Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Jędrzejowie

O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Jędrzejowie

Na filmie zamieszczonym w internecie widać auto dojeżdżające we mgle do przejazdu kolejowego, rogatki są podniesione i nagle z lewej strony wjeżdża pociąg. Kierowcy na szczęście udaje się zatrzymać.

 Tylko rozwaga kierowcy nie doprowadziła do tragedii  na przejeździe kolejowym. Dramatyczne nagranie z 26 września zamieścił w internecie jeden z mieszkańców Jędrzejowa. Widać na nim  auto zbliżające się we mgle do przejazdu kolejowego, rogatki są podniesione, a światła ostrzegawcze wyłączone. Nagle z lewej strony wjeżdża pociąg, na szczęście kierowca zdążył się zatrzymać. Dopiero gdy skład przejechał wyszła dróżniczka. Jak tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych, na przejeździe nastąpiło czasowe wyłączenie urządzeń związane z brakiem zasilania.

- Szczegółowo będziemy sprawdzać co spowodowało, że nie było dróżnika na przejeździe i nie sygnalizował, że rogatki nie są zamknięte. W każdym szkoleniu dróżnicy otrzymują informacje, że w przypadku braku zasilania czy innych przyczyn losowych lub technicznych wtedy oni przejmują ochronę posterunku na miejscu i są do tego odpowiednio przygotowani i strzegą przejazdu do momentu przybycia policji lub służby technicznej – tłumaczy  Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Policja i Polskie Linie Kolejowe prowadzą dochodzenie wyjaśniające. Dróżniczka na ten czas została odsunięta od pracy.  Natomiast film z tego zdarzenia może być przestrogą dla wszystkich kierowców. Lepiej zwolnić nawet przed strzeżonym przejazdem i pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy