Wyniki matur poprawkowych - Włoszczowa najlepsza w województwie!: Sukces włoszczowskich uczniów. W poprawkowej maturze wypadli najlepiej w województwie świętokrzyskim! Nietrzeźwy kierowca najechał na tył radiowozu: Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.00 w gminie Morawica. Za kierownicą passata, który najechał na tył policyjnego radiowozu, siedział 53-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego. Na co kielczanie przeznaczą 5 mln zł?: W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Kielc maja do rozdysponowania 5 mln zł. Pieniądze chcieliby przeznaczyć m.in. na ścieżki rowerowe, przebudowę dróg, placów zabaw i boisk. Święto Lotników w Gościńcu: Burmistrz gminy i miasta Chęciny zaprasza na uroczystość związaną z obchodami Święta Lotników, które odbędzie się 21 września o godzinie 12.00 na Placu pod Pomnikiem Lotników w Gościńcu. 24-latek miał 40 kg krajanki tytoniowej oraz marihuanę: Policjanci z Włoszczowy zatrzymali młodego mężczyznę, który był w posiadaniu 40 kg krajanki tytoniowej oraz marihuany. Jest decyzja w sprawie ciepła!: - Jak Pan może? - mówi burmistrz Włoszczowy, Bartłomiej Dorywalski na sesji Rady Miasta do radnego Leszka Kotulskiego. Burzliwa dyskusja w sprawie ogrzania Włoszczowy zakończyła się jednogłośną decyzją. Znamy już wyniki matur poprawkowych!: Znamy już wyniki matur poprawkowych w naszym województwie. Poprawka w powiecie jędrzejowskim wypadła dobrze. Interaktywny pawilon na kieleckim Rynku: W najbliższą sobotę mieszkańcy Kielc będą mogli zapoznać się z inwestycjami zrealizowanymi w naszym regionie przy udziale funduszy szwajcarskich. Wkrótce koniec utrudnień na Rogatce: Dobiega końca kolejna duża inwestycja drogowa w Kielcach. Budowa łącznika od ulicy Krakowskiej do Wojska Polskiego zakończyć ma się z końcem października. „Ekonomia społeczna – rozwój z przyszłością”: Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba podsumowała projekt „Ekonomia społeczna- rozwój z przyszłością” realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w partnerstwie ze szwajcarską fundacją, Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” z Łodzi oraz Lokalną Grupą Działania „Krzemienny Krąg” z Bałtowa. Dzięki projektowi ponad 50 świętokrzyskich gmin wzięło udział w programie.
Menu

„Ekonomia społeczna – rozwój z przyszłością”

Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba podsumowała projekt „Ekonomia społeczna- rozwój z przyszłością” realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w partnerstwie ze szwajcarską fundacją, Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” z Łodzi oraz Lokalną Grupą Działania „Krzemienny Krąg” z Bałtowa. Dzięki projektowi ponad 50 świętokrzyskich gmin wzięło udział w programie.

Czytaj dalej...

Targi Pracy przyciągnęły tłumy poszukujących

Kilkanaście firm, blisko 1000 ofert pracy i tłumy poszukujących zatrudnienia. Tak wyglądały Targi Pracy, zorganizowane na kieleckim Rynku przez Miejski Urząd Pracy. Niestety obecna sytuacja, jeśli chodzi o zatrudnienie, jest nadal trudna. Akcja ma na celu promocję aktywności zawodowej oraz upublicznienie ofert pracy.

Czytaj dalej...

Rok z Filharmonią

Filharmonia Świętokrzyska gotowa na nowy sezon artystyczny. W środę placówka zaprezentowała plan działania na najbliższe miesiące. Będzie wiele koncertów nie tylko w Kielcach, ale również na terenie kraju.

Czytaj dalej...

W niedzielę i poniedziałek autobusem za darmo!

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w dniach 21 i 22 września, w związku z obchodzonym na całym świecie „Dniem bez samochodu”, możliwy będzie darmowy przejazd autobusami komunikacji miejskiej. Wystarczy zamiast biletu okazać dowód rejestracyjny pojazdu.

Czytaj dalej...

Wkrótce nowe obwodnice w regionie

Trzy projekty budowy obwodnic w naszym regionie trafiły do Rządowego Planu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2020. W środę informację na ten temat przedstawili świętokrzyscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej.

Czytaj dalej...

Dawna siedziba MPEC nie doczekała się nabywcy

Już po raz drugi przetarg na sprzedaż działek i zabudowań starej siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyku Cieplnej został unieważniony. Działka ma około 11 tysięcy metrów kwadratowych. Cena wywoławcza wynosiła 5 mln 700 tys. zł i była o milion niższa od wyceny podczas pierwszego przetargu.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy