Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Polonez za zawrotną kwotę

Polonez za zawrotną kwotę

Konto WOŚP wzbogaciło się o ponad 17 tysięcy złotych, a wszystko za sprawą licytacji, Poloneza – ambulansu z 1999 roku. Na aukcję wystawiła samochód Cementownia Małogoszcz, a najhojniejszym licytującym okazała się firma Autos z Solca Kujawskiego. Czy Cementownia z żalem rozstaje się z takim prawdziwym cackiem?

Już w pierwszych słowach Jacka Patyka dyrektora Cementowni Małogoszcz słychać, że rozstanie z Polonezem wywołuje wzruszenie. A jest się czym wzruszyć. Polonez – ambulans wyprodukowany został w 1999 roku, ale jest w bardzo dobrym stanie.

Cementownia wystawiła samochód na aukcję WOŚP, bo w wewnętrznym przetargu samochód osiągnął bardzo małą kwotę.

Po przetargu wewnętrznym pojawił się pomysł, żeby wystawić auto na licytację. 

- Kwota, którą uzyskaliśmy, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania  - powiedział Jacek Patyk dyrektor Cementowni Lafarge Holcim.  

Aukcję od początku śledzili przedstawiciele firmy Autos z Solca Kujawskiego, którzy mają już praktykę w tego typu działalności.

- Mamy już kilka podobnych samochodów. Najciekawszym jest Duży Fiat, który zagrał w filmie Bogowie – powiedziała Paulina Ciorkowska z P.W.Autos.

Polonez został wylicytowany za ponad 17 tysięcy złotych. Co się z nim stanie?

Mamy nadzieję, że samochód będzie cieszył oczy wielu pasjonatów motoryzacji. Pamiętajmy, że Polonez to ostatni samochód, który produkowany był w Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy