Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Nietrzeźwy motorowerzysta uciekał przed policjantami

W niedzielę stopniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował uciec przed funkcjonariuszami. Po krótkim pościgu 55 -letni mieszkaniec gminy Stopnica wpadł w ręce stróżów prawa. Okazało się, że kierujący miał w organizmie blisko 2,5 promile alkoholu.

Czytaj dalej...

Nieletni zatrzymani z marihuaną

Stopniccy policjanci w niedzielę podczas legitymowania dwóch nieletnich, przy jednym z nich znaleźli marihuanę. 16 – latek miał przy sobie cztery porcje, kolejne cztery porcje narkotyku funkcjonariusze znaleźli w jego domu. Nastolatek za popełniony czyn karalny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym 

Czytaj dalej...

Wykorzystał nieobecność właścicielki, odpowie za kradzież z włamaniem

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy uzyskali informację, że ktoś włamał się do domu mieszkanki gminy Pacanów. Do kradzieży z włamaniem miało dojść w okresie od marzec do czerwiec 2016 roku, w czasie gdy 50 – letnia właścicielka przebywała poza granicami kraju. Mieszkaniec gminy Pacanów korzystając z nieobecności kobiety, wyniósł z jej gospodarstwa rzeczy o łącznej wartości ponad 1000 zł. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności

Czytaj dalej...

Kierował z promilami i bez uprawnień. 17-latek próbował wręczyć łapówkę

Stopniccy policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 17 – latka. Nastolatek kierował samochodem nie mając do tego uprawnień, a ponadto był nietrzeźwy. W obawie, że to może utrudnić mu zdobycie prawa jazdy, próbował wręczyć policjantom 50 złotową łapówkę. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Na gorącym uczynku

Na gorącym uczynku został załapany 25-letni mieszkaniec gminy Stopnica podejrzewany o włamanie do kontenera gospodarczego znajdującego się na placu budowy. Mężczyzna został zauważony przez pracownika, który rano przyszedł do pracy.

Czytaj dalej...

Policjanta tez obowiązują przepisy! Z-ca komendanta stracił prawo jazdy

Z-ca komendanta policji w Jaśle stracił prawo jazdy. Funkcjonariusz w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 53 km/h. Podczas kontroli policjant bez problemu przyjął mandat i w żaden sposób nie zasłaniał się swoją funkcją. W związku z zaostrzeniem przepisów, komendant stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Czytaj dalej...

Trzech rozbójników zatrzymanych

Stopniccy policjanci zatrzymali w poniedziałek trzech „młodzieńców” podejrzewanych o dokonanie rozboju. Wszyscy są mieszkańcami gminy Szczucin. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pokrzywdzony stracił portfel z zawartością dokumentów oraz 70 zł. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Wytwarzał nielegalnie alkohol

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy zlikwidowali „domową” wytwórnię alkoholu. Na gorącym uczynku został zatrzymany 26-latek podczas wytwarzania nielegalnego alkoholu. Do zatrzymania doszło w poniedziałek wieczorem.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy