Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Przestanie wreszcie straszyć!

Przestanie wreszcie straszyć!

To jest już pewne! Ulica Strażacka w Jędrzejowie przestanie straszyć nie tylko kierowców swoimi dziurami, ale także mieszkańców, swoją nieciekawą okolicą. Dlaczego? Z ulicy Strażackie zniknie wiata przystankowa, która pamięta czasy zamierzchłego socjalizmu.

Stan dróg gminnych  w Jędrzejowie po zimie trochę się pogorszył. Magistrat Jędrzejowa do zalepianie małych ubytków wysyła na bieżąco swoje służby. Jezdnie są pokrywane asfaltem wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.
- Powstawanie dziur po okresie zimowym, to normalna sprawa. Robimy wszystko, by jak najszybciej z takim nowo powstałymi niedogodnościami w jezdni szybko się uporać - mówi naczelnik wydziału  Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej Marta Pędzik – Prawda .

Dla mieszkańców Jędrzejowa, którzy muszą się borykać z brutalną codziennością i dojeżdżać do swoich posesji czy pracy ulicą Strażacką, mamy bardzo dobrą informację. Jędrzejowski magistrat otrzymał dofinansowanie do remontu tej ulicy, a także ulic Klonowej i  Dygasińskiego. Środki na ten cel pochodzą z pieniędzy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
- Jesteśmy po przetargu. Otwarcie ofert nastąpi 17 marca. Po tym terminie przystąpimy natychmiast do wykonanie tego zadania – informuje Marta Pędzik – Prawda

Gołym okiem widać, że czas przy tej ulicy się zatrzymał. Dziury, błoto, nieciekawy krajobraz, który przypomina lata siedemdziesiąte siermiężnego socjalizmu. Strażacka na odcinku 400 metrów będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.
- Może to nie będzie długi odcinek, ale masy bitumicznej planujemy tam położyć bardzo dużo. Ponadto planujemy wyremontować i położyć istniejące chodniki, a także będzie wymieniona wiata przystankowa – informuje Marta Pędzik – Prawda

Dofinansowanie na remont trzech jędrzejowskich ulicy jest wysokie i wynosi 80%.
- Promesa opiewa na 192 tysiące złotych. Całkowity koszt remontu wynosi około 300 tysięcy, ale po otwarciu ofert na pewno się zmniejszy – kończy naczelnik wydziału

Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej jędrzejowskiego magistratu.
Mamy nadzieję, że wszystko potoczy się według planu i ta newralgiczna część miasta będzie wyglądała na miarę XXI wieku.Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy