PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Godni i tacy sami

Godni i tacy sami

Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na dobre zagościł w Jędrzejowie. Już po raz drugi barwny korowód przeszedł ulicami miasta, by pod Centrum Kultury zatrzymać się na dłużej i pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami.

Około czterystu osób zebrało się pod Starostwem Powiatowym w Jędrzejowie by wziąć udział w barwnym korowodzie z okazji Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, który już po raz drugi odbył się w mieście zegarów.

 - Postanowiliśmy taki dzień zorganizować w naszym powiecie, ponieważ jeszcze nikt takiego dnia nie organizuje  - powiedziała Monika Kudzia - wiceprezes Stowarzyszenia Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych „Oligo”

Ulicami Jędrzejowa przeszli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, szkół specjalnych i szkół z terenu miasta. Nikogo nie trzeba było zachęcać do udziału w marszu. Echa poprzedniego Dnia Godności szeroko odbiły się w całym powiecie.

 - Bardzo pozytywnie została ta inicjatywa odebrana. Święto nie było u nas zagospodarowane, a jest to warte pokazania i mówienie o tym, że ludzie z niepełnosprawnością intelektualną są takimi samymi ludźmi jak my – mówił Grzegorz Kurkowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Inicjatywa Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych jest bardzo szlachetna. Cel jest jeden, podstawowy!

 - Chcemy pokazać ludziom różnorodność osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich talenty. Chcemy walczyć z dyskryminacją – kontynuuje Monika Kudzia.

Potrzebę wychodzenia na zewnątrz z problemami osób niepełnosprawnych intelektualnie zauważył burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek:

 - To nie jest żaden temat tabu, to jest normalność. Prawda jest taka, że najlepsi ambasadorowie Jędrzejowa wywodzą się ze Strzały i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W amfiteatrze prze Miejskim Centrum organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Były wspaniałe wypieki i smaczne kiełbaski z grilla. Nikt nie mógł narzekać, bo scena tętniła życiem.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy