Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Jędrzejów z bogatym programem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jędrzejów z bogatym programem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jędrzejów świętował 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości miejskie były podzielone na dwie części – oficjalną i rodzinną. Mimo pochmurnej pogody, frekwencja dopisała.

Było uroczyście i rodzinnie. Po raz kolejny mieszkańcy Jędrzejowa wspólnie obchodzili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

- Pierwsza część jest oficjalna. Najpierw w kościele św. Trójcy, później pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej. Po południu spotykamy się nad zalewem na majówce rodzinnej – mówi Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej kwiaty i wiązanki złożyły delegacje władz samorządowych, szkół, organizacji kombatanckich, społecznych i zawodowych oraz zakładów pracy. Odczytano też dwa listy: poseł na sejm Anny Krupki i wojewody świętokrzyskiego, Agaty Wojtyszek.

Obchody wzorem lat ubiegłych zgromadziły liczne grono mieszkańców. Duża frekwencja cieszy burmistrza Marcina Piszczka, choć jak sam przyznaje, nie jest zaskoczeniem.

- Umiłowanie do tradycji i historii jest ogromne, dlatego jędrzejowianie są tu co roku – wyjaśnia burmistrz.

Po częściach oficjalnych, o godz. 15.00 nad zalewem rozpoczęła się majówka rodzinna. W czasie jej trwania można było skorzystać z wielu atrakcji: były karuzele, zjeżdżalnie, potrawy z grilla czy ogródek piwny.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy