Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Do „dwójki” czy do „piątki”? Spór trwa

Do „dwójki” czy do „piątki”? Spór trwa

W Jędrzejowie po dziewiętnastu latach, na skutek reformy oświaty i nowej siatki szkół, reaktywowano Szkołę Podstawową Nr 5. Od 1 września rozpocznie swoją działalność, w budynku dzisiejszego Gimnazjum Nr 1. Jednak, kto się w tej szkole będzie uczył?

Na początku była radość.
Po kilku tygodniach przyszło rozczarowanie. Obwód szkoły dotyczący klas pierwszych jest bardzo okrojony. W skład obwodu wchodzi 23 ulice. Do klasy pierwszej od 1 września zapisanych jest 18 dzieci. W SP 2 dzieci do pierwszych klas zapisanych jest ponad 60. W klasach od nowego roku szkolnego może być po 25 uczniów.

W „dwójce „ trzeba utworzyć trzy klasy, a u nas jedną, żali się Lidia Osińska zastępca dyrektora GM1, gdzie od nowego roku powstanie SP NR 5.
Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek tak argumentuje powstanie nowej siatki szkół w gminie:

- Wielkiej rewolucji nie ma, ale problemy są. Na dzisiaj zastanawiamy się ilu rodziców z innych szkół zdecyduje się zapisać swoje dzieci do SP5.Obecnie w Jędrzejowie odbywa się wielkie lobbowanie u rodziców, żeby ci zdecydowali się na „piątkę”. Dyrektor SP2 chętnie

podzieli się dziećmi z nowo utworzoną placówką, między innymi po to, by w „dwójce” zlikwidować dwuzmianowość.

W przyszłej szkole podstawowej odbywają się spotkania z rodzicami i dziećmi. Szkoła próbuje pokazać swoje możliwości dydaktyczno – sportowe.
Szkoła już dziś próbuje pokazać swoje atuty. Jednak jak potoczą się dalsze losy tworzonej „piątki” nikt jeszcze nie wie, tym bardziej, że reforma oświat pociągnie za sobą zwolnienia.

W Jędrzejowie nie wierzą minister Annie Zalewskiej i wyliczają:

- Pani minister uważa, że nauczyciele swoich etatów nie stracą, ale nie będą mieli godzin na pełne etaty, tylko np. 2/18, a to zdaniem Pani minister jest praca –kończy Lidia Osińska.

Wydaje się, że spór wokół jędrzejowskich podstawówek zbliża się do rozwiązania, jednak czasu na podejmowanie decyzji jest coraz mniej. Osobom decyzyjnym przypominamy, że przy podejmowaniu decyzji powinni kierować się dobrem dzieci. Warto o tym pamiętać.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy