Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

W Jędrzejowie będzie punkt WSEPiNM

W Jędrzejowie będzie punkt WSEPiNM

Już w najbliższy wtorek w Jędrzejowie w siedzibie Fundacji Miśka Zdziśka powstanie punkt rekrutacyjny Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Co ważne prace w punkcie będą mogli znaleźć studenci uczelni.

Uroczyste podpisanie umowy Fundacji Miśka Zdziśka z Wyższą Szkołą Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach nastąpiło w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie.

 - Wiemy, że będzie to współpraca z korzyścią dla naszych maturzystów. Cieszę się, że współpraca uczelni z Fundacją Miśka Zdziśka cały czas się zacieśnia – powiedział starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Rzeczywiście. Współpraca uczelni z jędrzejowską fundacją trwa od wielu lat. Podpisanie umowy o powstaniu punktu rekrutacyjnego WSEPiNM w Jędrzejowie, jeszcze tę współpracę zacieśni.

 - Nie mam wątpliwości, że punkt, który już w najbliższych dniach zostanie otwarty będzie się cieszyły dużym powodzeniem i będzie oblegany przez młodzież. Nasze wspólne działanie ma zachęcić młodzież , ale nie tylko, do studiowania i podnoszenia swoich kwalifikacji. Będzie to też lepsza dostępność do sekretariatu WSEPiNM w Jędrzejowie, ponieważ będzie można wypełnić arkusz rekrutacyjny na studia oraz uzyskać wszystkich informacji na temat kierunków studiów na miejscu  – mówił podczas podpisania umowy prezes Fundacji Miśka Zdziśka Dariusz Lisowski.

Dziekan Krzysztof Wątorek zauważył, że WSEPiNM od wielu lat jest obecna w Jędrzejowie. Systematycznie dochodzi do spotkań z młodzieżą:

 - Teren Jędrzejowa dla naszej uczelni jest bardzo ważnym terenem, to przecież bezpośrednie sąsiedztwo. Spora część młodzieży z Jędrzejowa, to nasi studenci.

Po podpisaniu umowy dziekan wizytował miejsce, w którym już wkrótce będzie się odbywać rekrutacja studentów. Punkt rekrutacyjny będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy