Odpowiedzą za niszczenie banerów: Skarżyscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta, którzy podejrzani są o zniszczenie kilkunastu banerów wyborczych jednego z komitetów. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. HETMAN Włoszczowa - SAS SF WIOLETTA Skarżysko 1:3: Jak burza od zwycięstwa do zwycięstwa idą siatkarze SAS SF WIOLETTA Skarżysko. Tym razem w czwartej kolejce spotkań III ligi podopieczni Tomasza Borowskiego nie pozostawili złudzeń HETMANOWI Włoszczowa. Impreza muzyczna w klubie Semafor: Zapraszamy na imprezę muzyczną, która odbędzie się w klubie Semafor już 29 listopada. Dementi SLD! Poparcie dla Michała Cichockiego zadeklarowali Marian Gąszcz i Helena Obara: Długo nie musieliśmy czekać na reakcję sztabu wyborczego Michała Cichockiego na czwartkowe sensacyjne połączenie sił Krzysztofa Obratańskiego z Krzysztofem Jasińskim. W "Leliwie" została zwołana konferencja prasowa, na której dowiedzieliśmy się, jak według SLD wyglądała sprawa przekazania poparcia dla Krzysztofa Obratańskiego. Przy okazji konferencji swojego poparcia Michałowi Cichockiemu udzielili Helena Obara z Solidarności i Marian Gąszcz z Aktywnego Samorządu. Dariusz Skiba – nowy burmistrz miasta i gminy Bodzentyn: Dziś prezentujemy kolejną osobę z powiatu kieleckiego, której udało się objąć fotel burmistrza w pierwszej turze. Dariusz Skiba – nowy burmistrz miasta i gminy Bodzentyn opowiedział nam w rozmowie telefonicznej o swojej kandydaturze oraz podziękował swoim wyborcom. Andrzejki za pasem: Już za tydzień Andrzejki, czyli ostatni czas zabawy przed Adwentem. Jak kielczanie planują spędzić ten wieczór, czy wierzą w popularne tego dnia wróżby? Więcej w materiale wideo. Rusza akcja "Szlachetna Paczka": 22 listopada nastąpi otwarcie Bazy Rodzin. Czyli już od 22 listopada będzie można się logować na stronie www.szlachetnapaczka.pl i wybrać Rodzinę z rejonu Skarżysko-Kamienna, której chcemy pomóc. Paczkę można zrobić samemu, bądź z grupą znajomych. Wybory Samorządowe 2014: skład Rady Miasta w Końskich: Poznaliśmy długo oczekiwany skład Rady Miasta w Końskich. Mamy także oficjalne dane (co do głosu), jak mieszkańcy Końskich głosowali na poszczególnych kandydatów na burmistrza miasta. Rzecznik praw dziecka przypomniała najmłodszym ich prawa i obowiązki: 20 listopada w Polsce po raz pierwszy obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W skarżyskim przedszkolu Planeta Dziecka i Dwujęzycznej Szkole Podstawowej im. Wilhelma Humboldta z tej okazji z najmłodszymi spotkała się rzecznik praw dziecka ze Skarżyska. Konferencja koalicji powiatowej z udziałem trzech ugrupowań: Wczoraj w Hotelu Promień zorganizowano konferencję prasową przedstawicieli trzech ugrupowań, które we wtorek podpisały umowę koalicyjną dotyczącą współpracy w Radzie Powiatu Skarżyskiego w kadencji 2014-2018.
Menu

Andrzejki za pasem

Już za tydzień Andrzejki, czyli ostatni czas zabawy przed Adwentem. Jak kielczanie planują spędzić ten wieczór, czy wierzą w popularne tego dnia wróżby? Więcej w materiale wideo.

Czytaj dalej...

MOTOSHOW tylko do niedzieli!

W kieleckiej Galerii Korona prezentowane są motoryzacyjne nowości. Organizowane po raz kolejny MOTOSHOW to gratka nie tylko dla miłośników pięknych samochodów. By je obejrzeć, zostało już niewiele czasu.

Czytaj dalej...

Porażka wyborcza podzieli?

W wyborach samorządowych najwięcej uwagi skupiło się na wygranych. Tymczasem bolesne porażki odczuły zwłaszcza Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Szczególnie SLD liczyło na odrodzenie. Słaby wynik powoduje niezadowolenie u wielu działaczy.

Czytaj dalej...

Oficjalnie: PSL miażdży w wyborach do Sejmiku

Potwierdziły się wcześniejsze, nieoficjalne dane wyborów do Sejmiku województwa świętokrzyskiego. Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało wynik 56,7%, co dało im 17 mandatów. Ludowcy wyprzedzili drugi PiS o trzydzieści punktów procentowych. Same wyniki przysłaniają jednak problemy z Państwową Komisją Wyborczą.

Czytaj dalej...

Skwer Żeromskiego nadal w budowie

Skwer Żeromskiego nadal w budowie. Prace opóźniają się z powodu braku kostki granitowej, która ma być sprowadzona z Turcji. Termin oddania tej inwestycji już przesuwano, najpierw z powodu ulew, potem z racji odkrycia fundamentów starego szaletu. Miasto nalicza już kary umowne za niedotrzymanie terminu.

Czytaj dalej...

Lodowisko na Stadionie czeka na chętnych do jazdy na łyżwach

Na kieleckim Stadionie Leśnym rusza kryte lodowisko. Na łyżwach będzie można pojeździć od poniedziałku do piątku w godz. 14-22, a w weekendy, święta i ferie od 10 do 22. W dni robocze za wejściówkę na taflę zapłacimy 8 zł, a w dni świąteczne 10. Koszt wypożyczenia łyżew to 5 zł. Przypominamy, że w tym roku nie będzie lodowiska na Rynku. Tafla powstanie za to przy Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Jurajskiej na Ślichowicach.

Czytaj dalej...

Służby zgłaszają gotowość do zimy

Niestety o pięknej i ciepłej jesieni możemy już raczej zapomnieć. Z prognoz wynika, że powoli nadchodzi zima z niskimi temperaturami i opadami śniegu. Drogowcy tradycyjnie zapowiadają, że do zmiany warunków na drogach są przygotowani.

Czytaj dalej...

KNP nie wierzy w wynik wyborów

Co będzie dalej z wynikami wyborów samorządowych? Wciąż nie znamy składów sejmików województw. Kongres Nowej Prawicy uważa, że mogło dojść do fałszerstwa. Jako przesłankę ku temu przedstawiają ilość głosów nieważnych.

Czytaj dalej...

Przeciw dyskryminacji

W Muzeum Dialogu Kultur w Rynku podsumowano projekt „Różnorodność w praktyce – edukacja antydyskryminacyjna dla urzędników i funkcjonariuszy publicznych”.

Czytaj dalej...

Skąd się bierze miód? Ule z funduszu szwajcarskiego

Już od kilku tygodniu na naszej antenie mogą Państwo oglądać reportaże, prezentujące efekty projektów, realizowanych dzięki wsparciu funduszu szwajcarskiego. Tym razem wybraliśmy się do pasieki w gminie Iwaniska. Dzięki dotacji, właścicielowi udało się zmodernizować gospodarstwo. Zapraszamy na zapowiedź tego, co będzie można zobaczyć w programie.

Czytaj dalej...

Wiemy, kto wybuduje S7

585 mln 700 tys. zł będzie kosztować budowa kolejnego odcinka ekspresowej siódemki w świętokrzyskim. Drogę z Chęcin do Jędrzejowa wybuduje włosko-polskie konsorcjum, w którym znajduje się m.in. firma Salini Polska.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy