Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Mała księżniczka walczy o swój pierwszy krok

Mała księżniczka walczy o swój pierwszy krok

5-letnia Julka Adamczyk mieszka w Jędrzejowie i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu kurczowego . Mimo choroby dziewczynka jest bardzo pogodna i wierzy, że niedługo spełni się jej największe marzenie, którym jest pierwszy samodzielny krok.

5-letnia Julka mimo choroby jest dzieckiem uśmiechniętym, które potrafi zarażać optymizmem. Dziewczynka walczy z ciężką chorobą, która uniemożliwia jej na razie postawienie pierwszego, samodzielnego kroku.

- Julia przyszła na świat wcześniej w 30. tygodniu ciąży. Była reanimowana po porodzie przez dziesięć minut. Początki były bardzo ciężkie, ale teraz jest już coraz lepiej. Niestety dalej musimy się rehabilitować, potrzeba jest też dużo sprzętu – wyjaśnia Ewa Adamczyk, mama Julki.

Od dawna rodzice Julki szukali metody, która oprócz codziennej rehabilitacji, będzie mogła jej pomóc w funkcjonowaniu. Po 2 latach poszukiwań zakwalifikowano podopieczną Fundacji Miśka Zdziśka na terapię polegającą na
podaniu komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Cały koszt terapii to kwota 50.000 zł, dlatego w pomoc dziewczynce włączyło się wiele osób, m.in. zespół Mafia.

- Sprawa mnie bardzo ujęła. Zobaczyłem prześliczną, fajną dziewczynkę z dużą chęcią do życia i energią. Stwierdziłem, że musimy się zaangażować – mówi Tomasz Joseph Bracichowicz, lider zespołu Mafia.

Pomimo wszystkich przeciwności losu Julia jest dzieckiem tak radosnym, szczęśliwym, pełnym nadziei, że każdego dnia daję niesamowitą energię do działania. Potrafi cieszyć się z życia.

- Największym marzeniem jest samodzielność Julki, żeby mogła sama chodzić i być szczęśliwa – wyjaśnia Krystian Adamczyk, tata Julki.

Tym bardziej, że w walce z chorobą Julka nie jest sama. Dziewczynka może liczyć na wsparcie rodziny, przyjaciół i wielu innych osób.

Aby pomóc Julci wystarczy nawet najmniejsza dobrowolna wpłata na specjalne konto Fundacji Miśka Zdziśka. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 386 65 69.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy