Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Samorządowcy kontra PiS. Deklaracja Jędrzejowska

Samorządowcy kontra PiS. Deklaracja Jędrzejowska

Na zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie konferencji pt.„ Samorząd i co dalej” padły ostre słowa pod adresem partii rządzącej. Zebrani samorządowcy opracowali tzw. „Deklarację Jędrzejowską”, a gościem specjalnym konferencji był były sędzia TK Jerzy Stępień.

Już pierwsze chwile konferencji zapowiadały zdecydowaną postawę jędrzejowskich samorządowców w stosunku do partii rządzącej. Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek wezwał samorządowców i mówił:

- Nie będzie nam nikt pokazywał jak mamy chodzić! Prawda i historia dzisiaj jest taka sama.

Zaproszony na konferencję „Samorząd i co dalej” były sędzia TK Jerzy Stępień przedstawił historię samorządu terytorialnego w Polsce i odniósł się do obecnych czasów.

- Teraz od nas zależy którędy chcemy iść i gdzie chcemy iść? Czy my chcemy być związani z Europą Zachodnią czy chcemy jakiegoś innego modelu. Nikt nie może nam z centrów mówić, co mamy robić w Jędrzejowie.

Jerzy Stępień w ostrych słowach podsumował obecne zamieszanie z TK i sędziami trybunału:

- Dla nas sędziów konstytucyjnych atak na TK był sygnałem. To jest atak na państwo prawa!

Gorąca debata, która po wystąpieniu Jerzego Stępnia rozgorzała zakończyła się odczytaniem Deklaracji Jędrzejowskiej, w której między innymi czytamy:

- Jako samorządowcy ziemi jędrzejowskiej nie możemy być obojętni wobec szeroko zakrojonej akcji deprecjonowania idei i dorobku samorządu terytorialnego w Polsce. W obliczu antysamorządowych poczynań rządu potrzebujemy solidarności naszego środowiska i taką deklarujemy. Uważamy, że proponowane zmiany i rozwiązania prowadzą do zmiany ustroju i to zmiany wprowadzonej niedemokratycznie, zwykłymi ustawami sejmowymi, a nie Konstytucją. Wszystko to odbywa się bez wymaganych konsultacji społecznych i z pominięciem wszelkich krytycznych uwag zgłaszanych przez obywateli…

Po odczytaniu deklaracji gospodarz spotkania Edmund Kaczmarek dziękując zebranym samorządowcom, wśród których był obecny między innymi starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, zakończył:

- Swoją obecnością, swoją odwagą potwierdzamy, że jesteśmy obywatelami tych gmin, tych powiatów, tego województwa. Ta Rzeczpospolita jest nasza, nie jednej partii, nie jednego człowieka.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy