Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Kto zapłaci na lampy? Szykuje się wojna cenowa

Kto zapłaci na lampy? Szykuje się wojna cenowa

Sprawa dotyczy wszystkich gmin w województwie świętokrzyskim, ale tylko z Jędrzejowa usłyszeliśmy wyraźny sprzeciw dotyczący dzierżawy za lampy uliczne, której domaga się PGE Dystrybucja. Choć kwoty nie są duże, to burmistrz Jędrzejowa pyta: dlaczego mamy płacić?

Spór o dzierżawę lamp ulicznych, które w większości są własnością gminy Jędrzejów może dziwić, choć z punktu widzenia prawnego, wszystko wydaje się zgodne z prawem.

- Doszło do rozbieżnych stanowisk, jeśli chodzi o oświetlenie miejskie. PGE wypowiedziała nam umowę. PGE oczekuje, że gminy będą płacić za lampy, które są na stany PGE, a za które to utrzymanie my płacimy – powiedział nam burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Wysokość opłaty dzierżawy, za jedną lampę nie jest może zbyt wysoka, ale jak pomnożymy to przez ilość lamp i miesięcy, to kwoty zaczynają wyglądać pokaźnie. 

O wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do PGE Dystrybucji. 

- My na pewno nie stawiamy sprawy na ostrzu noża. To jest propozycja jedna z wielu. Chcemy, żeby wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Prowadzimy w tym temacie prace – powiedział Jan Frania wiceprezes PGE Dystrybucja.

Ta sprawa sprowokowała burmistrza Jędrzejowa do dalszej inicjatywy w tym temacie:

- Chcemy się przyjrzeć wszystkim urządzeniom PGE, które znajdują się na naszych terenach. Jeśli będzie taka możliwość będziemy chcieli pobierać opłaty od PGE.

Jak ten konflikt się zakończy?  Jaką cenę ustalą obie instytucje? O tym wszystkim poinformujemy Państwa niezwłocznie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy