenia. Na realizację tego projektu w siedzibie Powiatowej PSP w Busku – Zdroju zaadoptowano kilka pomieszczeń i przerobiono je na mieszkanie. Stworzono pokój dzienny, kuchnię i łazienkę, aby zobrazować dzieciom z jakimi potencjalnymi zagrożeniami mogą spotkać się w domu. Podczas zajęć strażacy będą pokazywać grupom jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu lub tlenku węgla, do jakiej temperatury mogą rozgrzać się drzwi. Oczywiście nie zabranie także nauki bezpiecznej ewakuacji. W trakcie spotkań strażacy będą poruszać tematykę aktualnej pory roku – zagrożeń sezonowych i sposobów spędzania czasu wolnego. To pierwszy taki obiekt w województwie świętokrzyskim.

Szkolenia mają na celu podnieść świadomość uczestników, tak by w przyszłości gdy przydarzy im się jedna z omawianych sytuacja umieli sobie z nią poradzić. Na zakończenie szkolenia dzieci i młodzież, która weźmie udział w kursie otrzyma certyfikat „Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa oraz sprawnością fizyczną.

Grupy mogą zapisywać się do „Bezpiecznego Domu” po 15 grudnia. Budynek czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 10.30 i od 10.30 do 12.00. Ze względu na duże zainteresowanie w pierwszej kolejności strażacy zapraszają dzieci z klas 0-3. Grupę maksymalnie może stanowić 25 osób. Uczestnicy muszą mieć ze sobą obuwie zmienne. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy