Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Już napełniają zalew

Już napełniają zalew

Po przerwie jesienno – zimowej na oczyszczenie niecki zalewu w Jędrzejowie, w ubiegłym tygodniu zaczęło się napełnianie zbiornika. Napełnianie zalewu potrwa kilka dni

Ta wiadomość powinna ucieszyć mieszkańców Jędrzejowa, a także turystów, którzy odwiedzają to miasto. Kończy się napełnianie zbiornika w centrum miasta. Teraz ma być dużo lepiej.

- Woda będzie czysta, dno zostało wyczyszczone. Taki zabieg możemy robić raz na trzy lata – powiedział nam kierownik pływalni miejskiej w Jędrzejowie Michał Bąkiewicz.

Decyzja wodno-prawna dotycząca napełniania zbiornika obwarowana jest wieloma wymogami. Jakimi?

- Spuszczanie i napełnianie musi trwać dwanaście dni – informuje Michał Bąkiewicz.

30 marca wokół zalewu w Jędrzejowie odbędzie się nasadzanie drzew. To jest inicjatywa burmistrza Marcina Piszczka. 

Początek sezonu letniego na zalewie w Jędrzejowie nastąpi 24 czerwca. Już teraz zapraszamy naszych widzów do hucznej inauguracji lata w Jędrzejowie. Szykuje się wiele atrakcji.

O szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy