Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Mała księżniczka walczy o swój pierwszy krok

Mała księżniczka walczy o swój pierwszy krok

5-letnia Julka Adamczyk mieszka w Jędrzejowie i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu kurczowego . Mimo choroby dziewczynka jest bardzo pogodna i wierzy, że niedługo spełni się jej największe marzenie, którym jest pierwszy samodzielny krok.

5-letnia Julka mimo choroby jest dzieckiem uśmiechniętym, które potrafi zarażać optymizmem. Dziewczynka walczy z ciężką chorobą, która uniemożliwia jej na razie postawienie pierwszego, samodzielnego kroku.

- Julia przyszła na świat wcześniej w 30. tygodniu ciąży. Była reanimowana po porodzie przez dziesięć minut. Początki były bardzo ciężkie, ale teraz jest już coraz lepiej. Niestety dalej musimy się rehabilitować, potrzeba jest też dużo sprzętu – wyjaśnia Ewa Adamczyk, mama Julki.

Od dawna rodzice Julki szukali metody, która oprócz codziennej rehabilitacji, będzie mogła jej pomóc w funkcjonowaniu. Po 2 latach poszukiwań zakwalifikowano podopieczną Fundacji Miśka Zdziśka na terapię polegającą na
podaniu komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Cały koszt terapii to kwota 50.000 zł, dlatego w pomoc dziewczynce włączyło się wiele osób, m.in. zespół Mafia.

- Sprawa mnie bardzo ujęła. Zobaczyłem prześliczną, fajną dziewczynkę z dużą chęcią do życia i energią. Stwierdziłem, że musimy się zaangażować – mówi Tomasz Joseph Bracichowicz, lider zespołu Mafia.

Pomimo wszystkich przeciwności losu Julia jest dzieckiem tak radosnym, szczęśliwym, pełnym nadziei, że każdego dnia daję niesamowitą energię do działania. Potrafi cieszyć się z życia.

- Największym marzeniem jest samodzielność Julki, żeby mogła sama chodzić i być szczęśliwa – wyjaśnia Krystian Adamczyk, tata Julki.

Tym bardziej, że w walce z chorobą Julka nie jest sama. Dziewczynka może liczyć na wsparcie rodziny, przyjaciół i wielu innych osób.

Aby pomóc Julci wystarczy nawet najmniejsza dobrowolna wpłata na specjalne konto Fundacji Miśka Zdziśka. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 386 65 69.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy