Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Biblioteka Oczywiście

Biblioteka Oczywiście

Trwa Tydzień Bibliotek. Odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczna w Jędrzejowie, by osobiście przekonać się, jakie atrakcje dla swoich czytelników przygotowała placówka. Jak się okazuje atrakcji nie brakuje.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem  Biblioteka Oczywiście. Skąd taka nazwa?

- My bibliotekarze chcemy i zależy nam na tym, żeby biblioteka była postrzegana, jako instytucja, trwale wpisująca się w pejzaż kulturowy – mówiła Beata Satro dyrektor Biblioteki Publicznej w Jędrzejowie.

Biblioteka zadbała o rozrywkę dla najstarszych bywalców placówki.

- Dla seniorów przygotowaliśmy prelekcję pt. „ Nie starzeje się ten, kto cieszy się życiem – informuje i zaprasza na to spotkanie Beata Satro.

Tydzień Bibliotek zakończy się w poniedziałek 15 maja. Dla tych, którzy mają kłopoty z terminowym oddawaniem książek do biblioteki , również mamy dobre wieści.

- W maju będzie można oddać książki do biblioteki bez żadnych konsekwencji, bo trwa amnestia dla czytelników – zakończyła dyrektor biblioteki.

Zachęcamy Państwa do wizyty w jędrzejowskiej placówce. Jak nam się udało ustalić, każdy znajdzie tam pozycję dla siebie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy