Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Elbrus zdobyty. Pieniądze na leczenie Julii i Kacpra zebrane

Elbrus zdobyty. Pieniądze na leczenie Julii i Kacpra zebrane

Łukasz Pabian, Zdzisław Spyra i Aleksander Piluk szczęśliwie powrócili do kraju. Ich wyprawę na Elbrus śledziliśmy wszyscy. Panowie między innymi wyruszyli na wyprawę by pomóc podopiecznym Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Płomyk Nadziei”.

W ubiegłym tygodniu zdobywcy Elbrusa pojawili się w Jędrzejowie, by spotkać się z tymi, dla których postanowili zebrać pieniądze. Alpiniści mówili o trudach swojej wyprawy:

- Wejście na górę Elbrus rozłożyliśmy na trzy dni z czego w pierwszy dzień popołudniu doszliśmy do obozu pierwszego na wysokości 3800m .n.p.m. tam spędziliśmy pierwszą noc w namiocie, warunki były dobre, następnego dnia rano weszliśmy do obozu drugiego na skałach. Tam zastała nas gwałtowna burza śnieżna z piorunami, po przeczekaniu burzy rozbiliśmy namiot i podjęliśmy decyzje, że pomimo pogorszenia pogody będziemy kontynuować wspinaczkę. Po kilku godzinnym śnie wyruszyliśmy w drogę na szczyt. Po prawie 5 godzinach zameldowaliśmy się na szczycie na wysokości 5642m n.p.m.- wspominali alpiniści.

Dzięki tej wyprawie i sponsorom, którzy postanowili  wesprzeć  podopiecznych Fundacji Miśka Zdziśka Kacper oraz Julia otrzymali kwotę około 5000 zł , ale fundacja czeka cały czas na potwierdzenie jeszcze jednej wpłaty od  sponsora. TV Świętokrzyska patronowała wyprawie na Elbrus.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy