Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Godni i tacy sami

Godni i tacy sami

Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na dobre zagościł w Jędrzejowie. Już po raz drugi barwny korowód przeszedł ulicami miasta, by pod Centrum Kultury zatrzymać się na dłużej i pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami.

Około czterystu osób zebrało się pod Starostwem Powiatowym w Jędrzejowie by wziąć udział w barwnym korowodzie z okazji Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, który już po raz drugi odbył się w mieście zegarów.

 - Postanowiliśmy taki dzień zorganizować w naszym powiecie, ponieważ jeszcze nikt takiego dnia nie organizuje  - powiedziała Monika Kudzia - wiceprezes Stowarzyszenia Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych „Oligo”

Ulicami Jędrzejowa przeszli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, szkół specjalnych i szkół z terenu miasta. Nikogo nie trzeba było zachęcać do udziału w marszu. Echa poprzedniego Dnia Godności szeroko odbiły się w całym powiecie.

 - Bardzo pozytywnie została ta inicjatywa odebrana. Święto nie było u nas zagospodarowane, a jest to warte pokazania i mówienie o tym, że ludzie z niepełnosprawnością intelektualną są takimi samymi ludźmi jak my – mówił Grzegorz Kurkowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Inicjatywa Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych jest bardzo szlachetna. Cel jest jeden, podstawowy!

 - Chcemy pokazać ludziom różnorodność osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich talenty. Chcemy walczyć z dyskryminacją – kontynuuje Monika Kudzia.

Potrzebę wychodzenia na zewnątrz z problemami osób niepełnosprawnych intelektualnie zauważył burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek:

 - To nie jest żaden temat tabu, to jest normalność. Prawda jest taka, że najlepsi ambasadorowie Jędrzejowa wywodzą się ze Strzały i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W amfiteatrze prze Miejskim Centrum organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Były wspaniałe wypieki i smaczne kiełbaski z grilla. Nikt nie mógł narzekać, bo scena tętniła życiem.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy