XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

Jędrzejowianie roku

Jędrzejowianie roku

Statuetki Jędrzejowianina roku wręczone. Wyróżniono sześć osób w czterech kategoriach. To nagrody dla osób, które w szczególny sposób promują miasto i pracują na rzecz lokalnej społeczności.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali z okazji 746. rocznicy nadania praw miejskich Jędrzejowowi. Marta Maciantowicz i Andrzej Pietrzyk zostali wyróżnieni w kategorii artystycznej.

Statuetkę Jędrzejowianina roku  otrzymał również Michał Nawarro, prowadzący nowoczesne gospodarstwo rolne. W dziedzinie społecznej pośmiertnie uhonorowano Bogdana Witka. W tej samej kategorii doceniono profesora Stanisława Gomułkę, wybitnego ekonomistę, który zasłużył się w powstaniu biblioteki szkolnej w swoim byłym liceum imienia Mikołaja Reja.

Jędrzejów odkrywa też swoje młode talenty. Tym razem wyróżniono Oliwię Kowal. Uczennica  I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Reja odnosi wielkie sukcesy w sporcie jeździeckim. W sierpniu w Wiedniu będzie reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy.

Jak powiedział Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa wszystkie wyróżnione osoby realizują  swoje pasje z korzyścią dla Jędrzejowa, który w tym roku obchodzi 746. rocznicę nadania praw miejskich. To dobry czas na podsumowania.  Nowe miejsca pracy i szansa na rozwój gospodarczy, dzięki utworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej, to zdaniem burmistrza najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku.

Jędrzejów to serce powiatu, jeśli miasto będzie się rozwijać, skorzystają na tym również mieszkańcy pobliskich miejscowości – podkreślił starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek – w samorządzie liczy się współpraca  dodał

Podczas uroczystej gali wręczone zostały również  nagrody dla osób, które zwyciężyły w konkursie „Maskotka jędrzejowska”.
Na zakończenie ze swoim recitalem „Serwus do jutra” wystąpił Janusz Radek.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy