"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Arabowie zainwestują w Jędrzejowie?

Arabowie zainwestują w Jędrzejowie?

Jest duże prawdopodobieństwo, że pokaźne pieniądze trafią do Jędrzejowa. Na roboczym spotkaniu spotkali się lokalni biznesmeni z dużym inwestorem z Arabii Saudyjskiej Mohamedem Ezzem. Ezz jest potentatem na rynku aluminium. Gospodarzem spotkania był burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Terenami inwestycyjnymi w Jędrzejowie interesują się już nie tylko krajowe firmy. We wtorek doszło do spotkania lokalnych przedsiębiorców z potentatem branży aluminium Mohamedem Ezzem. Biznesmen z Arabii Saudyjskiej bardzo liczy na współpracę z firmami z województwa świętokrzyskiego.

- Dziękuję za spotkanie. Mam nadzieję, że tego typu spotkania pomogą mi znaleźć firmę, z którą będą mógł współpracować. Przez cztery lata robiłem rozeznanie rynku profili aluminiowych. W Jędrzejowie jest duży potencjał, chciałbym tutaj zainwestować – powiedział Mohamed Ezz.

Arabski przedsiębiorca chce zainwestować około 150 milionów złotych. Chce wybudować halę na około 25 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudnić około 400 osób. Wielkim orędownikiem takich działań jest burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek:

- Mnie cieszy, że tereny, które przygotowaliśmy cały czas wzbudzają zainteresowanie .

Osoby, które towarzyszą arabskiemu przedsiębiorcy mówią, że województwa świętokrzyskie zainteresowało Mohameda Ezza.

- Jesteśmy umówieni na wiele spotkań z firmami. Będziemy jeszcze w Ostrowcu i Starachowicach – powiedział Mahmoud Othman.

Marszałka Adama Jarubasa reprezentował Zdzisław Kobierski:

- Nam chodzi o to, by przyciągnąć inwestorów do województwa świętokrzyskiego. To jest ta aktywność, którą się w Departamencie Polityki Regionalnej zajmujemy.

Jak podkreślano na spotkaniu, determinacja biznesu z Bliskiego Wschodu jest duża, by inwestować w Europie, bo w tej części świata jest bezpiecznie i inwestycje są przewidywalne. Co z wizyty arabskiego przedsiębiorcy wyjdzie? Przekonamy się za dwa lata, bo właśnie wtedy wybierze on miejsce dla swojego biznesu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy