Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Wichura, pożar domu, samochodu i lasu. Było niebezpiecznie

Wichura, pożar domu, samochodu i lasu. Było niebezpiecznie

Noc z czwartku na piątek na długo zostanie zapamiętana przez mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Prognozy tym razem niestety się sprawdziły. Wiatr wiał w porywach do 115 km/h. Wichura spowodowała wiele szkód w całym powiecie.

- Mieliśmy 46 zdarzeń. 43 zdarzenia związane były z wichurami. Oprócz tego minionej doby na terenie powiatu jędrzejowskiego gasiliśmy pożar domu, samochodu i lasu  - powiedział nam Sylwester Delipacy z-ca dowódcy jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie .

Bardzo ciężką i trudna sytuację związaną z nocnymi nawałnicami potwierdza rzecznik PGE Dystrybucja Anna Szcześniak:

 - Szacujemy, że bez prądu obecnie może się znajdować nawet 46 tysięcy odbiorców. Mamy uszkodzonych 130 odcinków linii średniego napięcia.

Gdzie zostały wyrządzone największe szkody?

 - W okolicach Buska-Zroju, Kielc, Jędrzejowa, Ostrowca, Skarżyska-Kamiennej i Końskich – kończy rzecznik PGE Dystrybucja.

Na godzinę 12:30 bez prądu pozostaje część mieszkańcy gmin: Krasocin, Nagłowice i Oleszno
Prognozy pogody na najbliższe godziny są pocieszające, dlatego wypada nam mieć nadzieję, że ekipy PGE szybko uporają się ze wszystkimi awariami.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy