Poseł Bętkowski o kampanii wyborczej i zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy: Gościem Kwadransu Politycznego był poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Bętkowski. Poseł mówił między innymio upamiętnieniu Powstania Warszawskiego, Kampanii wyborczej i walce z dopalaczami. Skorzystaj z bezpłatnych badań: 8 sierpnia w Rogowie obok Wiejskiego Domu Kultury przy ulicy Podmiejskiej oraz w Dziebałtowie obok Remizy OSP, panie w wieku 50 – 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. Prezydent apeluje: nie pozwalajmy na akty wandalizmu i podrzucanie śmieci: W programie „Skarżysko Kamienna. Miasto na szlaku” pod lupę wzięte zostały wydatki z budżetu miasta, których mogłoby nie być.  Sonda: Palacze pod lupą: Z początkiem każdego nowego roku palacze wstrzymują oddech w oczekiwaniu na kolejną podwyżkę akcyzy na wyroby tytoniowe. Ceny papierosów skaczą w górę, a czasy, kiedy za paczkę płacono 5 – 6 złotych, odeszły do lamusa. Plakaty dostają głos: Walka z faszyzmem, socjalizmem i innymi zniewoleniami ukazana na plakatach. Kielce to jedyne miasto w Polsce, do którego dotarła najnowsza wystawa „100 lat na 100 plakatach”. Historia Amy Winehouse na dużym ekranie: Amy Winehouse, angielska wokalistka soul, jazz i R&B zmarła 23 lipca 2011 roku. Miała zaledwie 27 lat. Przez długi czas borykała się z uzależnieniami, które w końcu doprowadziły ją do śmierci. Policjanci ujawnili nielegalne wysypisko śmieci: Wczoraj na terenie gminy Chęciny, policjanci ujawnili nielegalne wysypisko śmieci. Na ponad półhektarowej działce, nielegalnie składowano ponad 200 ton odpadów oraz 22 plastikowe zbiorniki z niezidentyfikowaną cieczą. W sprawie został zatrzymany 48- letni dzierżawca działki. Za nielegalne składowanie odpadów może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Bus mocno przeładowany...: O osiem osób za dużo przewoziła busem dostawczym 51-letnia kobieta w powiecie staszowskim. Drogi to nie tory wyścigowe:  Jędrzejowscy stróże prawa w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym konsekwentnie egzekwują od jego wszystkich uczestników przestrzegania obowiązującego prawa. Przypominamy, że rażące łamanie przepisów przez kierujących, skutkuje zatrzymaniem uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ruch Kukiza tworzy listy i namawia do referendum: Ruch Pawła Kukiza rozpoczął przymiarki do tworzenia list wyborczych do Sejmu i Senatu w najbliższych wyborach. „Pierwsze i ostatnie słowo będzie należeć do Pawła Kukiza” mówił koordynator w regionie, Jacek Wilk. W kuluarach o żadnych nazwiskach na razie się nie mówi, a przynajmniej działacze chcą, by wszyscy w to wierzyli. Ugrupowanie na razie skupia się przede wszystkim na wrześniowym referendum, do którego będzie namawiać Polaków.
Menu

Ruch Kukiza tworzy listy i namawia do referendum

Ruch Pawła Kukiza rozpoczął przymiarki do tworzenia list wyborczych do Sejmu i Senatu w najbliższych wyborach. „Pierwsze i ostatnie słowo będzie należeć do Pawła Kukiza” mówił koordynator w regionie, Jacek Wilk. W kuluarach o żadnych nazwiskach na razie się nie mówi, a przynajmniej działacze chcą, by wszyscy w to wierzyli. Ugrupowanie na razie skupia się przede wszystkim na wrześniowym referendum, do którego będzie namawiać Polaków.

Czytaj dalej...

Sezon bikini w pełni! Jak przygotować się na plażę?

Sierpień zapowiada się bardzo gorąco. Nie wszyscy swoje urlopy mają zaplanowane, a najczęściej te spontaniczne wyjazdy na długo pozostają w pamięci. Choć połowa wakacji to już za późno na odchudzanie, to dla tych, którzy na ostatnią chwilę planują wypoczynek na złotych piaskach, specjaliści podpowiadają, jak przygotować swoje ciało do założenia bikini.

Czytaj dalej...

Podsumowano 42. Festiwal Harcerski

Blisko 800 uczestników, 11 koncertów, 22 zespoły taneczne, 47 solistów – tak w liczbach można podsumować Festiwal Harcerski, który w Kielcach odbył się po raz 42. Imponujące statystyki świadczą o tym, że festiwal cieszy się ogromnym powodzeniem i na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny naszego regionu.

Czytaj dalej...

Obradowali radni. Zmiany w budżecie

W ratuszu odbyła się dziś sesja rady miasta. Decyzją radnych, 955 tysięcy złotych zostanie przekazanych na rozbudowę miejskiego monitoringu. Jak informuje urząd miasta, w Kielcach pojawi się 85 nowych kamer, monitoringiem objęte zostaną m.in. 22 nowe przystanki w centrum.

Czytaj dalej...

"Dopalacze kradną życie"

Rusza kampania społeczna skierowana przeciw dopalaczom. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Policja, Inspekcja Sanitarna i inne służby zamierzają walczyć z tymi środkami odurzającymi. W mediach można już obejrzeć m.in. spot policji.

Czytaj dalej...

Komentarz polityczny senatora

„Dobrze, że kwestie fotoradarów zostały wreszcie uregulowane” - tak senator Krzysztof Słoń komentuje odebranie strażom miejskim i gminnym tych urządzeń. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to jeden z tematów Kwadransu Politycznego. Fragment programu już teraz na naszej antenie.

Czytaj dalej...

Chcą odwołania dyrektora... za drogi

W środę Otwarta Koalicja Obywatelska OKO udała się do prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego z pismem, w którym wyraziła swoje niezadowolenie z poczynań Miejskiego Zarządu Dróg. Jednym z głównych postulatów koalicji, jest wyciągnięcie konsekwencji wobec dyrektora MZD, Piotra Wójcika.

Czytaj dalej...

Plan dla Korony: oszczędności

Władze Korony Kielce realizują obecnie program restrukturyzacji klubu. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim oszczędności, a co za tym idzie, wysokości wynagrodzeń i premii dla piłkarzy. Tematem numer jeden jest również przejęcie klubu przez inwestora lub kilku inwestorów.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy