Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Przestanie wreszcie straszyć!

Przestanie wreszcie straszyć!

To jest już pewne! Ulica Strażacka w Jędrzejowie przestanie straszyć nie tylko kierowców swoimi dziurami, ale także mieszkańców, swoją nieciekawą okolicą. Dlaczego? Z ulicy Strażackie zniknie wiata przystankowa, która pamięta czasy zamierzchłego socjalizmu.

Stan dróg gminnych  w Jędrzejowie po zimie trochę się pogorszył. Magistrat Jędrzejowa do zalepianie małych ubytków wysyła na bieżąco swoje służby. Jezdnie są pokrywane asfaltem wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.
- Powstawanie dziur po okresie zimowym, to normalna sprawa. Robimy wszystko, by jak najszybciej z takim nowo powstałymi niedogodnościami w jezdni szybko się uporać - mówi naczelnik wydziału  Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej Marta Pędzik – Prawda .

Dla mieszkańców Jędrzejowa, którzy muszą się borykać z brutalną codziennością i dojeżdżać do swoich posesji czy pracy ulicą Strażacką, mamy bardzo dobrą informację. Jędrzejowski magistrat otrzymał dofinansowanie do remontu tej ulicy, a także ulic Klonowej i  Dygasińskiego. Środki na ten cel pochodzą z pieniędzy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
- Jesteśmy po przetargu. Otwarcie ofert nastąpi 17 marca. Po tym terminie przystąpimy natychmiast do wykonanie tego zadania – informuje Marta Pędzik – Prawda

Gołym okiem widać, że czas przy tej ulicy się zatrzymał. Dziury, błoto, nieciekawy krajobraz, który przypomina lata siedemdziesiąte siermiężnego socjalizmu. Strażacka na odcinku 400 metrów będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.
- Może to nie będzie długi odcinek, ale masy bitumicznej planujemy tam położyć bardzo dużo. Ponadto planujemy wyremontować i położyć istniejące chodniki, a także będzie wymieniona wiata przystankowa – informuje Marta Pędzik – Prawda

Dofinansowanie na remont trzech jędrzejowskich ulicy jest wysokie i wynosi 80%.
- Promesa opiewa na 192 tysiące złotych. Całkowity koszt remontu wynosi około 300 tysięcy, ale po otwarciu ofert na pewno się zmniejszy – kończy naczelnik wydziału

Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej jędrzejowskiego magistratu.
Mamy nadzieję, że wszystko potoczy się według planu i ta newralgiczna część miasta będzie wyglądała na miarę XXI wieku.Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy