Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Mała księżniczka walczy o swój pierwszy krok

Mała księżniczka walczy o swój pierwszy krok

5-letnia Julka Adamczyk mieszka w Jędrzejowie i cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu kurczowego . Mimo choroby dziewczynka jest bardzo pogodna i wierzy, że niedługo spełni się jej największe marzenie, którym jest pierwszy samodzielny krok.

5-letnia Julka mimo choroby jest dzieckiem uśmiechniętym, które potrafi zarażać optymizmem. Dziewczynka walczy z ciężką chorobą, która uniemożliwia jej na razie postawienie pierwszego, samodzielnego kroku.

- Julia przyszła na świat wcześniej w 30. tygodniu ciąży. Była reanimowana po porodzie przez dziesięć minut. Początki były bardzo ciężkie, ale teraz jest już coraz lepiej. Niestety dalej musimy się rehabilitować, potrzeba jest też dużo sprzętu – wyjaśnia Ewa Adamczyk, mama Julki.

Od dawna rodzice Julki szukali metody, która oprócz codziennej rehabilitacji, będzie mogła jej pomóc w funkcjonowaniu. Po 2 latach poszukiwań zakwalifikowano podopieczną Fundacji Miśka Zdziśka na terapię polegającą na
podaniu komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Cały koszt terapii to kwota 50.000 zł, dlatego w pomoc dziewczynce włączyło się wiele osób, m.in. zespół Mafia.

- Sprawa mnie bardzo ujęła. Zobaczyłem prześliczną, fajną dziewczynkę z dużą chęcią do życia i energią. Stwierdziłem, że musimy się zaangażować – mówi Tomasz Joseph Bracichowicz, lider zespołu Mafia.

Pomimo wszystkich przeciwności losu Julia jest dzieckiem tak radosnym, szczęśliwym, pełnym nadziei, że każdego dnia daję niesamowitą energię do działania. Potrafi cieszyć się z życia.

- Największym marzeniem jest samodzielność Julki, żeby mogła sama chodzić i być szczęśliwa – wyjaśnia Krystian Adamczyk, tata Julki.

Tym bardziej, że w walce z chorobą Julka nie jest sama. Dziewczynka może liczyć na wsparcie rodziny, przyjaciół i wielu innych osób.

Aby pomóc Julci wystarczy nawet najmniejsza dobrowolna wpłata na specjalne konto Fundacji Miśka Zdziśka. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 386 65 69.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy