Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Jędrzejów z bogatym programem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jędrzejów z bogatym programem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jędrzejów świętował 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości miejskie były podzielone na dwie części – oficjalną i rodzinną. Mimo pochmurnej pogody, frekwencja dopisała.

Było uroczyście i rodzinnie. Po raz kolejny mieszkańcy Jędrzejowa wspólnie obchodzili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

- Pierwsza część jest oficjalna. Najpierw w kościele św. Trójcy, później pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Po południu spotykamy się nad zalewem na majówce rodzinnej – mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej kwiaty i wiązanki złożyły delegacje władz samorządowych, szkół, organizacji kombatanckich, społecznych i zawodowych oraz zakładów pracy. Odczytano też dwa listy: poseł na sejm Anny Krupki i wojewody świętokrzyskiego, Agaty Wojtyszek.

Obchody wzorem lat ubiegłych zgromadziły liczne grono mieszkańców. Duża frekwencja cieszy burmistrza Marcina Piszczka, choć jak sam przyznaje, nie jest zaskoczeniem.

- Umiłowanie do tradycji i historii jest ogromne, dlatego jędrzejowianie są tu co roku – wyjaśnia burmistrz.

Po częściach oficjalnych, o godz. 15.00 nad zalewem rozpoczęła się majówka rodzinna. W czasie jej trwania można było skorzystać z wielu atrakcji: były karuzele, zjeżdżalnie, potrawy z grilla czy ogródek piwny.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy