Bez dofinansowań na zakup wózka: Od tego roku niepełnosprawni nie mogą liczyć na dofinansowanie do kupna elektrycznego wózka inwalidzkiego. Powodem jest, jak można się domyślać, brak pieniędzy na tego rodzaju wsparcie. Dla niepełnosprawnych w wielu przypadkach oznacza to, zdanie się na czyjąś pomoc i utratę samodzielności. Zapytania radnych miejskich: Zapraszamy do obejrzenia interpelacji i zapytań radnych Rady Miasta i mieszkańców Skarżyska z wczorajszej sesji Rady Miasta. PiS broni wolności mediów. Świętokrzyskich...: Świętokrzyskie Prawo i Sprawiedliwość zapowiada kolejne marsze w obronie demokracji i wolności mediów. Jest to efekt utrudnień, jakie napotkali dziennikarze na ostatniej konferencji prasowej z Ewą Kopacz w Kielcach. Skorzystaj z basenu za darmo w ramach akcji "Płynę po zdrowie": Już od najbliższego weekendu, w wyznaczonych godzinach, będzie można za darmo korzystać z miejskich pływalni. Najnowszy repertuar Moskwy: Przed nami czas „Disco Polo”, ale nie o muzykę tu chodzi, a o najnowszy film, który właśnie wchodzi na ekrany kin, w tym kieleckiej Moskwy. To opowieść o chłopakach z prowincji, którzy ruszają na podbój discopolowego świata. Czy im się to uda? Odpowiedź znajdą Państwo w kinie, a u nas fragment polskiej produkcji. W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski spotka się z mieszkańcami Skarżyska: W poniedziałek w Skarżysku odbędzie się spotkanie prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami Skarżyska. Będzie to kolejna wizyta urzędującego prezydenta w naszym mieście. Grypa w natarciu: Grypa szaleje. Z danych świętokrzyskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że tylko w ubiegłym tygodniu odnotowano 4580 zachorowań lub podejrzeń zachorowań. "Birdman" w Centrum Kultury Jędrzejów: Od 27 lutego w kinie Centrum Kultury Jędrzejów można obejrzeć najnowszy film Alejandro Gonzalesa "Birdman". Kolejna sesja Rady Miasta za nami: W czwartek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się kolejna w tej kadencji sesja Rady Miasta. Wręczono nagrody w konkursie "Pasje i Talenty": W czwartek, na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wręczono nagrody w konkursie „Pasje i Talenty”. Laureaci otrzymali wyróżnienia w kategoriach plastyka, wokal i choreografia.
Menu

Bez dofinansowań na zakup wózka

Od tego roku niepełnosprawni nie mogą liczyć na dofinansowanie do kupna elektrycznego wózka inwalidzkiego. Powodem jest, jak można się domyślać, brak pieniędzy na tego rodzaju wsparcie. Dla niepełnosprawnych w wielu przypadkach oznacza to, zdanie się na czyjąś pomoc i utratę samodzielności.

Czytaj dalej...

Najnowszy repertuar Moskwy

Przed nami czas „Disco Polo”, ale nie o muzykę tu chodzi, a o najnowszy film, który właśnie wchodzi na ekrany kin, w tym kieleckiej Moskwy. To opowieść o chłopakach z prowincji, którzy ruszają na podbój discopolowego świata. Czy im się to uda? Odpowiedź znajdą Państwo w kinie, a u nas fragment polskiej produkcji.

Czytaj dalej...

Grypa w natarciu

Grypa szaleje. Z danych świętokrzyskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że tylko w ubiegłym tygodniu odnotowano 4580 zachorowań lub podejrzeń zachorowań.

Czytaj dalej...

Zdążymy się włączyć?

Coraz mniej czasu zostało mieszkańcom Kielc i gmin ościennych na przyłączenie do wodociągu i kanalizacji w ramach realizowanego przez kielecką spółkę wodociągową projektu. Zadanie opiewa na zawrotną sumę, ale, aby je zakończyć i rozliczyć, musi zostać osiągnięty efekt ekologiczny w postaci określonej liczby przyłączy, a z tym możemy mieć problem.

Czytaj dalej...

PiS zbierał podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy

Ze sporym rozmachem Prawo i Sprawiedliwość zbierało w czwartek podpisy dla kandydata tej partii na prezydenta. Akcję poparcia dla Andrzeja Dudy zorganizowano na Placu Artystów. Przy okazji dowiedzieliśmy się również, kiedy sam zainteresowany odwiedzi świętokrzyskie.

Czytaj dalej...

Do kogo trafią Laury?

Zbliża się kolejna odsłona nagrody wojewody Laur Świętokrzyski. W środę Bożentyna Pałka-Koruba oficjalnie ogłosiła nabór kandydatur i kategorie, w których w tym roku Laury zostaną wręczone.

Czytaj dalej...

Pociągiem z Kielc do Katowic w mniej niż dwie godziny

Już wkrótce ruszy nowe połączenie kolejowe z Kielc, przez Zawiercie, do Katowic. Taką informację podali w środę wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak i dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Przewozów Regionalnych Robert Zaborski. Jest to efekt współdziałania czterech regionów w ramach Południowej Grupy Zakupowej.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy