"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Do „dwójki” czy do „piątki”? Spór trwa

Do „dwójki” czy do „piątki”? Spór trwa

W Jędrzejowie po dziewiętnastu latach, na skutek reformy oświaty i nowej siatki szkół, reaktywowano Szkołę Podstawową Nr 5. Od 1 września rozpocznie swoją działalność, w budynku dzisiejszego Gimnazjum Nr 1. Jednak, kto się w tej szkole będzie uczył?

Na początku była radość.
Po kilku tygodniach przyszło rozczarowanie. Obwód szkoły dotyczący klas pierwszych jest bardzo okrojony. W skład obwodu wchodzi 23 ulice. Do klasy pierwszej od 1 września zapisanych jest 18 dzieci. W SP 2 dzieci do pierwszych klas zapisanych jest ponad 60. W klasach od nowego roku szkolnego może być po 25 uczniów.

W „dwójce „ trzeba utworzyć trzy klasy, a u nas jedną, żali się Lidia Osińska zastępca dyrektora GM1, gdzie od nowego roku powstanie SP NR 5.
Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek tak argumentuje powstanie nowej siatki szkół w gminie:

- Wielkiej rewolucji nie ma, ale problemy są. Na dzisiaj zastanawiamy się ilu rodziców z innych szkół zdecyduje się zapisać swoje dzieci do SP5.Obecnie w Jędrzejowie odbywa się wielkie lobbowanie u rodziców, żeby ci zdecydowali się na „piątkę”. Dyrektor SP2 chętnie

podzieli się dziećmi z nowo utworzoną placówką, między innymi po to, by w „dwójce” zlikwidować dwuzmianowość.

W przyszłej szkole podstawowej odbywają się spotkania z rodzicami i dziećmi. Szkoła próbuje pokazać swoje możliwości dydaktyczno – sportowe.
Szkoła już dziś próbuje pokazać swoje atuty. Jednak jak potoczą się dalsze losy tworzonej „piątki” nikt jeszcze nie wie, tym bardziej, że reforma oświat pociągnie za sobą zwolnienia.

W Jędrzejowie nie wierzą minister Annie Zalewskiej i wyliczają:

- Pani minister uważa, że nauczyciele swoich etatów nie stracą, ale nie będą mieli godzin na pełne etaty, tylko np. 2/18, a to zdaniem Pani minister jest praca –kończy Lidia Osińska.

Wydaje się, że spór wokół jędrzejowskich podstawówek zbliża się do rozwiązania, jednak czasu na podejmowanie decyzji jest coraz mniej. Osobom decyzyjnym przypominamy, że przy podejmowaniu decyzji powinni kierować się dobrem dzieci. Warto o tym pamiętać.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy