Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Wiślica uzyska prawa miejskie?

Wiślica uzyska prawa miejskie? Wiślica uzyska prawa miejskie?

Rada Gminy Wiślica chce uzyskać prawa miejskie dla miejscowości Wiślica. Od 7 listopada do 16 grudnia zostaną w tej sprawie przeprowadzone konsultacje społeczne.

Wiślica liczy, że po nadaniu praw miejskich będzie miała większe szanse na pozyskiwanie środków na rozwój miasta. Pomimo jej charakteru rolniczego, również w obszarze wiejskim będzie miała większe szanse na zdobycie pieniędzy unijnych.

Taka zmiana wiąże się z kosztami, ale będą one niewielkie. Zaledwie kilka pieczątek oraz szyld na budynku Urzędu Gminy. Po uzyskaniu praw miejskich nie nastąpi zmiana dot. stawek podatków, opłat targowych, opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, itp. Zmiana nazwy organu wydającego dowód osobisty nie spowoduje również konieczności wymiany dotychczasowego dowodu osobistego.

Wiślica chce wziąć przykład z Gminy Stopnica. Warunkiem przystąpienia do starań o nadanie praw miejskich są właśnie konsultacje społeczne. Swoje zdanie mieszkańcy będą mogli wyrazić na dostarczonych im kartach do głosowania.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy