XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

Ogromne pieniądze rozdał Urząd Marszałkowski

Ogromne pieniądze rozdał Urząd Marszałkowski

W ubiegły piątek w siedzibie Fundacji Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei w Jędrzejowie doszło do podpisania dziewięciu umów organizacji pozarządowych, fundacji i gmin z Europejskim Funduszem Społecznym przy Urzędzie Marszałkowskim. Do świętokrzyskich instytucji trafi ponad 9 milionów złotych.

To pierwsze tak duże pieniądze w tym działaniu. O środki aplikowało 29 projektów, ostatecznie podpisano umowy z dziewięcioma z nich.

- Stawiamy na jakość, nie na ilość – powiedział Piotr Żołądek wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek przyznał:

- To ważne, że pojawiły się środki i Wy je umieliście zagospodarować.

Fundacja Miśka Zdziśka z Jędrzejowa dostała dofinansowanie na swój projekt w kwocie 1 651 581,20 zł.
Największe dofinansowanie, prawie 4 miliony złotych przyznano gminie Połaniec. Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków był także wniosek fundacji Szansa Dla Niewidomych.

To nie wszystkie pieniądze jaki są do rozdysponowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Mamy jeszcze do rozdysponowania ponad 160 milionów- powiedział Adam Żebrowski z-ca dyrektora departamentu wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim, a Małgorzata Muzoł dodała:
- W naszym województwie są coraz lepsze warunki do tego, by organizacje pozarządowe się rozwijały i powstawały.

Wicemarszałek Piotr Żołądek odniósł się również do zarzutów, jakie od czasu do czasu podają pod adresem wykorzystywania środków unijnych.
Zachęcamy wszystkie instytucje i organizacje pozarządowe z terenu województwa świętokrzyskiego do pisania projektów i stawania do konkursów, bo do wykorzystania są naprawdę duże pieniądze, już po raz ostatni, bo kolejna perspektywa budżetowa UE już na pewno nie będzie taka optymistyczna i hojna.

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy