Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego już w czerwcu

III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego już w czerwcu

Ryby, triatlon, niebezpieczna jazda, kolejka, to tylko kilka z wielu konkurencji, które wchodzą w skład III Świętokrzyskiego Rajdu Ratownictwa Medycznego, który już 2 czerwca odbędzie się na terenie Jędrzejowa.

Zapowiada się fenomenalna zabawa połączona z doskonaleniem umiejętności z ratownictwa medycznego.2 czerwca na terenie całego Jędrzejowa mieszkańcy będą się mogli czuć niebywale bezpieczni. W mieście zegarów będzie się odbywał III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego.

 - Tak naprawdę, są to zawody ratownictwa medycznego, a nazwa rajd wzięła się stąd, że impreza nie jest stacjonarna i odbywa się w wielu miejscach – tłumaczy Marek Jodłowski  kierownik Oddziału Jędrzejowskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Do Jędrzejowa przyjedzie dwanaście zastępów ratowników medycznych z całego województwa świętokrzyskiego. Ratownicy będą rywalizować w sześciu konkurencjach oraz napiszą test wiedzy teoretycznej. Idea zawodów jest bardzo prosta:

 - Przez te zawody chcemy się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje – informuje Marek Jodłowski.

W patronowanie rajdowi włączył się jędrzejowski magistrat.

- To nie była trudna decyzja. Mamy nadzieję, że ten rajd pomorze mieszkańcom Jędrzejowa w zdobyciu wiedzy na temat ratownictwa medycznego – powiedział burmistrz Marcin Piszczek.

Ratownicy obiecali przed naszą kamerą, że zrobią wszystko, by mieszkańcy mieli jak największy dostęp do sprzętu i ich wiedzy. To może się okazać kluczowe w chwilach zagrożenia życia i zdrowia.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Jędrzejowa do czynnego włączenia się w III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego. Przypominamy! Rajd rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 9:00. Warto w tym dniu zostać w Jędrzejowie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy