Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

„Wzdłuż wąskich torów” IV Rajd Rodzinny już w niedzielę

„Wzdłuż wąskich torów” IV Rajd Rodzinny już w niedzielę „Wzdłuż wąskich torów” IV Rajd Rodzinny już w niedzielę

Szykuje się wspaniała zabawa, tym bardziej, że pogoda jest zamówiona – mówi burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek i zaprasza na IV Rodzinny Rajd Rowerowy „Wzdłuż wąskich torów”. Początek o godzinie 11:30 pod Centrum Kultury.

Celem Rajdu jest propagowanie turystyki rowerowej w gminie Jędrzejów, promowanie aktywnego spędzania czasu i integracja społeczna.
Tegoroczna trasa rajdu jest atrakcyjna i będzie przebiegać od:
Centrum Kultury – Miasteczko Ruchu Drogowego- ul. Dębowa - ul. Partyzantów (ścieżka rowerowa)- ul. Jasionka- ul. Wiejska- ul. Spacerowa- ścieżka wzdłuż torów kolejki wąskotorowej – Miejsce Obsługi Rowerzystów Jasionna (krótki postój ok. 15 minut)- Jakubów- Wygoda- Gospodarstwo Rybackie „Stawy”- około 19 km.

Regulamin rajdu
IV RODZINNY RAJD ROWEROWY GMINY JĘDRZEJÓW
 „Wzdłuż wąskich torów….” 21 maja 2017

1. Cele rajdu:
- propagowanie turystyki rowerowej w gminie Jędrzejów
- zaznajomienie z zasadami oraz przepisami ruchu drogowego
 - promowanie aktywnego spędzania czasu
- integracja społeczności lokalnej
- promowanie rodzinnych rajdów rowerowych

2. Organizatorzy rajdu
- grupa Rowerowy Jędrzejów www.facebook.com/rowerowyjedrzejow
- Urząd Miejski w Jędrzejowie

3. Termin rajdu
 Rajd odbędzie się w dniu 21 maja 2017 roku. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania rajdu w przypadku niekorzystnej pogody.

4. Organizacja rajdu
Zbiórka uczestników rajdu od godz. 11.30
Start rajdu: godz. 12 Parking przed Centrum Kultury w Jędrzejowie
Koniec: około godz. 15 Gospodarstwo Rybackie „Stawy”
Indywidualny powrót do domu uczestników rajdu!

5. Trasa rajdu
Centrum Kultury – Miasteczko Ruchu Drogowego- ul. Dębowa - ul. Partyzantów (ścieżka rowerowa)- ul. Jasionka- ul. Wiejska- ul. Spacerowa- ścieżka wzdłuż torów kolejki wąskotorowej – Miejsce Obsługi Rowerzystów Jasionna (krótki postój ok. 15 minut)- Jakubów- Wygoda- Gospodarstwo Rybackie „Stawy”- około 19 km. www.traseo.pl/trasa/wygoda-spa-jakubow-sciezka-wzdluz-waskich-torow-mor-jasionna-jedrzejow
Nawierzchnia asfaltowa, tłuczniowa
Stopień trudności: średni
 Przewyższenie: 59 metrów

6. Warunki uczestnictwa
a). Każdy z uczestników jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem rajdu dostępnym na stronach www.facebook.com/rowerowyjedrzejow lub www.umjedrzejow.pl oraz w siedzibie Organizatora Urząd Miejski w Jędrzejowie ul. 11 Listopada 33 w godz. 7.30-15.30 b). Uczestnik rajdu zobowiązany jest do znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętności poruszania się po drogach.
c). Osoby niepełnoletnie poniżej 15 roku życia mogą wziąć udział w rajdzie tylko za pisemną zgodą rodzica lub prawnego opiekuna i dostarczyć do siedziby organizatora tj. Urząd Miejski w Jędrzejowie. Osoby poniżej 15 roku życia mogą wziąć udział w rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna.
d). Zgłoszenia chęci uczestnictwa w Rajdzie do dnia 18 maja. Późniejsze zgłoszenie nie gwarantuje otrzymania rajdowych gadżetów dla uczestników rajdu. Zgłoszenia drogą telefoniczną tel: 41 386 10 10, mailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel: 511080135 oraz na stronie facebook.com/rowerowyjedrzejow
e). Udział w rajdzie jest bezpłatny.
 f). Uczestnicy rajdu powinni zabrać ze sobą na trasę rajdu napoje.
g). Uczestnicy rajdu powinni dostosować ubiór odpowiedni do warunków atmosferycznych w dniu rajdu. Zaleca się używanie kasku ochronnego.
h). Każdy z uczestników rajdu powinien posiadać sprawny technicznie rower
f). Uczestnicy rajdu nie mogą być pod wpływem alkoholu.

7. Organizacja rajdu
 Rodziny rajd rowerowy będzie odbywać się przy nieograniczonym ruchu drogowym, wobec czego jego uczestnicy muszą stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz poleceń osób kierujących ruchem, a w szczególności:
- stosowania się do regulaminu rajdu
 - stosowania do poleceń wydawanych przez służby porządkowe
- nie względu na udział różnych grup wiekowych uczestników

8. Zasady poruszania się po trasie rajdu
 a). Uczestnicy rajdu poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
b). Wszyscy uczestnicy rajdu poruszają się za przewodnikiem.
c). Ruch odbywa się prawą strona drogi, w odległości 30-50 cm od jej krawędzi.
d). Jadąc rzędem należy zachować odległość między rowerami co najmniej 2 m, a przy zjazdach - 5 m.
e). Uczestnicy rajdu poruszają się w maksymalnie 15-osobowych kolumnach.
f). Odległość między kolumnami musi wynosić co najmniej 100m.
g). Należy jechać równo i spokojnie. Nie dopuszczalne jest tarasowanie drogi, jazda równoległa i ciągłe zmiany pozycji, a także jazda bez trzymania kierownicy oraz zdejmowanie stóp z pedałów.
h). Każdy manewr na drodze musi być przeprowadzony z upewnieniem się o możliwości bezpiecznego jego wykonania oraz odpowiednio wcześniej zasygnalizowany.
 i). Przy zjazdach nie należy rozpędzać roweru, nie wolno też wyprzedzać; szybkość należy kontrolować przez hamowanie.
j). Wszelkie ewentualne naprawy sprzętu i inne sytuacje wymagające postoju zawodników muszą odbywać się w miejscu powstałej awarii w sposób nie utrudniający jazdy innym uczestnikom rajdu
h). Podczas postoju nie należy tarasować drogi.

9. Świadczenia organizatora na rzecz uczestników rajdu
a). Organizator zapewnia przygotowanie i poprowadzenie uczestników po trasie Rajdu.
b). Zapewnione jest zabezpieczenie medyczne w postaci patroli rowerowych na trasie rajdu. c). Organizator zapewnia poczęstunek na mecie rajdu.
10. Postanowienia końcowe
a). Udział w rajdzie jest dobrowolny.
b). Każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność, a niepełnoletni na odpowiedzialność rodziców lub opiekunów prawnych oraz opiekunów podczas trwania rajdu.
c). Uczestnicy ponoszą pełną odpowiedzialność za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania trasy.
d). Organizator nie ponosi odpowiedzialności materialnej za rzeczy zaginione w trakcie trwania rajdu.
e). Za szkody wyrządzone przez uczestników wobec innych uczestników jak i osób trzecich organizator nie odpowiada.
 f). Organizator nie bierze żadnej odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki spowodowane przez uczestników rajdu w których brali oni udział.
g). Uczestnik rajdu wypełniając i podpisując Kartę Zgłoszeniowa akceptuje warunki niniejszego Regulaminu.
h). Za skutki naruszenia przepisów ruchu drogowego i innych przepisów prawa uczestnik odpowiada osobiście.
 i). Wszyscy uczestnicy startując w rajdzie wyrażają zgodę na publikację ich wizerunków w relacjach zamieszczonych w mediach oraz materiałach promocyjnych organizatorów.
j). W sprawach spornych decyzja organizatorów jest decyzją ostateczną. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia uczestnika od jego przestrzegania.
k). Organizator nie ubezpiecza uczestników rajdu. Osoba nie stosująca się do postanowień regulaminu może zostać przez kierownika rajdu wykluczona z dalszego uczestnictwa w rajdzie.

Rajd w przypadku trudnych warunków atmosferycznych może zostać przełożony.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy