Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Zjazd absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych w Krzelowie

Prawie 500 osób wzięło udział w Jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Rolniczych w Krzelowie i Zjeździe Absolwentów w dniu 1 lipca 2017r. Mury tej szkoły opuściło w ciągu tych lat ponad 4,5 tysiąca absolwentów.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 mszą świętą na placu przed budynkiem szkoły, koncelebrowaną przez księży absolwentów: Jacka  Szymańskiego i  Łukasza  Pruska pod przewodnictwem ks. Łukasza Parzniewskiego z parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie.

Część oficjalną o godz. 15.30 rozpoczął koncert orkiestry dętej działającej przy SCK w Sędziszowie pod batutą Piotra Janika. Wprowadzenie pocztu sztandarowego i odegranie hymnu państwowego to kolejne elementy tego wielkiego wydarzenia. Prowadzący uroczystość absolwenci szkoły: Joanna Pikiel, Sylwester Tabor i Jan Sobczyk bardzo sprawnie realizowali kolejne punkty programu.

Przywitania gości w imieniu szkoły i absolwentów dokonała Danuta Bronkowska, dyrektor szkoły i oczywiście też absolwentka. Wśród gości byli obecni: świętokrzyski wicekurator oświaty Tomasz Pleban, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Arkadiusz Piecyk, wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa (absolwent ), prorektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sylwester Tabor (absolwent), starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek z wicestarostą Januszem Grabkiem, starosta powiatu zawierciańskiego  Krzysztof Wrona (absolwent), profesor UR w Krakowie Wiesław Musiał (absolwent), wójtowie i burmistrzowie powiatu jędrzejowskiego: Wacław  Szarek, Marcin Piszczek, Jan Głogowski, Bożena Szczypiór, Monika Bolewska, Krzysztof Nowak oraz dyrektor

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy po raz kolejny przestąpili progi swojej szkoły, odświętnie przygotowanej i udekorowanej. W klasach odbywały się spotkania poszczególnych roczników, którym towarzyszyły wspomnienia, łzy i wzruszenia. Na scenie z koncertem wystąpił  zespół składający się z absolwentów „Dudek Band”. Również dużą atrakcją był występ kabaretu „Spotkanie z Balladą z Kopydłowa”.

Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy Komitetu Organizacyjnego składającego się z absolwentów pod przewodnictwem dyrektor Danuty Bronkowskiej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy