XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

VIII edycja Jędrzejowskiej Ligi Futsalu rozstrzygnięta

VIII edycja Jędrzejowskiej Ligi Futsalu rozstrzygnięta

2 ligi, 28 zespołów i prawie trzy miesiące piłkarskich zmagań. W sobotę, w jędrzejowskim Centrum Kultury, podsumowano VIII edycję Jędrzejowskiej Ligi Futsalu. Mistrzem pierwszej ligi została drużyna Simset.Net. Pierwsze miejsce w drugiej lidze zajął zespół JRG Jędrzejów.

- Po raz ósmy podsumujemy Jędrzejowską Ligę Futsalu. Te rozgrywki to dobra okazja do „złapania” zdrowia i rozwijania pasji – mówi burmistrz Jędrzejowa, Marcin Piszczek

Tymi słowami burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek rozpoczął uroczystą galę, podczas której uhonorowano uczestników tegorocznych rozgrywek. Przez trzy miesiące, w Jędrzejowskiej Lidze Futsalu, rywalizowało 28 drużyn w dwóch ligach. Jak podkreślają organizatorzy, z roku na rok poziom jest coraz lepszy.

- Mi się wydaję, że poziom sportowy jest wyższy. Coraz więcej drużyn włącza się w walkę o zwycięstwo – zapewnia organizator rozgrywek, Michał Stępień.

W tegorocznym turnieju udział wzięło kilkuset zawodników. Dla części z nich, Jędrzejowska Liga Futsalu jest świetną okazją do podtrzymania formy, przed wiosenną rywalizacją w ligowych rozgrywkach.

- Większość zawodników z naszej drużyny gra w lokalnych klubach. Jest też część osób, które występuje tylko w rywalizacji halowej – tłumaczy kapitan drużyny Simset.Net, Łukasz Olszewski.

Zwycięzcą pierwszej ligi została drużyna Simset.Net. Pierwsze miejsce w drugiej lidze zajął zespół JRG Jędrzejów.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy