PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Odznaczenia i wyróżnienia

W całym kraju odbywają się uroczystości związane z Dniem Świętego Floriana patrona strażaków. Nie inaczej było również w Jędrzejowie. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Wyróżniono i odznaczono najbardziej zasłużonych.

Czytaj dalej...

Puchar trafił już do Starostwa

O fakcie wygranej powiatu jędrzejowskiego w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów w kategorii powiaty do 120 tysięcy mieszkańców już informowaliśmy jakiś czas temu. Nie informowaliśmy jednak o tym, że starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek odebrał puchar za wygraną oraz Tytuł Lidera Rankingu oraz Dobrego Polskiego Samorządu 2016 r.

Czytaj dalej...

Będą przebudowywać i remontować drogi. Jest dofinansowanie

W piątek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano z samorządami województwa świętokrzyskiego umowy na realizację inwestycji drogowych, w ramach rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie klęsk żywiołowych oraz rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.Umowy na dofinansowanie podpisał Urząd Miasta w Jędrzejowie i Starostwo Powiatowe

Czytaj dalej...

Godni i tacy sami

Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na dobre zagościł w Jędrzejowie. Już po raz drugi barwny korowód przeszedł ulicami miasta, by pod Centrum Kultury zatrzymać się na dłużej i pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami.

Czytaj dalej...

Kradzione nie tuczy!

We wtorek jędrzejowscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu podejrzewanego o kradzież elementów infrastruktury drogowej. Sprawca użył skradzionych rzeczy do remontu własnej posesji. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem

Czytaj dalej...

Chcą uratować piwnice

Cystersi z Jędrzejowa chcą, by klasztorne piwnice były udostępnione turystom. Aby do tego doszło potrzebny jest remont XIII wiecznych pomieszczeń. Pomieszczenia znajdują się pod dawnym refektarzem klasztornym. Piwnice trzeba przede wszystkim osuszyć.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy