Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Samorządowcy kontra PiS. Deklaracja Jędrzejowska

Samorządowcy kontra PiS. Deklaracja Jędrzejowska

Na zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie konferencji pt.„ Samorząd i co dalej” padły ostre słowa pod adresem partii rządzącej. Zebrani samorządowcy opracowali tzw. „Deklarację Jędrzejowską”, a gościem specjalnym konferencji był były sędzia TK Jerzy Stępień.

Już pierwsze chwile konferencji zapowiadały zdecydowaną postawę jędrzejowskich samorządowców w stosunku do partii rządzącej. Starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek wezwał samorządowców i mówił:

- Nie będzie nam nikt pokazywał jak mamy chodzić! Prawda i historia dzisiaj jest taka sama.

Zaproszony na konferencję „Samorząd i co dalej” były sędzia TK Jerzy Stępień przedstawił historię samorządu terytorialnego w Polsce i odniósł się do obecnych czasów.

- Teraz od nas zależy którędy chcemy iść i gdzie chcemy iść? Czy my chcemy być związani z Europą Zachodnią czy chcemy jakiegoś innego modelu. Nikt nie może nam z centrów mówić, co mamy robić w Jędrzejowie.

Jerzy Stępień w ostrych słowach podsumował obecne zamieszanie z TK i sędziami trybunału:

- Dla nas sędziów konstytucyjnych atak na TK był sygnałem. To jest atak na państwo prawa!

Gorąca debata, która po wystąpieniu Jerzego Stępnia rozgorzała zakończyła się odczytaniem Deklaracji Jędrzejowskiej, w której między innymi czytamy:

- Jako samorządowcy ziemi jędrzejowskiej nie możemy być obojętni wobec szeroko zakrojonej akcji deprecjonowania idei i dorobku samorządu terytorialnego w Polsce. W obliczu antysamorządowych poczynań rządu potrzebujemy solidarności naszego środowiska i taką deklarujemy. Uważamy, że proponowane zmiany i rozwiązania prowadzą do zmiany ustroju i to zmiany wprowadzonej niedemokratycznie, zwykłymi ustawami sejmowymi, a nie Konstytucją. Wszystko to odbywa się bez wymaganych konsultacji społecznych i z pominięciem wszelkich krytycznych uwag zgłaszanych przez obywateli…

Po odczytaniu deklaracji gospodarz spotkania Edmund Kaczmarek dziękując zebranym samorządowcom, wśród których był obecny między innymi starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, zakończył:

- Swoją obecnością, swoją odwagą potwierdzamy, że jesteśmy obywatelami tych gmin, tych powiatów, tego województwa. Ta Rzeczpospolita jest nasza, nie jednej partii, nie jednego człowieka.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy