Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Ogromne pieniądze rozdał Urząd Marszałkowski

Ogromne pieniądze rozdał Urząd Marszałkowski

W ubiegły piątek w siedzibie Fundacji Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei w Jędrzejowie doszło do podpisania dziewięciu umów organizacji pozarządowych, fundacji i gmin z Europejskim Funduszem Społecznym przy Urzędzie Marszałkowskim. Do świętokrzyskich instytucji trafi ponad 9 milionów złotych.

To pierwsze tak duże pieniądze w tym działaniu. O środki aplikowało 29 projektów, ostatecznie podpisano umowy z dziewięcioma z nich.

- Stawiamy na jakość, nie na ilość – powiedział Piotr Żołądek wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek przyznał:

- To ważne, że pojawiły się środki i Wy je umieliście zagospodarować.

Fundacja Miśka Zdziśka z Jędrzejowa dostała dofinansowanie na swój projekt w kwocie 1 651 581,20 zł.
Największe dofinansowanie, prawie 4 miliony złotych przyznano gminie Połaniec. Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków był także wniosek fundacji Szansa Dla Niewidomych.

To nie wszystkie pieniądze jaki są do rozdysponowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Mamy jeszcze do rozdysponowania ponad 160 milionów- powiedział Adam Żebrowski z-ca dyrektora departamentu wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim, a Małgorzata Muzoł dodała:
- W naszym województwie są coraz lepsze warunki do tego, by organizacje pozarządowe się rozwijały i powstawały.

Wicemarszałek Piotr Żołądek odniósł się również do zarzutów, jakie od czasu do czasu podają pod adresem wykorzystywania środków unijnych.
Zachęcamy wszystkie instytucje i organizacje pozarządowe z terenu województwa świętokrzyskiego do pisania projektów i stawania do konkursów, bo do wykorzystania są naprawdę duże pieniądze, już po raz ostatni, bo kolejna perspektywa budżetowa UE już na pewno nie będzie taka optymistyczna i hojna.

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy