Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Cytomammobus ŚCO w Sędziszowie

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza mieszkanki Sędziszowa  na bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne. Mobilna pracownia diagnostyczna ŚCO w dniach od 13 –do15 września będzie dyżurować przy Urzędzie Miasta i Gminy w godzinach od 10 do16.

Czytaj dalej...

Sędziszów jednym z liderów

W Suchedniowie włodarze 13 gmin, z terenu województwa świętokrzyskiego, podpisali pre-umowy dla projektów dotyczących budowy, przebudowy i rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej, oczyszczalni ścieków oraz sieci wodociągowych. Jedna z trzech największych kwot na inwestycje trafi do Sędziszowa.

Czytaj dalej...

Ta szkoła ma styl!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie to placówka, która w rozstrzygniętym niedawno konkursie „Szkoła dla pracodawców, pracodawcy dla szkoły”, organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej została laureatem. Co jest w tej szkole, że wybija się ponad przeciętność? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Czytaj dalej...

Dwukrotne zatrzymanie

W środę policjanci z Sędziszowa zatrzymali do kontroli 31-letnią kobietę, która prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kobieta miała 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pomimo stanu nietrzeźwości, po dwóch godzinach ponownie wsiadła za kierownicę.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy