Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Powiat jędrzejowski na targach w Zakopenem

Powiat Jędrzejowski  uczestniczył w  VIII Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem. To już kolejny rok współpracy między obydwoma powiatami - jędrzejowskim i tatrzańskim.

Podczas oficjalnego otwarcia Dnia Powiatu Jędrzejowskiego w Zakopanem Ewa Kubas-Samociuk - przewodnicząca Rady Powiatu oraz Paweł Olszak  naczelnik Wydziału Budownictwa i Architektury, wspierani przez radną powiatową Mariannę Baran,  przybliżyli walory naszego powiatu,  zapraszając turystów do odwiedzenia ziemi, gdzie rzeka Nida niczym wstęga wije się wśród kolorowych pól i zielonych łąk.

Panie z Kół Gospodyń Wiekjskich z Korytnicy gm. Sobków, Węgleszyna-Dębiny gm. Oksa, Marianowa i Tarnawy gm. Sędziszów  przygotowały tradycyjne potrawy i produkty spożywcze. Wystawione zostały również stoiska z wyrobami rękodzieła oraz kowalstwa artystycznego.
Całość spotkania uświetniły występy "Korytniczanek" oraz Kapeli Rodzinnej Całków z Zielonek.

Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem turystów polskich i zagranicznych i były doskonałą okazją do promocji Powiatu Jędrzejowskiego. Źródło: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy