Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Trzeba umieć pozyskiwać wsparcie

Trzeba umieć pozyskiwać wsparcie

Kolejny już raz po rządowe promesy na usuwanie klęsk żywiołowych ustawili się samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie i po raz kolejny udało się pozyskać olbrzymią kwotę. Tym razem jest to 875 tysięcy złotych. Żaden inny samorząd w województwie świętokrzyskim w tym rozdaniu nie uzyskał tak wysokich środków.

Wojewoda tym razem miała do rozdysponowania 2 miliony 800 tysięcy złotych. Pokaźna kwota ponad 800 tysięcy złotych trafi do powiatu jędrzejowskiego.

- Robimy to dla mieszkańców naszego powiatu. Chcemy, żeby nasi mieszkańcy korzystali z dobrych dróg – mówił odbierając promesę z rąk wojewody starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

Promes na 875 tysięcy złotych w całości zostanie dedykowana na drogi powiatowe

- Zrobimy drogę w Wilanowie na odcinku długości 1250 metrów. Odnowimy także rowy. Pieniądze trafią również do gminy Oksa i Wodzisław – poinformował nas Janusz Grabek wicestarosta jędrzejowski.

Obecny podczas rozdawania promes senator Krzysztof Słoń podziękował samorządowcom za wyremontowane drogi, które jeszcze do niedawna były nieprzejezdne.

Po raz kolejny okazało się, że Starostwo Powiatowe umie zawalczyć o środki na drogi.

- W tym roku odebraliśmy już drogi wyremontowane

Jasieniec - Węgrzynów, drogę w Mierzawie, a przypomnę, że cały czas prowadzone są prace na wielu odcinkach. W sumie poprzednia promesa opiewała na kwotę miliona dwustu tysięcy złotych – mówił wicestarosta Grabek.

Rządowe promesy to dofinansowanie inwestycji w wysokości 80%. Pozostałe 20% pochodzi z budżetu powiatu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy