"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Kto zapłaci na lampy? Szykuje się wojna cenowa

Kto zapłaci na lampy? Szykuje się wojna cenowa

Sprawa dotyczy wszystkich gmin w województwie świętokrzyskim, ale tylko z Jędrzejowa usłyszeliśmy wyraźny sprzeciw dotyczący dzierżawy za lampy uliczne, której domaga się PGE Dystrybucja. Choć kwoty nie są duże, to burmistrz Jędrzejowa pyta: dlaczego mamy płacić?

Spór o dzierżawę lamp ulicznych, które w większości są własnością gminy Jędrzejów może dziwić, choć z punktu widzenia prawnego, wszystko wydaje się zgodne z prawem.

- Doszło do rozbieżnych stanowisk, jeśli chodzi o oświetlenie miejskie. PGE wypowiedziała nam umowę. PGE oczekuje, że gminy będą płacić za lampy, które są na stany PGE, a za które to utrzymanie my płacimy – powiedział nam burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Wysokość opłaty dzierżawy, za jedną lampę nie jest może zbyt wysoka, ale jak pomnożymy to przez ilość lamp i miesięcy, to kwoty zaczynają wyglądać pokaźnie. 

O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do PGE Dystrybucji. 

- My na pewno nie stawiamy sprawy na ostrzu noża. To jest propozycja jedna z wielu. Chcemy, żeby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Prowadzimy w tym temacie prace – powiedział Jan Frania wiceprezes PGE Dystrybucja.

Ta sprawa sprowokowała burmistrza Jędrzejowa do dalszej inicjatywy w tym temacie:

- Chcemy się przyjrzeć wszystkim urządzeniom PGE, które znajdują się na naszych terenach. Jeśli będzie taka możliwość będziemy chcieli pobierać opłaty od PGE.

Jak ten konflikt się zakończy?  Jaką cenę ustalą obie instytucje? O tym wszystkim poinformujemy Państwa niezwłocznie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy