Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Do „dwójki” czy do „piątki”? Spór trwa

Do „dwójki” czy do „piątki”? Spór trwa

W Jędrzejowie po dziewiętnastu latach, na skutek reformy oświaty i nowej siatki szkół, reaktywowano Szkołę Podstawową Nr 5. Od 1 września rozpocznie swoją działalność, w budynku dzisiejszego Gimnazjum Nr 1. Jednak, kto się w tej szkole będzie uczył?

Na początku była radość.
Po kilku tygodniach przyszło rozczarowanie. Obwód szkoły dotyczący klas pierwszych jest bardzo okrojony. W skład obwodu wchodzi 23 ulice. Do klasy pierwszej od 1 września zapisanych jest 18 dzieci. W SP 2 dzieci do pierwszych klas zapisanych jest ponad 60. W klasach od nowego roku szkolnego może być po 25 uczniów.

W „dwójce „ trzeba utworzyć trzy klasy, a u nas jedną, żali się Lidia Osińska zastępca dyrektora GM1, gdzie od nowego roku powstanie SP NR 5.
Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek tak argumentuje powstanie nowej siatki szkół w gminie:

- Wielkiej rewolucji nie ma, ale problemy są. Na dzisiaj zastanawiamy się ilu rodziców z innych szkół zdecyduje się zapisać swoje dzieci do SP5.Obecnie w Jędrzejowie odbywa się wielkie lobbowanie u rodziców, żeby ci zdecydowali się na „piątkę”. Dyrektor SP2 chętnie

podzieli się dziećmi z nowo utworzoną placówką, między innymi po to, by w „dwójce” zlikwidować dwuzmianowość.

W przyszłej szkole podstawowej odbywają się spotkania z rodzicami i dziećmi. Szkoła próbuje pokazać swoje możliwości dydaktyczno – sportowe.
Szkoła już dziś próbuje pokazać swoje atuty. Jednak jak potoczą się dalsze losy tworzonej „piątki” nikt jeszcze nie wie, tym bardziej, że reforma oświat pociągnie za sobą zwolnienia.

W Jędrzejowie nie wierzą minister Annie Zalewskiej i wyliczają:

- Pani minister uważa, że nauczyciele swoich etatów nie stracą, ale nie będą mieli godzin na pełne etaty, tylko np. 2/18, a to zdaniem Pani minister jest praca –kończy Lidia Osińska.

Wydaje się, że spór wokół jędrzejowskich podstawówek zbliża się do rozwiązania, jednak czasu na podejmowanie decyzji jest coraz mniej. Osobom decyzyjnym przypominamy, że przy podejmowaniu decyzji powinni kierować się dobrem dzieci. Warto o tym pamiętać.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy