Okradł swojego pracodawcę, grozi mu do 10 lat więzienia: Skarżyscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzanego o kradzież z włamaniem do hurtowni na terenie miasta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. "Wrzesień 1939" w Muzeum im. Orła Białego: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza na wystawę: Wrzesień 1939. Rozbiór Polski. Wystawa została przygotowana na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przez Ośrodek KARTA przy współpracy Domu Spotkań z Historią na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Muzeum zaprasza na wernisaż 25 sierpnia o godz. 13.00, Wystawę można zwiedzać od 25 sierpnia do 19 listopada. To były bardzo dobre Mistrzostwa Świata: Gościem naszej stacji podczas XVII Półmaratonu Wtórpol w Skarżysku - Kamiennej był Sebastian Chmara wiceszef PZLA, złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy w siedmioboju. Sebastian Chmara ocenił tegoroczne Mistrzostwa Świata, które kilka dni temu odbyły się w Londynie jako udane dla reprezentacji Polski i wróży „Królowej Sportu” w naszym kraju świetlaną przyszłość. Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego.
Menu
reklama
reklama

Nietrzeźwy motorowerzysta uciekał przed policjantami

W niedzielę stopniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował uciec przed funkcjonariuszami. Po krótkim pościgu 55 -letni mieszkaniec gminy Stopnica wpadł w ręce stróżów prawa. Okazało się, że kierujący miał w organizmie blisko 2,5 promile alkoholu.

Czytaj dalej...

Nieletni zatrzymani z marihuaną

Stopniccy policjanci w niedzielę podczas legitymowania dwóch nieletnich, przy jednym z nich znaleźli marihuanę. 16 – latek miał przy sobie cztery porcje, kolejne cztery porcje narkotyku funkcjonariusze znaleźli w jego domu. Nastolatek za popełniony czyn karalny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym 

Czytaj dalej...

Wykorzystał nieobecność właścicielki, odpowie za kradzież z włamaniem

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy uzyskali informację, że ktoś włamał się do domu mieszkanki gminy Pacanów. Do kradzieży z włamaniem miało dojść w okresie od marzec do czerwiec 2016 roku, w czasie gdy 50 – letnia właścicielka przebywała poza granicami kraju. Mieszkaniec gminy Pacanów korzystając z nieobecności kobiety, wyniósł z jej gospodarstwa rzeczy o łącznej wartości ponad 1000 zł. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności

Czytaj dalej...

Kierował z promilami i bez uprawnień. 17-latek próbował wręczyć łapówkę

Stopniccy policjanci zatrzymali w piątek wieczorem 17 – latka. Nastolatek kierował samochodem nie mając do tego uprawnień, a ponadto był nietrzeźwy. W obawie, że to może utrudnić mu zdobycie prawa jazdy, próbował wręczyć policjantom 50 złotową łapówkę. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Na gorącym uczynku

Na gorącym uczynku został załapany 25-letni mieszkaniec gminy Stopnica podejrzewany o włamanie do kontenera gospodarczego znajdującego się na placu budowy. Mężczyzna został zauważony przez pracownika, który rano przyszedł do pracy.

Czytaj dalej...

Policjanta tez obowiązują przepisy! Z-ca komendanta stracił prawo jazdy

Z-ca komendanta policji w Jaśle stracił prawo jazdy. Funkcjonariusz w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 53 km/h. Podczas kontroli policjant bez problemu przyjął mandat i w żaden sposób nie zasłaniał się swoją funkcją. W związku z zaostrzeniem przepisów, komendant stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Czytaj dalej...

Trzech rozbójników zatrzymanych

Stopniccy policjanci zatrzymali w poniedziałek trzech „młodzieńców” podejrzewanych o dokonanie rozboju. Wszyscy są mieszkańcami gminy Szczucin. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pokrzywdzony stracił portfel z zawartością dokumentów oraz 70 zł. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalej...

Wytwarzał nielegalnie alkohol

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy zlikwidowali „domową” wytwórnię alkoholu. Na gorącym uczynku został zatrzymany 26-latek podczas wytwarzania nielegalnego alkoholu. Do zatrzymania doszło w poniedziałek wieczorem.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy