Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Arabowie zainwestują w Jędrzejowie?

Arabowie zainwestują w Jędrzejowie?

Jest duże prawdopodobieństwo, że pokaźne pieniądze trafią do Jędrzejowa. Na roboczym spotkaniu spotkali się lokalni biznesmeni z dużym inwestorem z Arabii Saudyjskiej Mohamedem Ezzem. Ezz jest potentatem na rynku aluminium. Gospodarzem spotkania był burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Terenami inwestycyjnymi w Jędrzejowie interesują się już nie tylko krajowe firmy. We wtorek doszło do spotkania lokalnych przedsiębiorców z potentatem branży aluminium Mohamedem Ezzem. Biznesmen z Arabii Saudyjskiej bardzo liczy na współpracę z firmami z województwa świętokrzyskiego.

- Dziękuję za spotkanie. Mam nadzieję, że tego typu spotkania pomogą mi znaleźć firmę, z którą będą mógł współpracować. Przez cztery lata robiłem rozeznanie rynku profili aluminiowych. W Jędrzejowie jest duży potencjał, chciałbym tutaj zainwestować – powiedział Mohamed Ezz.

Arabski przedsiębiorca chce zainwestować około 150 milionów złotych. Chce wybudować halę na około 25 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudnić około 400 osób. Wielkim orędownikiem takich działań jest burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek:

- Mnie cieszy, że tereny, które przygotowaliśmy cały czas wzbudzają zainteresowanie .

Osoby, które towarzyszą arabskiemu przedsiębiorcy mówią, że województwa świętokrzyskie zainteresowało Mohameda Ezza.

- Jesteśmy umówieni na wiele spotkań z firmami. Będziemy jeszcze w Ostrowcu i Starachowicach – powiedział Mahmoud Othman.

Marszałka Adama Jarubasa reprezentował Zdzisław Kobierski:

- Nam chodzi o to, by przyciągnąć inwestorów do województwa świętokrzyskiego. To jest ta aktywność, którą się w Departamencie Polityki Regionalnej zajmujemy.

Jak podkreślano na spotkaniu, determinacja biznesu z Bliskiego Wschodu jest duża, by inwestować w Europie, bo w tej części świata jest bezpiecznie i inwestycje są przewidywalne. Co z wizyty arabskiego przedsiębiorcy wyjdzie? Przekonamy się za dwa lata, bo właśnie wtedy wybierze on miejsce dla swojego biznesu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy