PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Mała księżniczka walczy o swój pierwszy krok

Mała księżniczka walczy o swój pierwszy krok

5-letnia Julka Adamczyk mieszka w Jędrzejowie i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu kurczowego . Mimo choroby dziewczynka jest bardzo pogodna i wierzy, że niedługo spełni się jej największe marzenie, którym jest pierwszy samodzielny krok.

5-letnia Julka mimo choroby jest dzieckiem uśmiechniętym, które potrafi zarażać optymizmem. Dziewczynka walczy z ciężką chorobą, która uniemożliwia jej na razie postawienie pierwszego, samodzielnego kroku.

- Julia przyszła na świat wcześniej w 30. tygodniu ciąży. Była reanimowana po porodzie przez dziesięć minut. Początki były bardzo ciężkie, ale teraz jest już coraz lepiej. Niestety dalej musimy się rehabilitować, potrzeba jest też dużo sprzętu – wyjaśnia Ewa Adamczyk, mama Julki.

Od dawna rodzice Julki szukali metody, która oprócz codziennej rehabilitacji, będzie mogła jej pomóc w funkcjonowaniu. Po 2 latach poszukiwań zakwalifikowano podopieczną Fundacji Miśka Zdziśka na terapię polegającą na
podaniu komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Cały koszt terapii to kwota 50.000 zł, dlatego w pomoc dziewczynce włączyło się wiele osób, m.in. zespół Mafia.

- Sprawa mnie bardzo ujęła. Zobaczyłem prześliczną, fajną dziewczynkę z dużą chęcią do życia i energią. Stwierdziłem, że musimy się zaangażować – mówi Tomasz Joseph Bracichowicz, lider zespołu Mafia.

Pomimo wszystkich przeciwności losu Julia jest dzieckiem tak radosnym, szczęśliwym, pełnym nadziei, że każdego dnia daję niesamowitą energię do działania. Potrafi cieszyć się z życia.

- Największym marzeniem jest samodzielność Julki, żeby mogła sama chodzić i być szczęśliwa – wyjaśnia Krystian Adamczyk, tata Julki.

Tym bardziej, że w walce z chorobą Julka nie jest sama. Dziewczynka może liczyć na wsparcie rodziny, przyjaciół i wielu innych osób.

Aby pomóc Julci wystarczy nawet najmniejsza dobrowolna wpłata na specjalne konto Fundacji Miśka Zdziśka. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 386 65 69.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy