Niebezpieczne miejsce: Znaki z ograniczeniem prędkości w niektórych miejscach najwyraźniej nie spełniają swojej roli. Przykładem może być jedno z przejść dla pieszych w Skarżysku. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Poszukiwani świadkowie zdarzenia w Bliżynie: Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej poszukuje świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 24 sierpnia 2016 roku przy ulicy Kościuszki 147 w Bliżynie. 22 pompki dla 22 weteranów: Nowe, internetowe wyzwanie opanowało także Skarżysko. Jak wynika z badań, codziennie na świecie 22 weteranów popełnia samobójstwo. Akcja rozpoczęta przez amerykańskich żołnierzy, ma zwrócić uwagę na ten problem. Wyzwanie podjęli też skarżyscy samorządowcy. Ostatnie w tym roku targi pod chmurką: Na kieleckim Rynku po raz ostatni w tym roku odbyły się plenerowe targi pracy. Do dyspozycji bezrobotnych oddano setki ofert zatrudnienia w wielu branżach. Na miejscu porad udzielali również doradcy zawodowi. Pluli i gryźli na pediatrii! Kolejni nastolatkowie po dopalaczach: Pluli, gryźli, skakali po łóżkach, szarpali osoby, które usiłowały się nimi zająć – tak szpital na Czarnowie relacjonuje zachowanie trójki nastolatków, którzy w weekend trafili na pediatrię. Budżet województwa ma się dobrze?: „Budżet i jego realizacja idzie pozytywnie” - tak za I półrocze 2016 roku ocenia wykonanie budżetu województwa marszałek Adam Jarubas. Są pewne przesunięcia, bo jak się okazuje wydatki były na znacznie niższym poziomie niż dochody. Ale marszałek uspokaja i zapowiada, że w trzecim i czwartym kwartale będzie sporo inwestycji. Marian Gąszcz musi odejść!: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Końskich radni zdecydowali, że Marian Gąszcz, dyrektor pływalni w Końskich straci pracę. Geneza batalii o rozwiązanie stosunku pracy z radnym Gąszczem sięga rządów Michała Cichockiego, byłego burmistrza. Dary świętokrzyskich lasów: Las ma wiele do zaoferowania. W naszych świętokrzyskich występuje dużo różnych gatunków zwierząt, ciekawe okazy roślin i szeroki wachlarz grzybów. Podczas corocznego święta leśników organizowanego przez Lasy Państwowe uczestnicy mogli liczyć na moc atrakcji. „Moja komenda” w Twoim telefonie: Aby mieć lepszy kontakt z policją i dzielnicowym oraz w każdym miejscu znaleźć najbliższy komisariat Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji stworzyło dla wszystkich użytkowników smartfonów aplikację „Moja komenda”. Proponuje ona kilka rozwiązań kontaktu z posterunkami w razie potrzeby. Aplikacja jest bezpłatna i co ciekawe działa w trybie offline Europejski Dzień Języków w SP 5 w Skarżysku: Uczmy się języków obcych od najmłodszych lat! Z tego założenia wychodzą na co dzień w Szkole Podstawowej nr 5 w Skarżysku. Bardzo dobrze widać to było, podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków, który obchodziliśmy w poniedziałek.
Menu
reklama
reklama

Budżet województwa ma się dobrze?

„Budżet i jego realizacja idzie pozytywnie” - tak za I półrocze 2016 roku ocenia wykonanie budżetu województwa marszałek Adam Jarubas. Są pewne przesunięcia, bo jak się okazuje wydatki były na znacznie niższym poziomie niż dochody. Ale marszałek uspokaja i zapowiada, że w trzecim i czwartym kwartale będzie sporo inwestycji.

Czytaj dalej...

Dary świętokrzyskich lasów

Las ma wiele do zaoferowania. W naszych świętokrzyskich występuje dużo różnych gatunków zwierząt, ciekawe okazy roślin i szeroki wachlarz grzybów. Podczas corocznego święta leśników organizowanego przez Lasy Państwowe uczestnicy mogli liczyć na moc atrakcji.

Czytaj dalej...

Sabat Fiction - Fest 2016

Baśniowe stwory, tajemniczy świat, ciekawe historie – to co nieznane fascynowało ludzi od zawsze.  Dlatego też dla fanów gier komputerowych, planszówek i filmów fantasy po raz kolejny zorganizowano wyjątkową imprezę - Sabat Fiction – Fest. Przez trzy dni jej trwania uczestnicy mogli liczyć na moc wrażeń.

Czytaj dalej...

Świętował największy wydział UJK

Nagrody za najlepsze prace magisterskie czy wręczenie dyplomów absolwentom to tylko część tego, co działo się w piątek na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania. Jedna z największych jednostek Uniwersytetu Jana Kochanowskiego tradycyjnie już obchodziła swoje święto.

Czytaj dalej...

Seniorzy mogą liczyć na zniżki i promocje

Seniorzy po 60 roku życia mogą liczyć na wiele zniżek i promocji w poszczególnych instytucjach z całego regionu. To właśnie osoby w tym wieku kwalifikują się do korzystania ze Świętokrzyskiej Karty Seniora. Na razie do programu zgłosiło się 12 instytucji, ale lista miejsc oferujących zniżki seniorom na pewno wzrośnie.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy