Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Będzie monografia powiatu jędrzejowskiego

Będzie monografia powiatu jędrzejowskiego

Dzieje powiatu jędrzejowskiego zostaną już niebawem spisane i wydane, a wszystko w jednym miejscu. Choć różnego rodzaju publikacji o powiecie jędrzejowskim nie brakuje, to jeszcze nikt nie zebrał informacji w jedna całość. Do wydania monografii zabierają się znani świętokrzyscy historycy. Umowę w tej sprawie podpisano w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie.

Napisania monografii powiatu jędrzejowskiego podjęły się trzy osoby. Prof. Adam Massalski, dr Cezary Jastrzębski i dr Beata Wojciechowska. Wydawnictwo obejmie dzieje powiatu jędrzejowskiego od średniowiecza do czasów współczesnych. Pomysłodawcą powstania monografii jest starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek:

 - Mam nadzieję, że monografia, która powstanie będzie dziełem, które każdy będzie mógł przeczytać. Będzie napisana otwartym językiem.

Zleceniodawcą napisania historii powiatu jędrzejowskiego jest Lokalna Organizacji Turystycznej w Jędrzejowie.
Profesor Adam Masalski przyznał, że rolą kierowanego przez niego zespołu będzie zebranie wielu publikacji w jedna całość.

 - Monografie oprzemy o źródła historyczne i opracowaniach. Oprzemy się na kilkuset publikacjach - powiedział nam profesor Masalski.

Jędrzejowska monografia ma być gotowa w maj 2018 roku. Drukiem zostanie wydana we wrześniu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy