"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Będą warsztaty na miarę XXI wieku

Będą warsztaty na miarę XXI wieku

Starosta jędrzejowski i marszałek województwa świętokrzyskiego podpisali bardzo ważną pre – umowę na sfinansowanie prac związanych z modernizacją siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej. Już za dwa lata budynek, który dzisiaj nie wygląda imponująco, ma się zmienić nie do poznania. Na ten cel jest prawie 1,5 miliona złotych.

To na pewno nie jest wizytówka Jędrzejowa. Od wielu lat budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej wymaga remontu, dlatego informacja, że w najbliższym czasie ma się to zmienić ucieszyła nie tylko wychowanków i pracowników WTZ, ale i władze powiatu.

 - Podpisaliśmy w ostatnim czasie pre - umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, na podniesienie standardów w zakresie rehabilitacji społecznej, poprzez przebudowę, rozbudowę i modernizację Warsztatów Terapii Zajęciowej – powiedział starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Nie potrzeba fachowca, by stwierdzić, że na budynku dość wyraźnie widać ząb czas. Budynek najlepsze dni ma już za sobą. Zakres prac, które obejmuje podpisana umowa starosty Kaczmarka z marszałkiem Jarubasem, jest rozległy:

Starosta Kaczmarek przyznał, że stan techniczny budynku warsztatów spędzał mu sen z powiek:
 -Było mi wstyd, że budynek zarządzany przez powiat jest w takim stanie. Już za dwa lata to miejsce będzie zgoła inne i nie będziemy się musieli za nie wstydzić. Na całą inwestycję wydamy prawie 1,5 miliona złotych  – obiecuje przed naszą kamerą starosta Kaczmarek.

Słowo się rzekło! Na bieżąco będziemy monitorować prace związane z modernizacją Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Dwa lata szybko miną i podopieczni warsztatów będą się mogli cieszyć z poprawy warunków, bo na takowe zasługują.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy