Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Godni i tacy sami

Godni i tacy sami

Powiatowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na dobre zagościł w Jędrzejowie. Już po raz drugi barwny korowód przeszedł ulicami miasta, by pod Centrum Kultury zatrzymać się na dłużej i pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami.

Około czterystu osób zebrało się pod Starostwem Powiatowym w Jędrzejowie by wziąć udział w barwnym korowodzie z okazji Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, który już po raz drugi odbył się w mieście zegarów.

 - Postanowiliśmy taki dzień zorganizować w naszym powiecie, ponieważ jeszcze nikt takiego dnia nie organizuje  - powiedziała Monika Kudzia - wiceprezes Stowarzyszenia Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych „Oligo”

Ulicami Jędrzejowa przeszli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, szkół specjalnych i szkół z terenu miasta. Nikogo nie trzeba było zachęcać do udziału w marszu. Echa poprzedniego Dnia Godności szeroko odbiły się w całym powiecie.

 - Bardzo pozytywnie została ta inicjatywa odebrana. Święto nie było u nas zagospodarowane, a jest to warte pokazania i mówienie o tym, że ludzie z niepełnosprawnością intelektualną są takimi samymi ludźmi jak my – mówił Grzegorz Kurkowski z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Inicjatywa Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych jest bardzo szlachetna. Cel jest jeden, podstawowy!

 - Chcemy pokazać ludziom różnorodność osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich talenty. Chcemy walczyć z dyskryminacją – kontynuuje Monika Kudzia.

Potrzebę wychodzenia na zewnątrz z problemami osób niepełnosprawnych intelektualnie zauważył burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek:

 - To nie jest żaden temat tabu, to jest normalność. Prawda jest taka, że najlepsi ambasadorowie Jędrzejowa wywodzą się ze Strzały i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W amfiteatrze prze Miejskim Centrum organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Były wspaniałe wypieki i smaczne kiełbaski z grilla. Nikt nie mógł narzekać, bo scena tętniła życiem.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy