Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Arabowie zainwestują w Jędrzejowie?

Arabowie zainwestują w Jędrzejowie?

Jest duże prawdopodobieństwo, że pokaźne pieniądze trafią do Jędrzejowa. Na roboczym spotkaniu spotkali się lokalni biznesmeni z dużym inwestorem z Arabii Saudyjskiej Mohamedem Ezzem. Ezz jest potentatem na rynku aluminium. Gospodarzem spotkania był burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Terenami inwestycyjnymi w Jędrzejowie interesują się już nie tylko krajowe firmy. We wtorek doszło do spotkania lokalnych przedsiębiorców z potentatem branży aluminium Mohamedem Ezzem. Biznesmen z Arabii Saudyjskiej bardzo liczy na współpracę z firmami z województwa świętokrzyskiego.

- Dziękuję za spotkanie. Mam nadzieję, że tego typu spotkania pomogą mi znaleźć firmę, z którą będą mógł współpracować. Przez cztery lata robiłem rozeznanie rynku profili aluminiowych. W Jędrzejowie jest duży potencjał, chciałbym tutaj zainwestować – powiedział Mohamed Ezz.

Arabski przedsiębiorca chce zainwestować około 150 milionów złotych. Chce wybudować halę na około 25 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudnić około 400 osób. Wielkim orędownikiem takich działań jest burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek:

- Mnie cieszy, że tereny, które przygotowaliśmy cały czas wzbudzają zainteresowanie .

Osoby, które towarzyszą arabskiemu przedsiębiorcy mówią, że województwa świętokrzyskie zainteresowało Mohameda Ezza.

- Jesteśmy umówieni na wiele spotkań z firmami. Będziemy jeszcze w Ostrowcu i Starachowicach – powiedział Mahmoud Othman.

Marszałka Adama Jarubasa reprezentował Zdzisław Kobierski:

- Nam chodzi o to, by przyciągnąć inwestorów do województwa świętokrzyskiego. To jest ta aktywność, którą się w Departamencie Polityki Regionalnej zajmujemy.

Jak podkreślano na spotkaniu, determinacja biznesu z Bliskiego Wschodu jest duża, by inwestować w Europie, bo w tej części świata jest bezpiecznie i inwestycje są przewidywalne. Co z wizyty arabskiego przedsiębiorcy wyjdzie? Przekonamy się za dwa lata, bo właśnie wtedy wybierze on miejsce dla swojego biznesu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy