Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Zatrzymali podpalacza?

Zatrzymali podpalacza? Zatrzymali podpalacza?

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 34–letniego mężczyznę podejrzewanego o podpalenie stodoły. Właściciel spalonej stodoły oszacował straty na około 10 000 zł.

Zgłoszenie o pożarze stodoły w Wiślicy, policjanci otrzymali wieczorem. Po dogaszeniu płonącego budynku przez strażaków, policjanci ustalili, że najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Właściciel stodoły wycenił wartość strat na kwotę około 10 000 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przystąpili do ustalania osoby, która może być odpowiedzialna za powstały pożar.

W środę kryminalni z buskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia. Na podstawie zebranych dowodów, wytypowali mężczyznę, który może być odpowiedzialny za podpalenie stodoły. Policjanci zatrzymali 34–letniego mieszkańca gminy Wiślica. Był on już wcześniej notowany. Za zniszczenie cudzego mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy