Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

VIII edycja Jędrzejowskiej Ligi Futsalu rozstrzygnięta

VIII edycja Jędrzejowskiej Ligi Futsalu rozstrzygnięta

2 ligi, 28 zespołów i prawie trzy miesiące piłkarskich zmagań. W sobotę, w jędrzejowskim Centrum Kultury, podsumowano VIII edycję Jędrzejowskiej Ligi Futsalu. Mistrzem pierwszej ligi została drużyna Simset.Net. Pierwsze miejsce w drugiej lidze zajął zespół JRG Jędrzejów.

- Po raz ósmy podsumujemy Jędrzejowską Ligę Futsalu. Te rozgrywki to dobra okazja do „złapania” zdrowia i rozwijania pasji – mówi burmistrz Jędrzejowa, Marcin Piszczek

Tymi słowami burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek rozpoczął uroczystą galę, podczas której uhonorowano uczestników tegorocznych rozgrywek. Przez trzy miesiące, w Jędrzejowskiej Lidze Futsalu, rywalizowało 28 drużyn w dwóch ligach. Jak podkreślają organizatorzy, z roku na rok poziom jest coraz lepszy.

- Mi się wydaję, że poziom sportowy jest wyższy. Coraz więcej drużyn włącza się w walkę o zwycięstwo – zapewnia organizator rozgrywek, Michał Stępień.

W tegorocznym turnieju udział wzięło kilkuset zawodników. Dla części z nich, Jędrzejowska Liga Futsalu jest świetną okazją do podtrzymania formy, przed wiosenną rywalizacją w ligowych rozgrywkach.

- Większość zawodników z naszej drużyny gra w lokalnych klubach. Jest też część osób, które występuje tylko w rywalizacji halowej – tłumaczy kapitan drużyny Simset.Net, Łukasz Olszewski.

Zwycięzcą pierwszej ligi została drużyna Simset.Net. Pierwsze miejsce w drugiej lidze zajął zespół JRG Jędrzejów.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy