Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Jędrzejowianie roku

Jędrzejowianie roku

Statuetki Jędrzejowianina roku wręczone. Wyróżniono sześć osób w czterech kategoriach. To nagrody dla osób, które w szczególny sposób promują miasto i pracują na rzecz lokalnej społeczności.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali z okazji 746. rocznicy nadania praw miejskich Jędrzejowowi. Marta Maciantowicz i Andrzej Pietrzyk zostali wyróżnieni w kategorii artystycznej.

Statuetkę Jędrzejowianina roku  otrzymał również Michał Nawarro, prowadzący nowoczesne gospodarstwo rolne. W dziedzinie społecznej pośmiertnie uhonorowano Bogdana Witka. W tej samej kategorii doceniono profesora Stanisława Gomułkę, wybitnego ekonomistę, który zasłużył się w powstaniu biblioteki szkolnej w swoim byłym liceum imienia Mikołaja Reja.

Jędrzejów odkrywa też swoje młode talenty. Tym razem wyróżniono Oliwię Kowal. Uczennica  I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Reja odnosi wielkie sukcesy w sporcie jeździeckim. W sierpniu w Wiedniu będzie reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy.

Jak powiedział Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa wszystkie wyróżnione osoby realizują  swoje pasje z korzyścią dla Jędrzejowa, który w tym roku obchodzi 746. rocznicę nadania praw miejskich. To dobry czas na podsumowania.  Nowe miejsca pracy i szansa na rozwój gospodarczy, dzięki utworzeniu specjalnej strefy ekonomicznej, to zdaniem burmistrza najważniejsze wydarzenie ubiegłego roku.

Jędrzejów to serce powiatu, jeśli miasto będzie się rozwijać, skorzystają na tym również mieszkańcy pobliskich miejscowości – podkreślił starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek – w samorządzie liczy się współpraca  dodał

Podczas uroczystej gali wręczone zostały również  nagrody dla osób, które zwyciężyły w konkursie „Maskotka jędrzejowska”.
Na zakończenie ze swoim recitalem „Serwus do jutra” wystąpił Janusz Radek.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy