PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Jędrzejów z bogatym programem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jędrzejów z bogatym programem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jędrzejów świętował 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości miejskie były podzielone na dwie części – oficjalną i rodzinną. Mimo pochmurnej pogody, frekwencja dopisała.

Było uroczyście i rodzinnie. Po raz kolejny mieszkańcy Jędrzejowa wspólnie obchodzili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

- Pierwsza część jest oficjalna. Najpierw w kościele św. Trójcy, później pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Po południu spotykamy się nad zalewem na majówce rodzinnej – mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej kwiaty i wiązanki złożyły delegacje władz samorządowych, szkół, organizacji kombatanckich, społecznych i zawodowych oraz zakładów pracy. Odczytano też dwa listy: poseł na sejm Anny Krupki i wojewody świętokrzyskiego, Agaty Wojtyszek.

Obchody wzorem lat ubiegłych zgromadziły liczne grono mieszkańców. Duża frekwencja cieszy burmistrza Marcina Piszczka, choć jak sam przyznaje, nie jest zaskoczeniem.

- Umiłowanie do tradycji i historii jest ogromne, dlatego jędrzejowianie są tu co roku – wyjaśnia burmistrz.

Po częściach oficjalnych, o godz. 15.00 nad zalewem rozpoczęła się majówka rodzinna. W czasie jej trwania można było skorzystać z wielu atrakcji: były karuzele, zjeżdżalnie, potrawy z grilla czy ogródek piwny.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy