Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Będą warsztaty na miarę XXI wieku

Będą warsztaty na miarę XXI wieku

Starosta jędrzejowski i marszałek województwa świętokrzyskiego podpisali bardzo ważną pre – umowę na sfinansowanie prac związanych z modernizacją siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej. Już za dwa lata budynek, który dzisiaj nie wygląda imponująco, ma się zmienić nie do poznania. Na ten cel jest prawie 1,5 miliona złotych.

To na pewno nie jest wizytówka Jędrzejowa. Od wielu lat budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej wymaga remontu, dlatego informacja, że w najbliższym czasie ma się to zmienić ucieszyła nie tylko wychowanków i pracowników WTZ, ale i władze powiatu.

 - Podpisaliśmy w ostatnim czasie pre - umowę z marszałkiem województwa świętokrzyskiego, na podniesienie standardów w zakresie rehabilitacji społecznej, poprzez przebudowę, rozbudowę i modernizację Warsztatów Terapii Zajęciowej – powiedział starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Nie potrzeba fachowca, by stwierdzić, że na budynku dość wyraźnie widać ząb czas. Budynek najlepsze dni ma już za sobą. Zakres prac, które obejmuje podpisana umowa starosty Kaczmarka z marszałkiem Jarubasem, jest rozległy:

Starosta Kaczmarek przyznał, że stan techniczny budynku warsztatów spędzał mu sen z powiek:
 -Było mi wstyd, że budynek zarządzany przez powiat jest w takim stanie. Już za dwa lata to miejsce będzie zgoła inne i nie będziemy się musieli za nie wstydzić. Na całą inwestycję wydamy prawie 1,5 miliona złotych  – obiecuje przed naszą kamerą starosta Kaczmarek.

Słowo się rzekło! Na bieżąco będziemy monitorować prace związane z modernizacją Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Dwa lata szybko miną i podopieczni warsztatów będą się mogli cieszyć z poprawy warunków, bo na takowe zasługują.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy