Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Będą warsztaty na miarę XXI wieku

Będą warsztaty na miarę XXI wieku

Starosta jędrzejowski i marszałek województwa świętokrzyskiego podpisali bardzo ważną pre – umowę na sfinansowanie prac związanych z modernizacją siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej. Już za dwa lata budynek, który dzisiaj nie wygląda imponująco, ma się zmienić nie do poznania. Na ten cel jest prawie 1,5 miliona złotych.

To na pewno nie jest wizytówka Jędrzejowa. Od wielu lat budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej wymaga remontu, dlatego informacja, że w najbliższym czasie ma się to zmienić ucieszyła nie tylko wychowanków i pracowników WTZ, ale i władze powiatu.

 - Podpisaliśmy w ostatnim czasie pre - umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, na podniesienie standardów w zakresie rehabilitacji społecznej, poprzez przebudowę, rozbudowę i modernizację Warsztatów Terapii Zajęciowej – powiedział starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Nie potrzeba fachowca, by stwierdzić, że na budynku dość wyraźnie widać ząb czas. Budynek najlepsze dni ma już za sobą. Zakres prac, które obejmuje podpisana umowa starosty Kaczmarka z marszałkiem Jarubasem, jest rozległy:

Starosta Kaczmarek przyznał, że stan techniczny budynku warsztatów spędzał mu sen z powiek:
 -Było mi wstyd, że budynek zarządzany przez powiat jest w takim stanie. Już za dwa lata to miejsce będzie zgoła inne i nie będziemy się musieli za nie wstydzić. Na całą inwestycję wydamy prawie 1,5 miliona złotych  – obiecuje przed naszą kamerą starosta Kaczmarek.

Słowo się rzekło! Na bieżąco będziemy monitorować prace związane z modernizacją Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Dwa lata szybko miną i podopieczni warsztatów będą się mogli cieszyć z poprawy warunków, bo na takowe zasługują.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy