Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miało miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Starostwo zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach: Starostwo powiatowe zachęca organizacje pożytku publicznego do udziału w konsultacjach nad projektem „Programu Współpracy Powiatu Skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok”.  Jeździmy bardzo szybko: Policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali  w tym roku prawo jazdy już 176 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. "Tydzień Mediacji" w województwie świętokrzyskim: W ramach tego wydarzenia we wszystkich placówkach sądowych odbywają się bezpłatne konsultacje z mediatorami – informuje Monika Gądek-Tamborska – rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kielcach.Mediacje to wciąż niszowa forma porozumień w trakcie konfliktów, a to właśnie dzięki niej możemy znacznie ograniczyć koszty procesów sądowych – mówi Izabela Buszewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Policjanci zlikwidowali "dziuplę" w gminie Bieliny: Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali skradziony samochód i zlikwidowali „dziuplę" w gminie Bieliny. Świętokrzyski Anioł Dobroci dla koneckich WTZ przy Wszechnicy Koneckiej: W kategorii grupowej statuetka Świętokrzyski Anioł Dobroci trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Powiatu „Wszechnica Konecka”. Z rąk członka zarządu województwa świętokrzyskiego Piotra Żołądka, nagrodę odebrała Barbara Zbulut. Mistrz Polski pochodzi ze Skarżyska: Rafał Oleś 2017 rok będzie wspominał, jako pełen sukcesów i radości. W rozgrywanych w Szaflarach, Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie zdobył Mistrzostwo Polski.
Menu
reklama
reklama

Grudzień - czas podsumowań i planów

Grudzień - czas podsumowań i planów

Odbywające się w grudniu sesje są świetną okazją do tego, aby podsumować rok, ale i zastanowić się jakie inwestycje powinny być zrealizowane w roku kolejnym. W najbliższym czasie czekają nas na pewno duże zmiany w szkolnictwie. Dlatego samorządy dużą uwagę przywiązują do reformy oświaty.

Grudzień to czas podsumowań. Dlatego też ostatnia sesja powiatowa w Busku – Zdroju była dobrą okazją do wyciągnięcia wniosków z ostatniego roku pracy. Powiat buski skupił się w tym roku głównie na poprawie infrastruktury drogowej.

- Tutaj w powiecie zrealizowaliśmy inwestycje na ponad 8 mln złotych. Przebudowaliśmy drogi, chodniki. Sądzę, że mieszkańcy będą zadowoleni – mówi Jerzy Kolarz, starosta powiatu buskiego.

Podczas sesji poza zwróceniem uwagi na to co udało się już osiągnąć, postawiono sobie już kolejne cele. W związku z dużymi zmianami w oświacie, powiat myśli już nad tym co zrobić w zakresie szkolnictwa. Do urzędu marszałkowskiego trafił już wniosek dotyczący budowy nowego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Na chwilę obecną mieści się ona w dwóch budynkach na peryferiach miasta i nie ma bazy sportowej. Jednak być może już niedługo.

- Chcemy tą szkolę przenieść do centrum miasta i ją odpowiednio doposażyć. Chcemy dostosować ją do wymogów – dodaje starosta.

Szacowany koszt całej inwestycji to ponad 15 mln złotych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy