Bilski wraca do Korony: To już pewne. Od 1 stycznia nowym pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych w Koronie Kielce będzie Arkadiusz Bilski, były kapitan Żółto-czerwonych. Gwałciciel ze świętokrzyskiego zatrzymany: Świętokrzyska policja we współpracy z komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymała 30-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego, podejrzanego o gwałt na 55-latce w Ostrowcu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zdzisław Wrzałka - nowy wójt Miedzianej Góry: Emocje po ostatnich wyborach samorządowych powoli słabną. Zarówno pierwsze, jak i drugie tury przyniosły spore zmiany na stanowiskach włodarzy gminy w powiecie kieleckim. Nowym wójtem Miedzianej Góry został Zdzisław Wrzałka, były starosta kielecki oraz szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie. Wigilia u prezydenta: W kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski spotkał się na Wigilii z dziennikarzami, radnymi i przedstawicieli miejskich instytucji oraz pracownikami magistratu. Drogowcy podsumowali rok i zaplanowali kolejny: Sporo ważnych inwestycji drogowych udało się rozpocząć lub w całości zrealizować w Kielcach w kończącym się właśnie roku. Drogowcy mają już także skonkretyzowane plany na 2015 rok i określony na te działania budżet. Pieniędzy na drogi ma być nieco mniej niż w roku obecnym. Czy jesteśmy przygotowani na pakiet onkologiczny?: Świętokrzyskie Centrum Onkologii z początkiem nowego roku uruchamia specjalny serwis internetowy, gdzie będzie można zgłaszać swoje uwagi do tzw. pakietu onkologicznego. Onko-line ma służyć usprawnieniu współpracy i komunikacji na linii lekarze-pacjenci. Serwis powstaje w związku z wchodzącym w życie systemem szybkiej terapii onkologicznej. Wigilijna pomoc potrzebującym: Wigilia to dzień, w którym wszyscy się jednoczą, w którym nierzadko pomagamy tym najbardziej potrzebującym. Tradycyjnie w Wojewódzkim Domu Kultury zorganizowana będzie Wigilia dla bezdomnych i samotnych. W akcję wsparcia najuboższych włączają się też inne firmy. Inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje: Burmistrz Jędrzejowa, Marcin Piszczek po sukcesie wyborczym nie zamierza spocząć na laurach. Wygląda na to, że druga kadencja włodarza - tak, jak poprzednia - upłynie pod znakiem inwestycji. Ostrzeżenie o silnym wietrze: Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego na terenie województwa świętokrzyskiego 22 i 23 grudnia mogą wystąpić silne wiatry o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h w porywach do 80 km/h z kierunków zachodnich. Jasełka w Gimnazjum nr 3: W piątek w Gimnazjum nr 3 odbyły się tradycyjne przedświąteczne Jasełka. Młodzież i opiekunowie włożyli mnóstwo pracy w przygotowanie świątecznego przedstawienia. Mogliśmy usłyszeć kolędy, co ważne - wykonywane w różnych językach.
Menu

Wigilijna pomoc potrzebującym

Wigilia to dzień, w którym wszyscy się jednoczą, w którym nierzadko pomagamy tym najbardziej potrzebującym. Tradycyjnie w Wojewódzkim Domu Kultury zorganizowana będzie Wigilia dla bezdomnych i samotnych. W akcję wsparcia najuboższych włączają się też inne firmy.

Czytaj dalej...

Drogowcy podsumowali rok i zaplanowali kolejny

  • Dział: Kielce
  • Napisała

Sporo ważnych inwestycji drogowych udało się rozpocząć lub w całości zrealizować w Kielcach w kończącym się właśnie roku. Drogowcy mają już także skonkretyzowane plany na 2015 rok i określony na te działania budżet. Pieniędzy na drogi ma być nieco mniej niż w roku obecnym.

Czytaj dalej...

Czy jesteśmy przygotowani na pakiet onkologiczny?

  • Dział: Kielce
  • Napisała

Świętokrzyskie Centrum Onkologii z początkiem nowego roku uruchamia specjalny serwis internetowy, gdzie będzie można zgłaszać swoje uwagi do tzw. pakietu onkologicznego. Onko-line ma służyć usprawnieniu współpracy i komunikacji na linii lekarze-pacjenci. Serwis powstaje w związku z wchodzącym w życie systemem szybkiej terapii onkologicznej.

Czytaj dalej...

Sylwester pod Gwiazdami

Zespół LOKA, zdobywający obecnie coraz większą popularność na polskiej scenie muzycznej, będzie gwiazdą tegorocznego „Sylwestra pod Gwiazdami”. Ci, którzy jeszcze nie mają planów na sylwestrowo-noworoczną noc, mogą wybrać się na kielecki Rynek, gdzie - tradycyjnie - atrakcji nie zabraknie.

Czytaj dalej...

Polski konwój dotarł na Ukrainę

Wysłany w środę z Warszawy konwój z pomocą humanitarną dla ukraińskich uchodźców dotarł do Charkowa na wschodzie Ukrainy. Za odbiór największej części darów odpowiedzialni są obecni na miejscu pracownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy