Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Ogromne pieniądze rozdał Urząd Marszałkowski

Ogromne pieniądze rozdał Urząd Marszałkowski

W ubiegły piątek w siedzibie Fundacji Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei w Jędrzejowie doszło do podpisania dziewięciu umów organizacji pozarządowych, fundacji i gmin z Europejskim Funduszem Społecznym przy Urzędzie Marszałkowskim. Do świętokrzyskich instytucji trafi ponad 9 milionów złotych.

To pierwsze tak duże pieniądze w tym działaniu. O środki aplikowało 29 projektów, ostatecznie podpisano umowy z dziewięcioma z nich.

- Stawiamy na jakość, nie na ilość – powiedział Piotr Żołądek wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek przyznał:

- To ważne, że pojawiły się środki i Wy je umieliście zagospodarować.

Fundacja Miśka Zdziśka z Jędrzejowa dostała dofinansowanie na swój projekt w kwocie 1 651 581,20 zł.
Największe dofinansowanie, prawie 4 miliony złotych przyznano gminie Połaniec. Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków był także wniosek fundacji Szansa Dla Niewidomych.

To nie wszystkie pieniądze jaki są do rozdysponowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Mamy jeszcze do rozdysponowania ponad 160 milionów- powiedział Adam Żebrowski z-ca dyrektora departamentu wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim, a Małgorzata Muzoł dodała:
- W naszym województwie są coraz lepsze warunki do tego, by organizacje pozarządowe się rozwijały i powstawały.

Wicemarszałek Piotr Żołądek odniósł się również do zarzutów, jakie od czasu do czasu podają pod adresem wykorzystywania środków unijnych.
Zachęcamy wszystkie instytucje i organizacje pozarządowe z terenu województwa świętokrzyskiego do pisania projektów i stawania do konkursów, bo do wykorzystania są naprawdę duże pieniądze, już po raz ostatni, bo kolejna perspektywa budżetowa UE już na pewno nie będzie taka optymistyczna i hojna.

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy