PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego już w czerwcu

III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego już w czerwcu

Ryby, triatlon, niebezpieczna jazda, kolejka, to tylko kilka z wielu konkurencji, które wchodzą w skład III Świętokrzyskiego Rajdu Ratownictwa Medycznego, który już 2 czerwca odbędzie się na terenie Jędrzejowa.

Zapowiada się fenomenalna zabawa połączona z doskonaleniem umiejętności z ratownictwa medycznego.2 czerwca na terenie całego Jędrzejowa mieszkańcy będą się mogli czuć niebywale bezpieczni. W mieście zegarów będzie się odbywał III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego.

 - Tak naprawdę, są to zawody ratownictwa medycznego, a nazwa rajd wzięła się stąd, że impreza nie jest stacjonarna i odbywa się w wielu miejscach – tłumaczy Marek Jodłowski  kierownik Oddziału Jędrzejowskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

Do Jędrzejowa przyjedzie dwanaście zastępów ratowników medycznych z całego województwa świętokrzyskiego. Ratownicy będą rywalizować w sześciu konkurencjach oraz napiszą test wiedzy teoretycznej. Idea zawodów jest bardzo prosta:

 - Przez te zawody chcemy się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje – informuje Marek Jodłowski.

W patronowanie rajdowi włączył się jędrzejowski magistrat.

- To nie była trudna decyzja. Mamy nadzieję, że ten rajd pomorze mieszkańcom Jędrzejowa w zdobyciu wiedzy na temat ratownictwa medycznego – powiedział burmistrz Marcin Piszczek.

Ratownicy obiecali przed naszą kamerą, że zrobią wszystko, by mieszkańcy mieli jak największy dostęp do sprzętu i ich wiedzy. To może się okazać kluczowe w chwilach zagrożenia życia i zdrowia.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Jędrzejowa do czynnego włączenia się w III Świętokrzyski Rajd Ratownictwa Medycznego. Przypominamy! Rajd rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 9:00. Warto w tym dniu zostać w Jędrzejowie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy