Powiatowa inauguracja roku szkolnego: Wczoraj w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku odbyła się powiatowa inauguracja roku szkolnego 2014/2015. - Początek roku szkolnego daje nowe możliwości i szanse na doskonalenie swoich umiejętności, zdobywanie wiedzy, rozwój osobisty, odnoszenie sukcesów, odkrywanie tego, co dalej chcemy w życiu robić – mówił podczas uroczystości starosta Michał Jędrys. Podniosły charakter obchodów XXX-lecia Koneckiego Września: Podczas sobotnich uroczystości pod Pomnikiem Partyzantów na koneckim cmentarzu spotkali się kombatanci, przedstawiciele władz województwa, powiatu i miasta. Pod pomnikiem nie zabrakło także harcerzy i mieszkańców Końskich. Zapytania radnych miejskich: W materiale wideo zamieszczamy kolejne interpelacje radnych miejskich z ostatniej sesji Rady Miasta. Pytali Leszek Golik i Rafał Lewandowski. Wybrano zwycięzki wieniec dożynkowy: 31 sierpnia 2014 r. w Nowej Słupi odbyły się Powiatowe Dożynki, podczas których odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wygrała go pani Józefa Bucka z Kostomłotów Drugich. Kurs komputerowy dla dorosłych: Towarzystwo Przyjaciół Tumlina oraz Kobiety z Klasą ogłaszają nabór na drugą edycję kursu komputerowego organizowanego przez Profesjonalne Szkolenia Informatyczne Sp. z o.o. Pan Wołodyjowski na rynku w Chęcinach: Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji, polegającej na publicznym czytaniu wybitnych dzieł literackich. W latach ubiegłych czytano dzieła Adama Mickiewicza oraz Aleksandra Fredry. W tym roku będzie to Trylogia Henryka Sienkiewicza. Patronatem wydarzenia jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski. Festyn rodzinny w Zachełmiu: 7 września 2014 roku na parkingu koło kościoła w Zachełmiu odbędzie się festyn rodzinny. Organizatorzy zapewnią przybyłym wiele atrakcji, które rozpoczną się po uroczystej Mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku o godzinie 12.00. Na początek odbędzie się występ zespołu Jaworzanki. „Pożegnanie lata w Willi Huetta”: Ostatniego dnia sierpnia odbyło się „Pożegnanie lata w willi Huetta”. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Zaprezentowano między innymi utwory z musicalu „Grease- powrót legendy”, odbyła się muzyczna zabawa z DJ-em oraz wspólne grillowanie. To już 75. rocznica wybuchu II wojny światowej: 1 września 1939 roku wojska niemieckie wkroczyły na teren Polski, co rozpoczęło II wojnę światową. Tego dnia, o godzinie 4.45, doszło do ostrzału Westerplatte przez pancernik "Schleswig-Holstein". Niedługo później, bo 17 września, państwo polskie zostało zaatakowane ze wschodniej strony, przez Rosjan. Klaudia Bochniewska Miss Lata 2014: 30 sierpnia, w Galerii Korona, odbył się finał wyborów Miss Lata 2014. Zwyciężczynią została 17-latka pochodząca z Radomia, Klaudia Bochniewska. Tytuł I Wicemiss otrzymała Judyta Woźniak z Garbowic, natomiast II Wicemiss - Anna Niebudek z Daleszyc.
Menu

„Pożegnanie lata w Willi Huetta”

Ostatniego dnia sierpnia odbyło się „Pożegnanie lata w willi Huetta”. Na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Zaprezentowano między innymi utwory z musicalu „Grease- powrót legendy”, odbyła się muzyczna zabawa z DJ-em oraz wspólne grillowanie.

Czytaj dalej...

Klaudia Bochniewska Miss Lata 2014

30 sierpnia, w Galerii Korona, odbył się finał wyborów Miss Lata 2014. Zwyciężczynią została 17-latka pochodząca z Radomia, Klaudia Bochniewska. Tytuł I Wicemiss otrzymała Judyta Woźniak z Garbowic, natomiast II Wicemiss - Anna Niebudek z Daleszyc.

Czytaj dalej...

To już 75. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 roku wojska niemieckie wkroczyły na teren Polski, co rozpoczęło II wojnę światową. Tego dnia, o godzinie 4.45, doszło do ostrzału Westerplatte przez pancernik "Schleswig-Holstein". Niedługo później, bo 17 września, państwo polskie zostało zaatakowane ze wschodniej strony, przez Rosjan.

Czytaj dalej...

Nowy rok szkolny rozpoczęty

1 września uczniowie i nauczyciele rozpoczęli nowy rok szkolny. To szczególny rok dla szkół podstawowych. Nowy egzamin końcowy dla szóstoklasistów oraz obowiązek szkolny dla sześciolatków. W sumie w całym województwie świętokrzyskim naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych rozpoczęło około 16,5 tysiąca dzieci. W Kielcach było to ponad 2,3 tysiąca, w tym aż 800 sześciolatków.

Czytaj dalej...

Targi MSPO rozpoczęte

500 wystawców z 27 krajów świata na powierzchni przekraczającej 25 tysięcy metrów kwadratowych. Tak w liczbach prezentuje się tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Przemysłu Obronnego. 22. edycja kieleckiej imprezy oficjalnie wystartowała w poniedziałek.

Czytaj dalej...

Quo Vadis Korono?

1 punkt, 3 strzelone bramki i aż 16 straconych. To bilans Korony Kielce po siedmiu kolejkach T-Mobile Ekstraklasy. W sobotę podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przegrali na Kolporter Arenie z Jagiellonią Białystok 0:3. Sytuacja kielczan jest coraz gorsza.

Czytaj dalej...

Odblaski obowiązkowe od niedzieli

Od niedzieli, 31 sierpnia w życie wchodzi nowa ustawa, która nakłada na wszystkich pieszych, którzy poruszają się po obszarze niezabudowanym nocą, obowiązek noszenia elementów odblaskowych. To pozwoli na lepszą widoczność i ma przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków.

Czytaj dalej...

Sezon w Kotłowni wystartował

W czwartek w klubie Kotłownia zainaugurowano cykl koncertów, które będą organizowane w Bazie Zbożowej. Gwiazdą pierwszego z nich był Robert Brylewski, były gitarzysta takich kapel jak Izrael, Armia i Brygada Kryzys.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy