Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Ogromne pieniądze rozdał Urząd Marszałkowski

Ogromne pieniądze rozdał Urząd Marszałkowski

W ubiegły piątek w siedzibie Fundacji Miśka Zdziśka Błękitny Promyk Nadziei w Jędrzejowie doszło do podpisania dziewięciu umów organizacji pozarządowych, fundacji i gmin z Europejskim Funduszem Społecznym przy Urzędzie Marszałkowskim. Do świętokrzyskich instytucji trafi ponad 9 milionów złotych.

To pierwsze tak duże pieniądze w tym działaniu. O środki aplikowało 29 projektów, ostatecznie podpisano umowy z dziewięcioma z nich.

- Stawiamy na jakość, nie na ilość – powiedział Piotr Żołądek wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek przyznał:

- To ważne, że pojawiły się środki i Wy je umieliście zagospodarować.

Fundacja Miśka Zdziśka z Jędrzejowa dostała dofinansowanie na swój projekt w kwocie 1 651 581,20 zł.
Największe dofinansowanie, prawie 4 miliony złotych przyznano gminie Połaniec. Wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków był także wniosek fundacji Szansa Dla Niewidomych.

To nie wszystkie pieniądze jaki są do rozdysponowania w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Mamy jeszcze do rozdysponowania ponad 160 milionów- powiedział Adam Żebrowski z-ca dyrektora departamentu wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim, a Małgorzata Muzoł dodała:
- W naszym województwie są coraz lepsze warunki do tego, by organizacje pozarządowe się rozwijały i powstawały.

Wicemarszałek Piotr Żołądek odniósł się również do zarzutów, jakie od czasu do czasu podają pod adresem wykorzystywania środków unijnych.
Zachęcamy wszystkie instytucje i organizacje pozarządowe z terenu województwa świętokrzyskiego do pisania projektów i stawania do konkursów, bo do wykorzystania są naprawdę duże pieniądze, już po raz ostatni, bo kolejna perspektywa budżetowa UE już na pewno nie będzie taka optymistyczna i hojna.

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy