Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Jędrzejowianie roku

Jędrzejowianie roku

Statuetki Jędrzejowianina roku wręczone. Wyróżniono sześć osób w czterech kategoriach. To nagrody dla osób, które w szczególny sposób promują miasto i pracują na rzecz lokalnej społeczności.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali z okazji 746. rocznicy nadania praw miejskich Jędrzejowowi. Marta Maciantowicz i Andrzej Pietrzyk zostali wyróżnieni w kategorii artystycznej.

Statuetkę Jędrzejowianina roku  otrzymał również Michał Nawarro, prowadzący nowoczesne gospodarstwo rolne. W dziedzinie społecznej pośmiertnie uhonorowano Bogdana Witka. W tej samej kategorii doceniono profesora Stanisława Gomułkę, wybitnego ekonomistę, który zasłużył się w powstaniu biblioteki szkolnej w swoim byłym liceum imienia Mikołaja Reja.

Jędrzejów odkrywa też swoje młode talenty. Tym razem wyróżniono Oliwię Kowal. Uczennica  I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Reja odnosi wielkie sukcesy w sporcie jeździeckim. W sierpniu w Wiedniu będzie reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy.

Jak powiedział Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa wszystkie wyróżnione osoby realizują  swoje pasje z korzyścią dla Jędrzejowa, który w tym roku obchodzi 746. rocznicę nadania praw miejskich. To dobry czas na podsumowania.  Nowe miejsca pracy i szansa na rozwój gospodarczy, dzięki utworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej, to zdaniem burmistrza najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku.

Jędrzejów to serce powiatu, jeśli miasto będzie się rozwijać, skorzystają na tym również mieszkańcy pobliskich miejscowości – podkreślił starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek – w samorządzie liczy się współpraca  dodał

Podczas uroczystej gali wręczone zostały również  nagrody dla osób, które zwyciężyły w konkursie „Maskotka jędrzejowska”.
Na zakończenie ze swoim recitalem „Serwus do jutra” wystąpił Janusz Radek.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy