Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Trwa konserwacja okien

Trwa konserwacja okien

W jędrzejowskim Muzeum Przypkowskich rozpoczęła się konserwacja stolarki okiennej. Okna muzeum odzyskują dawny blask, a wszystko dzięki prywatnemu darczyńcy.

Na zasadniczą różnicę między zwykłym oknem, a oknem muzealnym wpadamy już na wstępie.

- Trwa konserwacja, a nie wymiana okien. W naszej placówce nie możemy sobie pozwolić na wymianę. To jest substancja zabytkowa, której nie możemy naruszyć – wyjaśnił nam już na wstępie Jan Przypkowski dyrektor Muzeum Przypkowskich w Jędrzejowie.

Prace związane z konserwacja okien będą trwały etapami:

- Jako pierwsze do renowacji zostały oddane okna z biblioteki – poinformował dyrektor muzeum.

Już pod koniec bieżącego roku możemy się spodziewać odrestaurowanych okien w kamienicy numer 7. 

Cała inwestycja dla Muzeum Przypkowskich jest niesamowicie korzystna.

- Otrzymaliśmy niesamowity prezent od rodowitego jędrzejowianina, który mieszka obecnie w Szwecji. Cała inwestycja finansowana jest właśnie przez niego – z uśmiechem na ustach mówi Jan Przypkowski.

Co ważne prace konserwatorskie nie przeszkadzają w zwiedzaniu muzeum. Tylko podczas naszej obecności muzeum zwiedzały dwie duże zorganizowane grupy turystów.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia jędrzejowskiego muzeum. Gabinet doktora Przypkowskiego, czy leżanka, na której spoczywał Józef Piłsudski oraz zarodek wieloryba, to tylko niektóre atrakcje, których nie można pominąć.

W sezonie letnim muzealne ogrody każdemu pozwolą odetchnąć.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy