Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Będą warsztaty na miarę XXI wieku

Będą warsztaty na miarę XXI wieku

Starosta jędrzejowski i marszałek województwa świętokrzyskiego podpisali bardzo ważną pre – umowę na sfinansowanie prac związanych z modernizacją siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej. Już za dwa lata budynek, który dzisiaj nie wygląda imponująco, ma się zmienić nie do poznania. Na ten cel jest prawie 1,5 miliona złotych.

To na pewno nie jest wizytówka Jędrzejowa. Od wielu lat budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej wymaga remontu, dlatego informacja, że w najbliższym czasie ma się to zmienić ucieszyła nie tylko wychowanków i pracowników WTZ, ale i władze powiatu.

 - Podpisaliśmy w ostatnim czasie pre - umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, na podniesienie standardów w zakresie rehabilitacji społecznej, poprzez przebudowę, rozbudowę i modernizację Warsztatów Terapii Zajęciowej – powiedział starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Nie potrzeba fachowca, by stwierdzić, że na budynku dość wyraźnie widać ząb czas. Budynek najlepsze dni ma już za sobą. Zakres prac, które obejmuje podpisana umowa starosty Kaczmarka z marszałkiem Jarubasem, jest rozległy:

Starosta Kaczmarek przyznał, że stan techniczny budynku warsztatów spędzał mu sen z powiek:
 -Było mi wstyd, że budynek zarządzany przez powiat jest w takim stanie. Już za dwa lata to miejsce będzie zgoła inne i nie będziemy się musieli za nie wstydzić. Na całą inwestycję wydamy prawie 1,5 miliona złotych  – obiecuje przed naszą kamerą starosta Kaczmarek.

Słowo się rzekło! Na bieżąco będziemy monitorować prace związane z modernizacją Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Dwa lata szybko miną i podopieczni warsztatów będą się mogli cieszyć z poprawy warunków, bo na takowe zasługują.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy