Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Będą przebudowywać i remontować drogi. Jest dofinansowanie

Będą przebudowywać i remontować drogi. Jest dofinansowanie

W piątek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano z samorządami województwa świętokrzyskiego umowy na realizację inwestycji drogowych, w ramach rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie klęsk żywiołowych oraz rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.Umowy na dofinansowanie podpisał Urząd Miasta w Jędrzejowie i Starostwo Powiatowe

 

Agata Wojtyszek podpisała umowy z dwoma powiatami: staszowskim i jędrzejowskim
Na drogi w powiecie jędrzejowskim i gminie Jędrzejów udało się pozyskać ponad 2 miliony 245 tysięcy złotych. Powiat za te pieniądze przebuduje drogi Jasieniec- Węgrzynów, Mogiły – Dalechowy – Imielno, a także wyremontuje drogę Klemencice – Laskowa.

W sumie będzie to prawie dziewięć klinometrów dróg. Gmina Jędrzejów swoje dofinansowanie przeznaczy na przebudowę dróg w ciągu ulic: Strażackiej, Klonowej i Dygasińskiego.

To bardzo ważne dofinansowanie dla gminy, bo na tamtym terenie notorycznie rzeka Morawka potrafi czynić spustoszenie.

  - Choć jest to mała rzeczka, to potrafi dokonać dużych szkód. Dostaliśmy dofinansowanie na kwotę 323 tysięcy złotych. Nasz wkład wyniesie 131 tysięcy – wyjaśnia Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa.

W sumie oprócz Jędrzejowa pieniądze trafią także między innymi do Staszowa, Pińczowa, Oksy Słupi Jędrzejowskie, Czarnocina, Moskorzewa, Sadowia i Dwikozów.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy