Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Do „dwójki” czy do „piątki”? Spór trwa

Do „dwójki” czy do „piątki”? Spór trwa

W Jędrzejowie po dziewiętnastu latach, na skutek reformy oświaty i nowej siatki szkół, reaktywowano Szkołę Podstawową Nr 5. Od 1 września rozpocznie swoją działalność, w budynku dzisiejszego Gimnazjum Nr 1. Jednak, kto się w tej szkole będzie uczył?

Na początku była radość.
Po kilku tygodniach przyszło rozczarowanie. Obwód szkoły dotyczący klas pierwszych jest bardzo okrojony. W skład obwodu wchodzi 23 ulice. Do klasy pierwszej od 1 września zapisanych jest 18 dzieci. W SP 2 dzieci do pierwszych klas zapisanych jest ponad 60. W klasach od nowego roku szkolnego może być po 25 uczniów.

W „dwójce „ trzeba utworzyć trzy klasy, a u nas jedną, żali się Lidia Osińska zastępca dyrektora GM1, gdzie od nowego roku powstanie SP NR 5.
Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek tak argumentuje powstanie nowej siatki szkół w gminie:

- Wielkiej rewolucji nie ma, ale problemy są. Na dzisiaj zastanawiamy się ilu rodziców z innych szkół zdecyduje się zapisać swoje dzieci do SP5.Obecnie w Jędrzejowie odbywa się wielkie lobbowanie u rodziców, żeby ci zdecydowali się na „piątkę”. Dyrektor SP2 chętnie

podzieli się dziećmi z nowo utworzoną placówką, między innymi po to, by w „dwójce” zlikwidować dwuzmianowość.

W przyszłej szkole podstawowej odbywają się spotkania z rodzicami i dziećmi. Szkoła próbuje pokazać swoje możliwości dydaktyczno – sportowe.
Szkoła już dziś próbuje pokazać swoje atuty. Jednak jak potoczą się dalsze losy tworzonej „piątki” nikt jeszcze nie wie, tym bardziej, że reforma oświat pociągnie za sobą zwolnienia.

W Jędrzejowie nie wierzą minister Annie Zalewskiej i wyliczają:

- Pani minister uważa, że nauczyciele swoich etatów nie stracą, ale nie będą mieli godzin na pełne etaty, tylko np. 2/18, a to zdaniem Pani minister jest praca –kończy Lidia Osińska.

Wydaje się, że spór wokół jędrzejowskich podstawówek zbliża się do rozwiązania, jednak czasu na podejmowanie decyzji jest coraz mniej. Osobom decyzyjnym przypominamy, że przy podejmowaniu decyzji powinni kierować się dobrem dzieci. Warto o tym pamiętać.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy