Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Arabowie zainwestują w Jędrzejowie?

Arabowie zainwestują w Jędrzejowie?

Jest duże prawdopodobieństwo, że pokaźne pieniądze trafią do Jędrzejowa. Na roboczym spotkaniu spotkali się lokalni biznesmeni z dużym inwestorem z Arabii Saudyjskiej Mohamedem Ezzem. Ezz jest potentatem na rynku aluminium. Gospodarzem spotkania był burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Terenami inwestycyjnymi w Jędrzejowie interesują się już nie tylko krajowe firmy. We wtorek doszło do spotkania lokalnych przedsiębiorców z potentatem branży aluminium Mohamedem Ezzem. Biznesmen z Arabii Saudyjskiej bardzo liczy na współpracę z firmami z województwa świętokrzyskiego.

- Dziękuję za spotkanie. Mam nadzieję, że tego typu spotkania pomogą mi znaleźć firmę, z którą będą mógł współpracować. Przez cztery lata robiłem rozeznanie rynku profili aluminiowych. W Jędrzejowie jest duży potencjał, chciałbym tutaj zainwestować – powiedział Mohamed Ezz.

Arabski przedsiębiorca chce zainwestować około 150 milionów złotych. Chce wybudować halę na około 25 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudnić około 400 osób. Wielkim orędownikiem takich działań jest burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek:

- Mnie cieszy, że tereny, które przygotowaliśmy cały czas wzbudzają zainteresowanie .

Osoby, które towarzyszą arabskiemu przedsiębiorcy mówią, że województwa świętokrzyskie zainteresowało Mohameda Ezza.

- Jesteśmy umówieni na wiele spotkań z firmami. Będziemy jeszcze w Ostrowcu i Starachowicach – powiedział Mahmoud Othman.

Marszałka Adama Jarubasa reprezentował Zdzisław Kobierski:

- Nam chodzi o to, by przyciągnąć inwestorów do województwa świętokrzyskiego. To jest ta aktywność, którą się w Departamencie Polityki Regionalnej zajmujemy.

Jak podkreślano na spotkaniu, determinacja biznesu z Bliskiego Wschodu jest duża, by inwestować w Europie, bo w tej części świata jest bezpiecznie i inwestycje są przewidywalne. Co z wizyty arabskiego przedsiębiorcy wyjdzie? Przekonamy się za dwa lata, bo właśnie wtedy wybierze on miejsce dla swojego biznesu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy