Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

W sobotę maraton pływacki. Do pobicia 22 kilometry

W sobotę maraton pływacki. Do pobicia 22 kilometry

IV Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki w tym roku odbędzie się już z soboty na niedzielę. W naszym regionie, do  tej inicjatywy przystąpiła, nie po raz pierwszy, pływalnia w Jędrzejowie.

Sprawa jest prosta. Trzeba umieć pływać , na tyle, by przepłynąć przynajmniej 25 metrów.

Cała Polska pływa z nami. Jest to typowa impreza rekreacyjna. Ten maraton organizowany jest raz w roku – tłumaczy Michał Bąkiewicz kierownik pływalni w Jędrzejowie.

Dla Jędrzejowa to nie pierwszyzna. Na jędrzejowskiej pływalni już od kilku lat można się zmierzyć z własnymi słabościami i wziąć udział w maratonie. 

- Będzie to nasz trzeci lub czwarty nocny maraton. Wiem, że wystartuje rekordowa liczba uczestnikw– chwali się Bąkiewicz.

Rekord pływalni w Jędrzejowie ustanowił Tomasz Mróz. Przepłynął 22 kilometry. 

Sobotnio niedzielne zmagania na jędrzejowskim basenie rozpoczną się o godzinie 18:00, a zakończą się o godzinie 6:00 rano.

- Jest dowolna ilość przerw. Można odpoczywać około 15 minut. Będzie sześciu sędziów torowych. To oni będą zliczać metry i kilometry – mówi Michał Bąkiewicz. 

Szykują się niesamowite emocje. Zapraszamy Państwa do kibicowania pływakom, zwłaszcza podczas kryzysów, bo te na pewno przyjdą.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy