Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Piątka na piątkę

Piątka na piątkę

Podniosły i uroczysty charakter miała poniedziałkowa akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie. Placówka przekształciła się z gimnazjum na podstawówkę.

Akademię rozpoczęła nowa dyrektor nowo powstałej Szkoły Podstawowej numer 5 w Jędrzejowie.
Burmistrz Marcin Piszczek podziękował za wieloletnie szefowanie placówce dyrektorowi i  wicedyrektor szkoły. Burmistrz odniósł się także do ciężkich czasów, które czekają oświatę w kraju:

 - Ta reforma to wyzwanie dla nasz wszystkich i czas pokarze, jak będzie się ona układała również w tej szkole.

Wieloletni dyrektor szkoły Leszek Brzeziński, który po 33 latach żegna się z placówką nie krył wzruszenia:

 - Ciężko jest odchodzić po tak długim okresie czasu. Stanowiliśmy w szkole bardzo zgrany zespół

Z funkcję wicedyrektor szkoły pożegnała się także Lidia Osińska:

 - Przepracowałam w szkole 39 lat i zawsze powtarzam, że jest się nauczycielem, a bywa się jakimś funkcyjnym. Jestem bardzo zadowolona z pracy w tej szkole, bo o ile inne placówki dopadały trudności np. z niżem demograficznym, to w naszej szkole zawsze sobie  z tym dawaliśmy radę.

Po uczniach jędrzejowskiej „piątki” widać, że wspomnienia z wakacji są jeszcze bardzo świeże.
Zmiany, które zostały zapoczątkowane w szkołach podstawowych w tym roku zakończą się w roku szkolnym 2022/23. W szkołach średnich reforma oświaty rozpocznie się na przełomie 2019 i 2020 roku.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy