Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Kto zapłaci na lampy? Szykuje się wojna cenowa

Kto zapłaci na lampy? Szykuje się wojna cenowa

Sprawa dotyczy wszystkich gmin w województwie świętokrzyskim, ale tylko z Jędrzejowa usłyszeliśmy wyraźny sprzeciw dotyczący dzierżawy za lampy uliczne, której domaga się PGE Dystrybucja. Choć kwoty nie są duże, to burmistrz Jędrzejowa pyta: dlaczego mamy płacić?

Spór o dzierżawę lamp ulicznych, które w większości są własnością gminy Jędrzejów może dziwić, choć z punktu widzenia prawnego, wszystko wydaje się zgodne z prawem.

- Doszło do rozbieżnych stanowisk, jeśli chodzi o oświetlenie miejskie. PGE wypowiedziała nam umowę. PGE oczekuje, że gminy będą płacić za lampy, które są na stany PGE, a za które to utrzymanie my płacimy – powiedział nam burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Wysokość opłaty dzierżawy, za jedną lampę nie jest może zbyt wysoka, ale jak pomnożymy to przez ilość lamp i miesięcy, to kwoty zaczynają wyglądać pokaźnie. 

O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do PGE Dystrybucji. 

- My na pewno nie stawiamy sprawy na ostrzu noża. To jest propozycja jedna z wielu. Chcemy, żeby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Prowadzimy w tym temacie prace – powiedział Jan Frania wiceprezes PGE Dystrybucja.

Ta sprawa sprowokowała burmistrza Jędrzejowa do dalszej inicjatywy w tym temacie:

- Chcemy się przyjrzeć wszystkim urządzeniom PGE, które znajdują się na naszych terenach. Jeśli będzie taka możliwość będziemy chcieli pobierać opłaty od PGE.

Jak ten konflikt się zakończy?  Jaką cenę ustalą obie instytucje? O tym wszystkim poinformujemy Państwa niezwłocznie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy