Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości

Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP.

Czytaj dalej...

Duże pieniądze do wygrania w Eurojackpot

  • Dział: Kielce
  • Napisane przez

Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Powstała ona w 2012 r. Do tej pory można było w nią zagrać w jednym z 17 krajów europejskich. Podobnie jak w Lotto tu również mają miejsca kumulacje. Najwyższa wynosiła ponad 300 mln zł.

Czytaj dalej...

XI Kongres Stowarzyszeń Województwa Świętokrzyskiego

„Jedność w różnorodności – świętokrzyskie organizacje pozarządowe wobec nowych wyzwań" pod takim hasłem w czwartek odbył się Kongres Stowarzyszeń Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorami wydarzenia byli Urząd Marszałkowski, Świętokrzyska Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka.

Czytaj dalej...

Rusza nabór do Kieleckiej Rady Seniorów

Poszukiwanych jest piętnaście osób, które w przyszłości będą reprezentować mieszkańców swojej grupy wiekowej po to aby wspierać działania seniorów i przedsięwzięcia do nich adresowane.
Rada ma być powoływana na czteroletnią kadencję, przy czym działalność pierwszego składu zakończy się wraz z upływem kadencji obecnej Rady Miasta Kielce.

Czytaj dalej...

Zapowiedź programu Eko Rola odcinek 5 "Świętokrzyskie jest EKO"

W piątym odcinku Eko Roli między innymi, sprawdzimy jak promuje się produkty regionalne w regionie świętokrzyskim. Zapytamy o to wicemarszałka województwa Piotra Żołądka.

Dowiemy się gdzie kupować certyfikowane produkty. Podpytamy również mieszkańców świętokrzyskiego czy świadomie wybierają to co w rezultacie trafia do ich koszyków w sklepach.

Na piąty odcinek programu Eko Rola zapraszamy już w piątek.

Czytaj dalej...

Medycyna estetyczna z misją

  • Dział: Kielce
  • Napisane przez

W Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej „Re vitae” odbył się dzień otwarty. Panie mogły skorzystać z porad specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy