Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce" z bezpłatnymi konsultacjami: Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę zaprasza na dzień otwarty, podczas którego możliwe będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z placówki. Kolejny fałszywy policjant zatrzymany w Kielcach: W środę funkcjonariusze ujęli 26-latka z Warszawy, który podając się za stróża prawa, poinformował 63-latkę, że jej konto jest zagrożone. Polecił kobiecie wypłacić pieniądze, a następnie mu je przekazać. Maraton z Wisłą trwa. W sobotę druga odsłona: O pucharowym pojedynku z Wisłą Kraków już powoli nikt nie pamięta, ale już w sobotę Koronę czeka kolejne starcie z Białą Gwiazdą, tym razem w lidze. Jedno jest pewne, ten mecz będzie jeszcze cięższy niż środowy. Pierwszy tydzień Eurojackpot w Polsce. Wygrane padły też w naszym regionie: Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Nauka poprzez zabawę. Naukobus odwiedził Zagnańsk: Jak działa ludzkie ciało czy skocznia narciarska? Jak powstaje film poklatkowy? Jaki mamy refleks? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się w czwartek i piątek uczniowie z Zagnańska. Gminę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. "Decyzja ZTM mnie nie dziwi". Poseł Latosiński o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu: Powracamy do tematu przetargu ZTM na obsługę komunikacji w Kielcach. „To był zabieg polityczny, który miał zniszczyć MPK” - tak o starcie w przetargu firmy Michalczewski mówi poseł Bogdan Latosiński. W czwartek oferta radomskiego przewoźnika została przez Zarząd Transportu Miejskiego odrzucona. Widowisko dla Seniorów: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają na Widowisko dla Seniorów, które odbędzie się w piątek, 20 października 2017r. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Kabaret Weźrzesz.  To będzie weekend seniora z kulturą: 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach ogólnopolskiej kampanii „60+Kultura". Remont remizy w Przygradowie: Remont odbędzie się w ramach dotacji celowej z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie pochłonie 14 964,22 zł, a wartość dotacji celowej wyniesie 8 000,00 zł. Nie będziemy konkurować z firmami komercyjnymi. Weź udział w ankiecie: To już pewne. W Końskich będzie komunikacja miejska. Konecki magistrat chce także pozyskać środki finansowe. W przygotowaniu jest nowa aplikacja dotycząca pozyskania  pieniędzy unijnych. Gmina chce wybudować  dworzec przesiadkowy i łącznik komunikacyjny
Menu
reklama
reklama

17 września 1939 roku wojska sowieckie zaatakowały Polskę. Burmistrz zaprasza na uroczystości

W najbliższą niedzielę burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek upamiętni rocznicę ataku wojsk sowieckich na Polskę 17 września 1939 roku. Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w obchodach rocznicy tego tragicznego wydarzenia.

O 19:00 zaplanowane jest zapalenie zniczy i modlitwa pod pomnikiem bł. Jana Pawła II, znajdującym się w alei prowadzącej do Archiopactwa Cystersów. Następnie około 19:15 uczestnicy uroczystości przemaszerują na teren Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Reymonta, gdzie zapalą znicze i oddadzą hołd ofiarom wrześniowej agresji pod płytą upamiętniającą posterunkowego Władysława Zielonkę, absolwenta szkoły, który został w 1940 roku zamordowany w Miednoje.
Źródło: UMiG Jędrzejów

Czytaj dalej...

Utrudnienia na S7

Od wtorku do czwartku podróżujący trasą S7, na odcinku Chęciny – Jędrzejów, muszą się liczyć z chwilowymi utrudnieniami i przestojami. W godzinach  między 9:00, a 11:00 planowane są krótkotrwałe, trwające kilka minut, zamknięcia drogi krajowej nr 7.

Czytaj dalej...

Piątka na piątkę

Podniosły i uroczysty charakter miała poniedziałkowa akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie. Placówka przekształciła się z gimnazjum na podstawówkę.

Czytaj dalej...

Trzeba umieć pozyskiwać wsparcie

Kolejny już raz po rządowe promesy na usuwanie klęsk żywiołowych ustawili się samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie i po raz kolejny udało się pozyskać olbrzymią kwotę. Tym razem jest to 875 tysięcy złotych. Żaden inny samorząd w województwie świętokrzyskim w tym rozdaniu nie uzyskał tak wysokich środków.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy