Bezpieczeństwo nad wodą: Wakacje, słońce i wysokie temperatury to sprawia, że coraz chętniej szukamy ochłody nad wodą. Jednak podczas zabawy niektórzy zapominają o bezpieczeństwie. Policjanci i ratownicy apelują o rozwagę i rozsądek.   W województwie świętokrzyskim sezon na plażowanie tuż, tuż, dlatego na wypoczynek wybierajmy tylko miejsca strzeżone. Z wizytą w skarżyskim szpitalu" o Szpitalnym Oddziale Ratunkowym: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Z wizytą w skarżyskim szpitalu”. Tym razem odwiedziliśmy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dni Suchedniowa już w ten weekend: Przypominamy, że już w najbliższy weekend odbędą się  Dni Suchedniowa, jednocześnie świętowanie 55 – lecia nadania praw miejskich. Dla mieszkańców i wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniach, przygotowano wiele atrakcji. Patronat nad tą imprezą sprawuje m.in. nasza telewizja. Uczcili pamięć pomordowanych na Brzasku: W minioną niedzielę, jak co roku, mieszkańcy powiatu skarżyskiego spotkali się przy zbiorowej mogile na Brzasku, by uczcić pamięć o pomordowanych. Nowoczesne technologie pomagają poprawić urodę: Poprawiają owal twarzy i szyi, pomagają zniwelować zmarszczki i podnieść brwi. Lasery przychodzą z odsieczą, gdy w odchudzaniu nie pomaga dieta czy sport. Kolejne dni, kolejne zatrzymane prawa jazdy: Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. W ostatni weekend włoszczowscy policjanci zatrzymali uprawnienia 4 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Jest zatrzymanie w sprawie morderstwa księdza: Drobiazgowa praca oraz zaangażowanie świętokrzyskich policjantów doprowadziła do szybkiego zatrzymania 26 –latka. Mundurowi podejrzewają, że mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego może mieć związek ze śmiercią 70 –letniego księdza z gminy Sędziszów. "Lato w teatrze": W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” wystartował dwutygodniowy cykl warsztatów „Lato w Teatrze”. W tegorocznej, piątej już edycji, dzieci zmierzą się z niecodziennym zadaniem dotyczącym sekretnego życia przedmiotów. Setki ofert pracy na kieleckim Rynku już w środę: W środę na kieleckim Rynku w godzinach od 12.00 - 14.00 odbędą się Plenerowe Targi Pracy. Na bezrobotnych czekać będzie ponad tysiąc ofert pracy zarówno krajowych jak i zagranicznych, poszukiwani będą m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. W Kielcach drugi etap 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: Z 5 etapów będzie składał się 28. kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Trasa przebiegać będzie z Łodzi do Lublina. Finisz drugiego etapu wyścigu odbędzie się w Kielcach.
Menu
reklama
reklama

Nieletni zatrzymani z marihuaną

Stopniccy policjanci w niedzielę podczas legitymowania dwóch nieletnich, przy jednym z nich znaleźli marihuanę. 16 – latek miał przy sobie cztery porcje, kolejne cztery porcje narkotyku funkcjonariusze znaleźli w jego domu. Nastolatek za popełniony czyn karalny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym 

Czytaj dalej...

Wykorzystał nieobecność właścicielki, odpowie za kradzież z włamaniem

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy uzyskali informację, że ktoś włamał się do domu mieszkanki gminy Pacanów. Do kradzieży z włamaniem miało dojść w okresie od marzec do czerwiec 2016 roku, w czasie gdy 50 – letnia właścicielka przebywała poza granicami kraju. Mieszkaniec gminy Pacanów korzystając z nieobecności kobiety, wyniósł z jej gospodarstwa rzeczy o łącznej wartości ponad 1000 zł. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności

Czytaj dalej...

Kierował z promilami i bez uprawnień. 17-latek próbował wręczyć łapówkę

Stopniccy policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 17 – latka. Nastolatek kierował samochodem nie mając do tego uprawnień, a ponadto był nietrzeźwy. W obawie, że to może utrudnić mu zdobycie prawa jazdy, próbował wręczyć policjantom 50 złotową łapówkę. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Na gorącym uczynku

Na gorącym uczynku został załapany 25-letni mieszkaniec gminy Stopnica podejrzewany o włamanie do kontenera gospodarczego znajdującego się na placu budowy. Mężczyzna został zauważony przez pracownika, który rano przyszedł do pracy.

Czytaj dalej...

Policjanta tez obowiązują przepisy! Z-ca komendanta stracił prawo jazdy

Z-ca komendanta policji w Jaśle stracił prawo jazdy. Funkcjonariusz w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 53 km/h. Podczas kontroli policjant bez problemu przyjął mandat i w żaden sposób nie zasłaniał się swoją funkcją. W związku z zaostrzeniem przepisów, komendant stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Czytaj dalej...

Trzech rozbójników zatrzymanych

Stopniccy policjanci zatrzymali w poniedziałek trzech „młodzieńców” podejrzewanych o dokonanie rozboju. Wszyscy są mieszkańcami gminy Szczucin. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pokrzywdzony stracił portfel z zawartością dokumentów oraz 70 zł. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Wytwarzał nielegalnie alkohol

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy zlikwidowali „domową” wytwórnię alkoholu. Na gorącym uczynku został zatrzymany 26-latek podczas wytwarzania nielegalnego alkoholu. Do zatrzymania doszło w poniedziałek wieczorem.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy