Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

I Biesiada Rodzinna już wkrótce

I Biesiada Rodzinna już wkrótce

14 października w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędzie się ciekawa impreza, której inicjatorem jest  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Książe - Skroniów. Podczas I Biesiady Rodzinnej nie zabraknie atrakcji. TV Świętokrzyska patronuje tej biesiadzie.

Choć to nie z inicjatywy Urzędu Gminy zorganizowana zostanie I Biesiada Rodzinna, to burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczeka bez zastanowienia włączył się w proces powstawania programu biesiady:

 - Mamy kilka prężnie działających stowarzyszeń i właśnie jedno z nich Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Książe – Skroniów organizuje biesiadę, podczas, której będziemy też zbierać środki na dokończenie świetlicy, które stowarzyszenie buduje dla mieszkańców tej miejscowości.

I Biesiada Rodzinna ma szansę na to, by znaleźć się na dłużej w kalendarzu imprez kulturalno – rozrywkowych Jędrzejowa. Wszystko zależy od frekwencji. Program imprezy jest bogaty. Nie zabraknie czegoś dla ciała i dla ducha.

 - Będą występy przedszkolaków, wystąpią zespoły taneczne Ex - Tremum i Parada. Odbędzie się pokaz zumby. Wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Na zakończenie będzie dyskoteka, która poprowadzi Didżej Tomekk - kończy wymieniać burmistrz

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Jędrzejowa na I Biesiadę Rodziną. Początek imprezy 14 października o godzinie 14:00. TV Świętokrzyska objęła patronat medialny nad imprezą.  

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy