Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Jędrzejowianie roku

Jędrzejowianie roku

Statuetki Jędrzejowianina roku wręczone. Wyróżniono sześć osób w czterech kategoriach. To nagrody dla osób, które w szczególny sposób promują miasto i pracują na rzecz lokalnej społeczności.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali z okazji 746. rocznicy nadania praw miejskich Jędrzejowowi. Marta Maciantowicz i Andrzej Pietrzyk zostali wyróżnieni w kategorii artystycznej.

Statuetkę Jędrzejowianina roku  otrzymał również Michał Nawarro, prowadzący nowoczesne gospodarstwo rolne. W dziedzinie społecznej pośmiertnie uhonorowano Bogdana Witka. W tej samej kategorii doceniono profesora Stanisława Gomułkę, wybitnego ekonomistę, który zasłużył się w powstaniu biblioteki szkolnej w swoim byłym liceum imienia Mikołaja Reja.

Jędrzejów odkrywa też swoje młode talenty. Tym razem wyróżniono Oliwię Kowal. Uczennica  I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Reja odnosi wielkie sukcesy w sporcie jeździeckim. W sierpniu w Wiedniu będzie reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy.

Jak powiedział Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa wszystkie wyróżnione osoby realizują  swoje pasje z korzyścią dla Jędrzejowa, który w tym roku obchodzi 746. rocznicę nadania praw miejskich. To dobry czas na podsumowania.  Nowe miejsca pracy i szansa na rozwój gospodarczy, dzięki utworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej, to zdaniem burmistrza najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku.

Jędrzejów to serce powiatu, jeśli miasto będzie się rozwijać, skorzystają na tym również mieszkańcy pobliskich miejscowości – podkreślił starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek – w samorządzie liczy się współpraca  dodał

Podczas uroczystej gali wręczone zostały również  nagrody dla osób, które zwyciężyły w konkursie „Maskotka jędrzejowska”.
Na zakończenie ze swoim recitalem „Serwus do jutra” wystąpił Janusz Radek.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy