Kielce znów pod wodą: W czwartkowe popołudnie gwałtowne burze znów nawiedziły nasz region. Ulewa przeszła przez Kielce po godzinie 16. Pod wodą ponownie znalazło się wiele ulic w Centrum i na osiedlach. W Kielcach powstanie Młodzieżowa Rada Miasta: W Kielcach powstanie Młodzieżowa Rada Miasta. Na czwartkowej sesji dorosłej Rady prawie jednogłośnie zdecydowano o powołaniu ciała, o które od kilku miesięcy walczy grupa inicjatywna. Nie obyło się bez żywiołowej dyskusji. Sąd zamiast komendy: Już wiadomo, kto wprowadzi się do budynku po Powiatowej Komendzie Policji w Skarżysku. Choć decyzje zapadły już jakiś czas temu, to media zostały powiadomione o tym fakcie kilkanaście godzin temu. W niedawnej siedzibie policji przy ulicy Krasińskiego w Skarżysku będzie się mieścił Sąd Rejonowy. Badanie stanu lasów: Jak podaje Ministerstwo Środowiska w latach 2016 – 2020 na terenie całej Polski w lasach o wszystkich formach własności będą prowadzone prace obserwacyjno – pomiarowe. Pomiary te odbywają się w ramach programu monitoringu lasów. To jeden z elementów Państwowego Monitoringu Środowiska. Nowa szkoła już czeka: Prywatna Szkoła Podstawowa Językowo - Sportowa w Skarżysku przygotowuje się do nowego roku szkolnego bardzo intensywnie. Dzieci będą miały do swojej dyspozycji doskonale wyposażone sale lekcyjne, a dodatkowe zajęcia tylko ofertę szkoły wzbogacają. Zatrzymany właściciel plantacji konopi indyjskich: 12 lat więzienia grozi 40-latkowi z jednej z podkieleckich miejscowości, u którego w domu znaleziono sporej wielkości plantację konopi indyjskich. Miasto zwróci wykonawcy bulwaru nad Silnicą 1,1 mln zł: Dobiega końca konflikt pomiędzy miastem i wykonawcą bulwaru nad Silnicą. Kto szefem MZD?: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach szuka dyrektora. Po rezygnacji z pełnionej funkcji przez Piotra Wójcika, obowiązki szefa MZD pełni obecnie dotychczasowy zastępca Monika Czekaj. Wymagania jakie postawiono przed kandydatami to wyższe wykształcenie i staż pracy wynoszący dziesięć lat, z czego przynajmniej pięć na stanowisku kierowniczym. Konkurs będzie przebiegać dwuetapowo. Obejmie on m.in. test i rozmowę kwalifikacyjną. Podania można składać do 5 sierpnia. Wpompują 21 milionów: Trwają intensywne prace remontowe na linii kolejowej numer 8, na odcinku Skarżysko  - Suchedniów. Rewitalizacja obejmie dwa tory 12 kilometrowego fragmentu trasy Radom - Kielce. Koszt to około 21 milionów złotych. Drogi dojazdowe do pól zostaną wyremontowane: 1 mln 648 tys. zł trafi do świętokrzyskich gmin. Pieniądze przeznaczone są na remont dróg dojazdowych do pól. Umowy finalizujące dofinansowanie w czwartek podpisał marszałek Adam Jarubas wraz z przedstawicielami piętnastu gmin.
Menu
reklama
reklama

Kielce znów pod wodą

W czwartkowe popołudnie gwałtowne burze znów nawiedziły nasz region. Ulewa przeszła przez Kielce po godzinie 16. Pod wodą ponownie znalazło się wiele ulic w Centrum i na osiedlach.

Czytaj dalej...

Kto szefem MZD?

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach szuka dyrektora. Po rezygnacji z pełnionej funkcji przez Piotra Wójcika, obowiązki szefa MZD pełni obecnie dotychczasowy zastępca Monika Czekaj.

Wymagania jakie postawiono przed kandydatami to wyższe wykształcenie i staż pracy wynoszący dziesięć lat, z czego przynajmniej pięć na stanowisku kierowniczym.

Konkurs będzie przebiegać dwuetapowo. Obejmie on m.in. test i rozmowę kwalifikacyjną. Podania można składać do 5 sierpnia.

Czytaj dalej...

Poseł Lipiec apeluje do marszałka o więcej pieniędzy na kulturę

58 mln zł dofinansowania, które marszałek Adam Jarubas przekazał na kulturę to za mało – tak twierdzi poseł Krzysztof Lipiec i oczekuje, by ta kwota została zwiększona. Pełnomocnik PiS uważa, że część projektów, które znalazły się na liście rezerwowej również powinny otrzymać dofinansowanie. W związku z tym na ręce marszałka, choć nie bezpośrednio złożył specjalne pismo.

Czytaj dalej...

Ulewa zalała Kielce

Raptem kilkanaście minut trwała burza, która przeszła wczesnym popołudniem nad Kielcami. Wystarczyło to jednak by wiele ulic zamieniło się w rwące potoki.

Czytaj dalej...

Miliony na kulturę rozdane

Rewitalizacja Zespołu Klasztornego na Świętym Krzyżu czy Centrum Multimedialne w Wojewódzkiej Bibliotece w Kielcach to tylko dwa spośród sześciu przedsięwzięć, które zostaną dofinansowane w ramach działania „Zachowanie dziedzictwa naturalnego i kulturowego ”. Ponad 58 mln zł dofinansowania pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Czytaj dalej...

W oczekiwaniu na wizytę Ojca Świętego

W środę, na trwające od poniedziałku Światowe Dni Młodzieży przyjedzie papież Franciszek. Po raz pierwszy pielgrzymi ujrzą go w oknie papieskim pomiędzy godziną 20.00 a 21.00. Ojciec Święty do Polski przyleci o godzinie 16.00, o 17 natomiast spotka się z władzami Rzeczypospolitej Polskiej oraz korpusem dyplomatycznym. O 18.30 odbędzie się spotkanie biskupami Polski. Później uda się na uroczystą kolację w Domu Arcybiskupów Krakowskich.

Czytaj dalej...

Zbliża się kolejna rocznica rozbicia więzienia UB

W nocy z 4 na 5 sierpnia 1945 roku miała w Kielcach miejsce akcja odbicia żołnierzy AK przetrzymywanych w więzieniu przez Urząd Bezpieczeństwa. Inicjatorem był płk. Antoni Heda ps. „Szary”. Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom udało się uwolnić z Zamkowej 350 więźniów.

Czytaj dalej...

Europeada znów w Kielcach?

W 2014 roku Kielce były gospodarzem Europejskiego Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej Europeada. Niewykluczone, że impreza już wkrótce powróci do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy