Działacze PiS rozdawali kawę pod dworcem PKP: Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą to okres wytężonej pracy dla kandydatów na prezydenta oraz ich sztabów. Każda chwila się liczy, dlatego niektórzy działali już od samego rana. Na przykład działacze Prawa i Sprawiedliwości, pod dworcem PKP w Kielcach, rozdawali przechodniom kawę. Bezpłatne badania dla kobiet już w sobotę!: W najbliższą sobotę, 23 maja mieszkanki województwa świętokrzyskiego będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Vive mistrzem Polski!: Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce pokonali w trzecim spotkaniu finałowym Orlen Wisłę Płock 28:29 i po raz dwunasty zostali mistrzami Polski. Doba Czadu walczy o Scyzoryka: Trwa festiwal Scyzoryki 2015. Co tydzień prezentujemy państwu zespoły walczące o tytuł najlepszego. Dziś skarżyska formacja Doba Czadu, która gra muzykę reggae. Co się stało w Mąchocicach podczas zielonej szkoły?: W środę wieczorem, do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego trafiło zgłoszenie, że w gminie Masłów podczas zielonej szkoły u grupy dzieci wystąpiły niepokojące objawy, mogące wstępnie wskazywać na zatrucie lub wirus. "Wszechświat wokół nas": 22 maja o godzinie 18 w Małej Galerii Muzeum im. Przypkowskich zostanie otwarta wystawa fotografii zbiorów NASA pod hasłem "Wszechświat wokół nas". Darmowy transport na wybory: Mieszkańcy osiedli „Skałka”, „Bzinek” i „Paryska” oraz ulic Wiejskiej i Sokolej w najbliższą niedzielę – w czasie II tury wyborów Prezydenta RP - będą mieli zapewniony bezpłatny transport do lokali wyborczych. Wręczą odznaki zasłużonym dla regionu: 12 czerwca, podczas uroczystej sesji sejmiku wręczone zostaną Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego. Odznaki przyznaje się za zasługi dla regionu. XXIV Festiwal Piosenki Skarżysko 2015: Po raz XXIV odbył się Festiwal Piosenki Skarżysko 2015. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpiło 158 osób z placówek z całego województwa świętokrzyskiego, dostarczając sobie i widzom niezapomnianych wrażeń. Kino Moskwa na Dzień Matki: Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich mam. Warto już teraz zastanowić się, jak spędzić ten wyjątkowy dzień. Dla tych, którzy nie mają jeszcze skonkretyzowanych planów kino Moskwa ma kilka najnowszych propozycji.
Menu

Działacze PiS rozdawali kawę pod dworcem PKP

Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą to okres wytężonej pracy dla kandydatów na prezydenta oraz ich sztabów. Każda chwila się liczy, dlatego niektórzy działali już od samego rana. Na przykład działacze Prawa i Sprawiedliwości, pod dworcem PKP w Kielcach, rozdawali przechodniom kawę.

Czytaj dalej...

Kino Moskwa na Dzień Matki

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich mam. Warto już teraz zastanowić się, jak spędzić ten wyjątkowy dzień. Dla tych, którzy nie mają jeszcze skonkretyzowanych planów kino Moskwa ma kilka najnowszych propozycji.

Czytaj dalej...

Gwałtowne burze nad Kielcami

W środę po południu województwo świętokrzyskie nawiedziły gwałtowne burze i ulewy. Sporo kłopotów z tego powodu mieli mieszkańcy powiatów kieleckiego, jędrzejowskiego i włoszczowskiego.

Czytaj dalej...

Już wkrótce Noc Bibliotek

W ostatni weekend obchodziliśmy Noc Muzeów, zaś w sobotę 30 maja w całym kraju organizowana będzie Noc Bibliotek. Od 18 do późnych godzin nocnych placówki będą promować czytelnictwo i same instytucje.

Czytaj dalej...

Kielce z Dyplomem Europejskim

Miasto Kielce z Dyplomem Europejskim. Stolicy województwa świętokrzyskiego wyróżnienie przyznała Rada Europy, w ramach uznania za wysiłki i zaangażowanie w międzynarodową współpracę w dziedzinie integracji europejskiej.

Czytaj dalej...

Czarne chmury nad Koroną

Czarne chmury zbierają się nad Koroną. Kielczanie przegrali już trzeci mecz w grupie spadkowej i już tylko punkt dzieli Żółto-czerwonych od 15. miejsca w tabeli. Sytuacja robi się coraz bardziej nieciekawa.

Czytaj dalej...

Za nami casting do kampanii Łukasza Jemioła

W Kielcach poszukiwano twarzy do najnowszej kampanii Łukasza Jemioła. Pod koniec maja okaże się czy potencjalni modele i modelki z Kielc rozpoczną swoją karierę u najlepszych projektantów w Polsce i na świecie. Jest o co walczyć, szczególnie, że będzie to również współpraca z zagranicznymi agencjami, m.in. z paryską New Madison.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy