Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

VIII edycja Jędrzejowskiej Ligi Futsalu rozstrzygnięta

VIII edycja Jędrzejowskiej Ligi Futsalu rozstrzygnięta

2 ligi, 28 zespołów i prawie trzy miesiące piłkarskich zmagań. W sobotę, w jędrzejowskim Centrum Kultury, podsumowano VIII edycję Jędrzejowskiej Ligi Futsalu. Mistrzem pierwszej ligi została drużyna Simset.Net. Pierwsze miejsce w drugiej lidze zajął zespół JRG Jędrzejów.

- Po raz ósmy podsumujemy Jędrzejowską Ligę Futsalu. Te rozgrywki to dobra okazja do „złapania” zdrowia i rozwijania pasji – mówi burmistrz Jędrzejowa, Marcin Piszczek

Tymi słowami burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek rozpoczął uroczystą galę, podczas której uhonorowano uczestników tegorocznych rozgrywek. Przez trzy miesiące, w Jędrzejowskiej Lidze Futsalu, rywalizowało 28 drużyn w dwóch ligach. Jak podkreślają organizatorzy, z roku na rok poziom jest coraz lepszy.

- Mi się wydaję, że poziom sportowy jest wyższy. Coraz więcej drużyn włącza się w walkę o zwycięstwo – zapewnia organizator rozgrywek, Michał Stępień.

W tegorocznym turnieju udział wzięło kilkuset zawodników. Dla części z nich, Jędrzejowska Liga Futsalu jest świetną okazją do podtrzymania formy, przed wiosenną rywalizacją w ligowych rozgrywkach.

- Większość zawodników z naszej drużyny gra w lokalnych klubach. Jest też część osób, które występuje tylko w rywalizacji halowej – tłumaczy kapitan drużyny Simset.Net, Łukasz Olszewski.

Zwycięzcą pierwszej ligi została drużyna Simset.Net. Pierwsze miejsce w drugiej lidze zajął zespół JRG Jędrzejów.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy