Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Przestanie wreszcie straszyć!

Przestanie wreszcie straszyć!

To jest już pewne! Ulica Strażacka w Jędrzejowie przestanie straszyć nie tylko kierowców swoimi dziurami, ale także mieszkańców, swoją nieciekawą okolicą. Dlaczego? Z ulicy Strażackie zniknie wiata przystankowa, która pamięta czasy zamierzchłego socjalizmu.

Stan dróg gminnych  w Jędrzejowie po zimie trochę się pogorszył. Magistrat Jędrzejowa do zalepianie małych ubytków wysyła na bieżąco swoje służby. Jezdnie są pokrywane asfaltem wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.
- Powstawanie dziur po okresie zimowym, to normalna sprawa. Robimy wszystko, by jak najszybciej z takim nowo powstałymi niedogodnościami w jezdni szybko się uporać - mówi naczelnik wydziału  Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej Marta Pędzik – Prawda .

Dla mieszkańców Jędrzejowa, którzy muszą się borykać z brutalną codziennością i dojeżdżać do swoich posesji czy pracy ulicą Strażacką, mamy bardzo dobrą informację. Jędrzejowski magistrat otrzymał dofinansowanie do remontu tej ulicy, a także ulic Klonowej i  Dygasińskiego. Środki na ten cel pochodzą z pieniędzy przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
- Jesteśmy po przetargu. Otwarcie ofert nastąpi 17 marca. Po tym terminie przystąpimy natychmiast do wykonanie tego zadania – informuje Marta Pędzik – Prawda

Gołym okiem widać, że czas przy tej ulicy się zatrzymał. Dziury, błoto, nieciekawy krajobraz, który przypomina lata siedemdziesiąte siermiężnego socjalizmu. Strażacka na odcinku 400 metrów będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.
- Może to nie będzie długi odcinek, ale masy bitumicznej planujemy tam położyć bardzo dużo. Ponadto planujemy wyremontować i położyć istniejące chodniki, a także będzie wymieniona wiata przystankowa – informuje Marta Pędzik – Prawda

Dofinansowanie na remont trzech jędrzejowskich ulicy jest wysokie i wynosi 80%.
- Promesa opiewa na 192 tysiące złotych. Całkowity koszt remontu wynosi około 300 tysięcy, ale po otwarciu ofert na pewno się zmniejszy – kończy naczelnik wydziału

Inwestycji i Utrzymania Infrastruktury Technicznej jędrzejowskiego magistratu.
Mamy nadzieję, że wszystko potoczy się według planu i ta newralgiczna część miasta będzie wyglądała na miarę XXI wieku.Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy