PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Będą przebudowywać i remontować drogi. Jest dofinansowanie

Będą przebudowywać i remontować drogi. Jest dofinansowanie

W piątek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano z samorządami województwa świętokrzyskiego umowy na realizację inwestycji drogowych, w ramach rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie klęsk żywiołowych oraz rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.Umowy na dofinansowanie podpisał Urząd Miasta w Jędrzejowie i Starostwo Powiatowe

 

Agata Wojtyszek podpisała umowy z dwoma powiatami: staszowskim i jędrzejowskim.
Na drogi w powiecie jędrzejowskim i gminie Jędrzejów udało się pozyskać ponad 2 miliony 245 tysięcy złotych. Powiat za te pieniądze przebuduje drogi Jasieniec- Węgrzynów, Mogiły – Dalechowy – Imielno, a także wyremontuje drogę Klemencice – Laskowa.

W sumie będzie to prawie dziewięć klinometrów dróg. Gmina Jędrzejów swoje dofinansowanie przeznaczy na przebudowę dróg w ciągu ulic: Strażackiej, Klonowej i Dygasińskiego.

To bardzo ważne dofinansowanie dla gminy, bo na tamtym terenie notorycznie rzeka Morawka potrafi czynić spustoszenie.

  - Choć jest to mała rzeczka, to potrafi dokonać dużych szkód. Dostaliśmy dofinansowanie na kwotę 323 tysięcy złotych. Nasz wkład wyniesie 131 tysięcy – wyjaśnia Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa.

W sumie oprócz Jędrzejowa pieniądze trafią także między innymi do Staszowa, Pińczowa, Oksy Słupi Jędrzejowskie, Czarnocina, Moskorzewa, Sadowia i Dwikozów.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy