Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Zajęcia idą pełną parą

Zajęcia idą pełną parą

W jędrzejowskiej fundacji Miśka Zdziśka kolejna już grupa trzydziestu osób rozpoczęła  kursy i staże rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Wszyscy kursanci to mieszkańcy powiatu jędrzejowskiego.

To jeden z największych projektów jaki organizuje w swojej historii Fundacja Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”.

 - Na tę chwilę 30 osób już kończy kursy i szkolenie. To kolejna tak duża grupa. Nasi podopieczni są niesłychanie zadowoleni z kursów, a co najważniejsze po dobrze płatnych stażach otrzymują umowy o pracę – mówi Dariusz Lisowski prezes Fundacji Miśka Zdziśka w Jędrzejowie.  

Prowadzący zajęcia komputerowe Mariusz Piskorczyk podkreśla duże zaangażowanie swoich podopiecznych. Faktycznie kursanci chętnie odwiedzają salę wykładową i chłoną przekazywaną wiedzę.

Szkolenia i kursy udowadniają, że osoby niepełnosprawne mogą znaleźć zatrudnienie. To nie wszystkie inicjatywy, jakie prowadzi Fundacja Miśka Zdziśka. Pełna ofertę i zakres wszystkich inicjatyw prowadzonych przez fundację znajdą Państwo na stronie internetowej instytucji.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy