Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Zjechać z obwodnicy i zobaczyć Jędrzejów

Zjechać z obwodnicy i zobaczyć Jędrzejów

Na oficjalnej inauguracji sezonu turystycznego w województwie świętokrzyskim starosta Edmund Kaczmarek zachęcał do odwiedzenia powiatu jędrzejowskiego. Starosta liczy na pobicie rekordu!

To bardzo ważne, by jadąc obwodnicą Jędrzejowa znaleźć czas i ochotę i odwiedzić Jędrzejów w nowym, właśnie zainaugurowanym sezonie turystycznym.

Starosta Jędrzejowski mówiąc o powiecie, zaprasza do odwiedzenia niemal każdej gminy:

- Oprócz Muzeum Przypkowskich, Klasztoru Cystersów oraz Ciuchci Expres Ponidzie warto także odwiedzić Nagłowice, Sobków, Sędziszów i Małogoszcz. Przez cały dzień będzie co robić.

Ubiegły sezon turystyczny był bardzo udany dla całego województwa świętokrzyskiego.

Był to bardzo udany rok. Wzrost sięgnął około 16% - powiedział Jacek Kowalczyk,  dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Sztuki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

W podobnym tonie mówił o turystyce Jan Maćkowiak, członek zarządu województwa świętokrzyskiego. Starosta Edmund Kaczmarek zauważą ogromną potrzebę promocji powiatu jędrzejowskiego.

Za realizację wszystkich założonych planów trzymamy kciuki i przy okazji polecamy Państwu odwiedzenie powiatu jędrzejowskiego.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy