Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Grudzień - czas podsumowań i planów

Grudzień - czas podsumowań i planów

Odbywające się w grudniu sesje są świetną okazją do tego, aby podsumować rok, ale i zastanowić się jakie inwestycje powinny być zrealizowane w roku kolejnym. W najbliższym czasie czekają nas na pewno duże zmiany w szkolnictwie. Dlatego samorządy dużą uwagę przywiązują do reformy oświaty.

Grudzień to czas podsumowań. Dlatego też ostatnia sesja powiatowa w Busku – Zdroju była dobrą okazją do wyciągnięcia wniosków z ostatniego roku pracy. Powiat buski skupił się w tym roku głównie na poprawie infrastruktury drogowej.

- Tutaj w powiecie zrealizowaliśmy inwestycje na ponad 8 mln złotych. Przebudowaliśmy drogi, chodniki. Sądzę, że mieszkańcy będą zadowoleni – mówi Jerzy Kolarz, starosta powiatu buskiego.

Podczas sesji poza zwróceniem uwagi na to co udało się już osiągnąć, postawiono sobie już kolejne cele. W związku z dużymi zmianami w oświacie, powiat myśli już nad tym co zrobić w zakresie szkolnictwa. Do urzędu marszałkowskiego trafił już wniosek dotyczący budowy nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Na chwilę obecną mieści się ona w dwóch budynkach na peryferiach miasta i nie ma bazy sportowej. Jednak być może już niedługo.

- Chcemy tą szkolę przenieść do centrum miasta i ją odpowiednio doposażyć. Chcemy dostosować ją do wymogów – dodaje starosta.

Szacowany koszt całej inwestycji to ponad 15 mln złotych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy