Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego już w czerwcu

III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego już w czerwcu

Ryby, triatlon, niebezpieczna jazda, kolejka, to tylko kilka z wielu konkurencji, które wchodzą w skład III Świętokrzyskiego Rajdu Ratownictwa Medycznego, który już 2 czerwca odbędzie się na terenie Jędrzejowa.

Zapowiada się fenomenalna zabawa połączona z doskonaleniem umiejętności z ratownictwa medycznego.2 czerwca na terenie całego Jędrzejowa mieszkańcy będą się mogli czuć niebywale bezpieczni. W mieście zegarów będzie się odbywał III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego.

 - Tak naprawdę, są to zawody ratownictwa medycznego, a nazwa rajd wzięła się stąd, że impreza nie jest stacjonarna i odbywa się w wielu miejscach – tłumaczy Marek Jodłowski  kierownik Oddziału Jędrzejowskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Do Jędrzejowa przyjedzie dwanaście zastępów ratowników medycznych z całego województwa świętokrzyskiego. Ratownicy będą rywalizować w sześciu konkurencjach oraz napiszą test wiedzy teoretycznej. Idea zawodów jest bardzo prosta:

 - Przez te zawody chcemy się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje – informuje Marek Jodłowski.

W patronowanie rajdowi włączył się jędrzejowski magistrat.

- To nie była trudna decyzja. Mamy nadzieję, że ten rajd pomorze mieszkańcom Jędrzejowa w zdobyciu wiedzy na temat ratownictwa medycznego – powiedział burmistrz Marcin Piszczek.

Ratownicy obiecali przed naszą kamerą, że zrobią wszystko, by mieszkańcy mieli jak największy dostęp do sprzętu i ich wiedzy. To może się okazać kluczowe w chwilach zagrożenia życia i zdrowia.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Jędrzejowa do czynnego włączenia się w III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego. Przypominamy! Rajd rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 9:00. Warto w tym dniu zostać w Jędrzejowie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy