Jędrzejowski Chór Miejski najlepszy!: Jędrzejowski Chór Miejski zajął I miejsce w finale XXII Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek - Włoszczowa 2015. Gimnazjówka w Gimnazjum nr 1: Co roku pokazujemy relacje z balów studniówkowych, ale bawią się na balach również gimnazjaliści, którzy niebawem zakończą naukę w gimnazjum i rozpoczną edukację w szkole średniej. W sobotę byliśmy z kamerą w Gimnazjum nr 1. Tylko u nas: Celsium Cup relacja filmowa: Miały być najlepsze drużyny piłkarskie południowej Polski. Były! Miały być wielkie emocje i piękne bramki. Były! Miał być doping na trybunach. Był! Tak wyglądał II Celsium Cup, turniej piłkarski rocznika 2004, który rozegrany został w Skarżysku. Usuń azbest z pomocą gminy: Od niespełna dwudziestu lat na terenie Polski zabronione jest wprowadzanie, produkcja oraz obrót wyrobów zawierających azbest. Mimo to, wiele domostw z terenu powiatu kieleckiego wciąż posiada pokrycia dachowe z tego materiału. Z pomocą w jego usuwaniu i utylizacji wyszła gmina Miedziana Góra. Władze Łopuszna na spotkaniu w starostwie: Choć od wyborów minęło już kilka miesięcy, władze Starostwa Powiatowego w Kielcach kilka dni temu zorganizowały spotkanie ze wszystkimi władzami gmin należących do powiatu. Wśród nich znalazł się Wiesław Gałka, od niedawna wicewójt Łopuszna. O bezpieczeństwie z włoszczowską młodzieżą: Policjanci z Komedy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie. Funkcjonariusze poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, zaprezentowali również filmy „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” i „Eksperyment”. Papierosy bez akcyzy: Ponad 1000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Kontrabanda przewożona była w samochodzie przez 44- letniego mężczyznę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny. Kryminalni ruszyli z pomocą potrąconemu mężczyźnie: W piątek przed godziną 14 w rejonie budynku skarżyskiej policji doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 85-letniego mężczyzny. Wypadek rozegrał się niemalże na oczach funkcjonariuszy, którzy kończyli służbę. Policjanci natychmiast ruszyli poszkodowanemu z pomocą. 85-latek trafił do szpitala. Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5: Kolejny raz w tym roku szkolnym spotykamy się w Szkole Podstawowej nr 5 z przedszkolakami. Udany „Bal Słowackiego” w I LO: Piątkowy wieczór w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku upłynął pod znakiem dobrej zabawy. „Bal Słowackiego” przyciągnął ponad 300 osób, aż o 100 więcej niż w roku ubiegłym.
Menu

"Tusk i Bieńkowska kołysali się na świętach górniczych, a potem rząd o górnictwie zapomniał" - senator Krzysztof Słoń komentuje bieżącą politykę

- Pamiętamy, jak premier Tusk i minister Bieńkowska na Śląsku kołysali się w święta górnicze, a później o górnictwie zapomniano - tak senator Krzysztof Słoń komentuje sprawę protestów na Śląsku i zawartego ostatecznie porozumienia. To temat, który zdominował dzisiejszy Kwadrans Polityczny. Oto fragment tej rozmowy.

Czytaj dalej...

Moskwa z nowym repertuarem

Pogoda, choć niezbyt zimowa, nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jak zatem wykorzystać wolny czas i długie wieczory? Najnowszymi propozycjami kusi kieleckie kino Moskwa. Oto zapowiedź premierowego repertuaru.

Czytaj dalej...

Ostatnie umowy w ramach PROW podpisane

Kończą się ostatnie programy wykorzystujące środki finansowe z Unii Europejskiej z rozdania 2007-2013. W czwartek w Kielcach podpisano ostatnie umowy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dofinansowanie zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.

Czytaj dalej...

Gołębie i króliki w Targach Kielce

Już w ten w weekend w Targach Kielce najpiękniejsze okazy ptactwa w ramach Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza oraz Targów Akcesoriów dla Gołębi. Na tej największej w Polsce ekspozycji, zaprezentuje się 6,5 tysiąca okazów.

Czytaj dalej...

Wilki i Piekarczyk w regionie

Konecka agencja BHU Impresariat już za kilka dni organizuje dwa walentynkowe koncerty. W sali WDK w Kielcach, 14 lutego o godzinie 18:00 wystąpi Marek Piekarczyk z zespołem, a dzień później, 15 lutego o 18:00 zapraszamy Państwa na Walentynkowy Koncert zespołu Wilki w hali MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy