XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

Przestanie wreszcie straszyć!

Przestanie wreszcie straszyć!

To jest już pewne! Ulica Strażacka w Jędrzejowie przestanie straszyć nie tylko kierowców swoimi dziurami, ale także mieszkańców, swoją nieciekawą okolicą. Dlaczego? Z ulicy Strażackie zniknie wiata przystankowa, która pamięta czasy zamierzchłego socjalizmu.

Stan dróg gminnych  w Jędrzejowie po zimie trochę się pogorszył. Magistrat Jędrzejowa do zalepianie małych ubytków wysyła na bieżąco swoje służby. Jezdnie są pokrywane asfaltem wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.
- Powstawanie dziur po okresie zimowym, to normalna sprawa. Robimy wszystko, by jak najszybciej z takim nowo powstałymi niedogodnościami w jezdni szybko się uporać - mówi naczelnik wydziału  Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej Marta Pędzik – Prawda .

Dla mieszkańców Jędrzejowa, którzy muszą się borykać z brutalną codziennością i dojeżdżać do swoich posesji czy pracy ulicą Strażacką, mamy bardzo dobrą informację. Jędrzejowski magistrat otrzymał dofinansowanie do remontu tej ulicy, a także ulic Klonowej i  Dygasińskiego. Środki na ten cel pochodzą z pieniędzy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
- Jesteśmy po przetargu. Otwarcie ofert nastąpi 17 marca. Po tym terminie przystąpimy natychmiast do wykonanie tego zadania – informuje Marta Pędzik – Prawda

Gołym okiem widać, że czas przy tej ulicy się zatrzymał. Dziury, błoto, nieciekawy krajobraz, który przypomina lata siedemdziesiąte siermiężnego socjalizmu. Strażacka na odcinku 400 metrów będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.
- Może to nie będzie długi odcinek, ale masy bitumicznej planujemy tam położyć bardzo dużo. Ponadto planujemy wyremontować i położyć istniejące chodniki, a także będzie wymieniona wiata przystankowa – informuje Marta Pędzik – Prawda

Dofinansowanie na remont trzech jędrzejowskich ulicy jest wysokie i wynosi 80%.
- Promesa opiewa na 192 tysiące złotych. Całkowity koszt remontu wynosi około 300 tysięcy, ale po otwarciu ofert na pewno się zmniejszy – kończy naczelnik wydziału

Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej jędrzejowskiego magistratu.
Mamy nadzieję, że wszystko potoczy się według planu i ta newralgiczna część miasta będzie wyglądała na miarę XXI wieku.Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy