Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Piękna i przyjazna wieś

Piękna i przyjazna wieś Piękna i przyjazna wieś

Tarnawa w gminie Sędziszów została laureatem konkursu „Piękna i przyjazna dla środowiska Wieś Jędrzejowska”. W konkursie wystartowało osiem miejscowości.

Komisja konkursowa (Janusz Grabek, Henryk Król, Wiesław Ciosk, Jadwiga Błasiak, Czesław Dudek, Małgorzata Kocimska i Monika Walnik) po zapoznaniu się z wnioskami konkursowymi burmistrzów i wójtów powiatu jędrzejowskiego oraz po przeprowadzeniu w dniach 19 i 28 czerwca wizytacji w terenie orzekła, że według klasyfikacji punktowej konkurs „Piękna i przyjazna dla środowiska Wieś Jędrzejowska” wygrała Tarnawa (94,4 pkt), drugie miejsce zajął Potok Wielki (92,7 pkt), a trzecie Błogoszów (92 pkt).

Dalsze miejsca zajęły: Sobków (84,1 pkt), Lubcza (82,4 pkt), Mieronice (82,1 pkt), Deszno (81,1 pkt) oraz Wywła (72,6 pkt).
Komisja konkursowa uwzględniając niewielkie różnice punktowe pomiędzy miejscowościami postanowiła przyznać I miejsce dla wsi: Tarnawa, Potok Wielki i Błogoszów, a dla wsi: Sobków, Lubcza, Mieronice, Deszno, Wywła wyróżnienia za udział w konkursie.

Konkurs miał na celu m.in. promowanie walorów przyrodniczych wsi z terenu naszego powiatu, a także podniesienie świadomości w zakresie estetyki otoczenia i znaczenia walorów środowiskowych. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystości Dożynek Powiatowych 27 sierpnia w Sędziszowie.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy