Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Sołtysi z gminy Jędrzejów rywalizowali w Wąchocku

To już po raz XXI Wąchock stał się stolicą polskich sołtysów. Turniej Sołtysów organizowany przez Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Kieleckiej, Gminę Wąchock, Miejsko -Gminny Dom Kultury w Wąchocku i Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalno- sportowych województwa świętokrzyskiego.

Czytaj dalej...

Pierwszy bezpieczny weekend

Świętokrzyska Policja w dniach 23-25 czerwca 2017 roku przeprowadzi działania na drogach całego województwa pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Ich głównym celem będzie zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Czytaj dalej...

Policja podsumowała długi weekend

W trakcie minionego długiego weekendu na drogach powiatu nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego nieprzerwanie czuwała jędrzejowska Policja. Pomimo wzmożonych działań doszło do 13 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna.

Czytaj dalej...

Szósta „Stonoga" za nami

8 czerwca po raz szósty młodzież szkół gimnazjalnych uczestniczyła w  Spartakiadzie - „STONOGA” na  boisku „ORLIK”  przy  Gimnazjum  Publicznym  w  Słupi  Jędrzejowskiej.

Uroczystego otwarcia dokonała Anna Marszałek – dyrektor Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej, pozdrawiając przybyłą na spartakiadę STONOGA 2017  młodzież, trenerów i opiekunów. W imieniu starosty jędrzejowskiego młodzież szkół gimnazjalnych powitał bardzo serdecznie Kazimierz Nowakowski - prezes Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie
Spartakiadę  zrealizowano  dzięki  pozyskanym  w  ramach zadań  publicznych środkom finansowym od  starosty  jędrzejowskiego.

W spartakiadzie  wzięły  udział  gimnazja z  Moskorzewa, Mierzwina, Radkowa i Słupi.
Biegi sztafetowe odbyły  się  osobno dla  chłopców - na  1000  metrów,  a  dla  dziewcząt  na  650  metrów. Biegi  były  punktowane; za I miejsce 4 punkty, II miejsce -3  punkty, III  miejsce -2 punkty, IV miejsce – 1 punk.  

Skoki w dal metodą naturalną i rzuty  piłką  lekarską  3  kg  w  tył  za  głowę – przebiegały osobno  dla  dziewcząt i osobno  dla  chłopców,  a  wyniki  były  szczegółowo mierzone i  sumowane dla  każdej drużyny.  
 
Wyniki i punktacja biegów:
Dziewczęta:
I  miejsce   zajęła  drużyna z  Gimnazjum  w  Moskorzewie 4 punkty,
II  miejsce  zajęła  drużyna  z Gimnazjum w  Słupi 3 punkty,
III  miejsce  zajęła  drużyna  z Gimnazjum w Radkowie 2 punkty,
IV miejsce zajęła   drużyna z Gimnazjum  w Mierzwinie 1 punkt.

Chłopcy:
 I  miejsce  zajęła  drużyna z Gimnazjum  w Mierzwinie 4 punkty,
II  miejsce  zajęła  drużyna z Gimnazjum  w Słupi 3 punkty,    
III  miejsce   zajęła   drużyna  z  Gimnazjum  w Moskorzewie 2 punkty,
IV  miejsce  zajęła   drużyna  z  Gimnazjum w  Radkowie 1 punkt.
Wyniki   rzutów  piłką  lekarską   3  kg  w  tył  za  głowę:
Dziewczęta:
I miejsce  zdobyła drużyna  z  Gimnazjum  w  Mierzwinie 4 punkty
II  miejsce  zdobyła  drużyna  z  Gimnazjum  w Słupi 3 punkty,
III miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Moskorzewie 2 punkty,
IV miejsce zdobyła  drużyna z Gimnazjum  w  Radkowie 1 punkt.

Chłopcy:
I miejsce  zdobyła  drużyna z  Gimnazjum  w  Mierzwinie 4 punkty,
II  miejsce  zdobyła  drużyna  z Gimnazjum w Radkowie 3 punkty,
III  miejsce  zdobyła  drużyna   z  Gimnazjum  w Słupi 2 punkty,
IV  miejsce zdobyła  drużyna  z Gimnazjum  w Moskorzewie 1 punk.

Wyniki  skoków  w dal:
Dziewczęta:
I miejsce zdobyła  drużyna z  Gimnazjum  w  Moskorzewie 4 punkty,       
II  miejsce  zdobyła  drużyna  z Gimnazjum w Mierzwinie 3 punkty,
III  miejsce  zdobyła  drużyna   z  Gimnazjum  w Słupi 2 punkty,
IV  miejsce zdobyła  drużyna  z Gimnazjum  w Radkowie 1 punkt.

Chłopcy:
I  miejsce zdobyła  drużyna z  Gimnazjum  w  Słupi 4 punkty,       
II  miejsce  zdobyła  drużyna  z Gimnazjum w Radkowie 3 punkty,
III  miejsce  zdobyła  drużyna   z  Gimnazjum  w Mierzwinie 2 punkty,
IV  miejsce zdobyła  drużyna  z Gimnazjum  w Moskorzewie 1 punkt.
 
Wyniki końcowe
I miejsce zdobyła drużyna - Gimnazjum w  Mierzwinie 18 punktów,
II miejsce zdobyła  drużyna z  Gimnazjum  w Słupi 17 punktów,        
III  miejsce  zdobyła  drużyna   z  Gimnazjum  w Moskorzewie 14 punktów,
IV  miejsce zdobyła  drużyna  z Gimnazjum w  Radkowie 11 punktów,
 
Źródło: K. Nowakowski


Czytaj dalej...

Są nowi dyrektorzy

W jędrzejowskich szkołach od 1 września rozpoczną urzędowanie nowi dyrektorzy szkół, których organem prowadzącym jest powiat. Trzy konkursy już się rozstrzygnęły. Jeszcze nie wiadomo, kto przez najbliższe pięć lat pokieruje Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie.

Czytaj dalej...

Najlepsi z najlepszych

Powiedz mi, jaką masz średnią ocen ze wszystkich przedmiotów, a powiem Ci czy możesz liczyć na stypendium. W Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie dziewięcioro uczniów szkół średnich odebrało stypendia ufundowane przez starostę. Pieniądze w większości zostaną przeznaczone na realizację pasji stypendystów

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy