Ciekawie w MGOKiS w Stąporkowie: W najbliższym czasie w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbędzie się kilka ciekawych spotkań i imprez. Chcesz w nich uczestniczyć? Wstęp będzie bezpłatny! Sportowe nowości w targach: Wkrótce w halach wystawienniczych przy ul. Zakładowej nie lada gratka dla fanów sportu. Najnowsze propozycje z tej branży przedstawią wystawcy z kraju i zagranicy. Wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT-EXPO. Studniówka Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej - relacja wideo: To już ostatnia studniówka, jaką Państwu prezentujemy. W sobotę bal maturalny odbył się w Zespole Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku – Kamiennej. Uwaga - konkurs: Wiosenna pogoda zachęca do aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa kolejny konkurs. Wszyscy fani ćwiczeń, ale nie tylko oni mają możliwość wygrania karnetu na siłownię. Wystarczy przesłać nam zdjęcia, na których uwiecznicie Państwo oglądanie portalu, kanału lub profilu facebookowego telewizji świętokrzyskiej. Miasto znów pomoże usunąć azbest: Do końca września mieszkańcy Kielc mają czas na składanie w urzędzie miasta wniosków na dofinansowanie usunięcia, wywozu i utylizacji azbestu. Seniorzy z namiastką domu – mieszkania aktywizujące oddane do użytku: „Damy sobie radę” - zapewniali lokatorzy nowych mieszkań aktywizujących, które właśnie oddano do użytku przy Domu Pomocy Społecznej na ul. Jagiellońskiej. Jednoosobowe lokale dadzą seniorom namiastkę domu, ale z gwarancją bezpieczeństwa, bo w razie potrzeby będzie nad nimi czuwał wykwalifikowany personel. Razem przeciwko epidemiom: W ubiorze ochronnym, przed biurem poselskim Piotra Liroya-Marca pikietowali członkowie partii Razem. Happening zorganizowano z powodu antyszczepionkowego stanowiska ruchu Kukiz '15. Zdaniem protestujących może przyczynić się to do szerzenia epidemii różnych chorób. Zabawa i pieniądze: Mocnym akcentem tegoroczny karnawał zakończyli samorządowcy i przedsiębiorcy z powiatu koneckiego. Podczas szesnastego balu charytatywnego zorganizowanego przez koneckie stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy udało się zebrać 11500 złotych. W koneckim Markizie bawili się przed wszystkim samorządowcy i przedsiębiorcy z powiatu koneckiego. Chłopiec utknął w błocie - szybka reakcja policji: Nietypowe zgłoszenie z prośbą o pomoc otrzymali w poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Młody mieszkaniec gminy Imielno ugrzązł w błocie i przy pomocy telefonu komórkowego wezwał na pomoc stróżów prawa. Nowy radiowóz w komendzie w Chęcinach: Komisariat Policji w Chęcinach ma nowy radiowóz. Samochód marki skoda yeti przystosowany jest do pracy w warunkach leśnych i górzystych, co w tym rejonie województwa ma szczególne znaczenie, szczególnie podczas poszukiwań zaginionych.
Menu
reklama
reklama

Sportowe nowości w targach

Wkrótce w halach wystawienniczych przy ul. Zakładowej nie lada gratka dla fanów sportu. Najnowsze propozycje z tej branży przedstawią wystawcy z kraju i zagranicy. Wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Branży Sportowej i Outdoorowej KIELCE SPORT-EXPO.

Czytaj dalej...

Uwaga - konkurs

Wiosenna pogoda zachęca do aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa kolejny konkurs. Wszyscy fani ćwiczeń, ale nie tylko oni mają możliwość wygrania karnetu na siłownię. Wystarczy przesłać nam zdjęcia, na których uwiecznicie Państwo oglądanie portalu, kanału lub profilu facebookowego telewizji świętokrzyskiej.

Czytaj dalej...

Razem przeciwko epidemiom

W ubiorze ochronnym, przed biurem poselskim Piotra Liroya-Marca pikietowali członkowie partii Razem. Happening zorganizowano z powodu antyszczepionkowego stanowiska ruchu Kukiz '15. Zdaniem protestujących może przyczynić się to do szerzenia epidemii różnych chorób.

Czytaj dalej...

Wraca Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych

W sobotę szczypiorniści Vive Tauron Kielce wrócili do gry. Po zwycięstwie z Górnikiem Zabrze, podopiecznych Tałanta Dujszebajewa czekają kolejne zmagania w Lidze Mistrzów. W czwartek Żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe ze szwedzkim IFK Kristianstadt.

- Mamy bardzo dużo szacunku do tego zespołu. Wygraliśmy co prawda w Hali Legionów z nimi, ale mecz w Szwecji będzie z pewnością inny. Kibice Kristianstadt żywiołowo dopingują i wiemy, że nie będzie łatwo. Liczymy jednak na zwycięstwo – mówi Tałant Dujszebajew, trener Vive Tauron Kielce.

- Przed nami cztery mecze i zdajemy sobie sprawę, że jeśli wygramy wszystkie, mamy szanse na 2., a nawet jak się uda to i 1. miejsce – dodaje Denis Buntić.

Czytaj dalej...

Huczna studniówka liceum im. S. Żeromskiego

Sto dni do matury to naprawdę niewiele. Dla tegorocznych maturzystów miniony weekend to nie był jednak jeszcze nie czas, by o tym egzaminie myśleć. Tegoroczny sezon studniówkowy zamknęło I L. O. im. S. Żeromskiego w Kielcach. Maturzyści z tej szkoły w sobotę bawili się na wyjątkowym balu w Hotelu Binkowski w Kielcach.

Czytaj dalej...

Stypendia dla studentów ze Wschodu

23 studentów z Ukrainy i Białorusi pochodzenia polskiego przez najbliższy rok będzie otrzymywać stypendia w wysokości 300 zł. Większość z nich to słuchacze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Takie wsparcie finansowe po raz pierwszy przyznał samorząd województwa świętokrzyskiego.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy