Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Będzie przejście podziemne dla pieszych pod torami

Będzie przejście podziemne dla pieszych pod torami

Jak mówi rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, w Jędrzejowie będzie bezpieczniej dla pieszych, dzięki nowemu przejściu pod torami. Inwestycja wpisuje się w ogromną, warta blisko 600 milionów złotych, inwestycję w Krajowym Programie Kolejowym.

Oprócz Jędrzejowa przejście dla pieszych powstanie także w Suchedniowie. Prace, które planują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą prowadzone na linii Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Podróż ulegnie znacznemu skróceniu.

Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, a towarowe do 100 km/h. Zmienią się także stacje i przystanki.

Wykonawca opracuje dokumentację modernizacji 12 stacji m.in. Kielce, Suchedniów, Zagnańsk oraz 10 przystanków osobowych, w tym w Radkowicach i Klimontowie. Przebudowane zostaną również m.in. kładka dla pieszych w Łącznej oraz przejście pod torami w Sitkówce Nowiny.

Podczas inwestycji przebudowanych zostanie 15 mostów i 11 wiaduktów.

Roboty budowlane zaplanowano na lata 2020-2022. Finansowanie przewidziano z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy