Badali słuch kielczan: Już po raz kolejny w Kielcach zatrzymał się specjalny słuchobus, który w ramach kampanii Narodowego Testu Słuchu 2014 badał i kontrolował słuch kielczan. Chętni – a tych nie brakowało – mogli skorzystać z bezpłatnych testów słuchu i darmowych konsultacji specjalistów. Komendant Szymczyk nadinspektorem: Prezydent Bronisław Komorowski mianował stopniem nadinspektora komendanta wojewódzkiego policji inspektora Jarosława Szymczyka. Stopień ten jest odpowiednikiem generała w wojsku. Praca na Rogatce wre: Budowa łącznika między ulicą Krakowską i Wojska Polskiego to jedna z kluczowych inwestycji drogowych, jakie trwają w Kielcach. Prace na Rogatce są bardzo zaawansowane i już dziś widać wyraźny zarys nowego wyglądu tej części miasta. Nowy eksponat w skarżyskim muzeum: W piątek do Muzeum Orła Białego w Skarżysku dotarł nowy eksponat. Kolekcja skarżyskiego muzeum wzbogaciła się o transporter opancerzony BTR-60 produkcji radzieckiej, który do niedawna używany był przez policję. DUB IT! Tuning Festiwal 2014: Ponad 200 niesamowitych aut tuningowych z całego świata, zdumiewające pokazy driftu samochodów i motocykli, a także wystawa aut – klasyków przyciągnęły ponad 10 tys. miłośników motoryzacji do Targów Kielce. Zjednoczenie prawicy... na kolanach? (uakt.): „Czas na zmiany” - pod takim hasłem odbyła się kolejna z cyklu konferencji z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości pod Domem Handlowym Bartek. W konferencji uczestniczyli poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Bętkowski, wiceprezydent Skarżyska Grzegorz Małkus i szef miejskich struktur PiS, Marcin Piętak. Głównym tematem konferencji było zjednoczenie prawicy. - Ma ono służyć odsunięciu koalicji PO-PSL od władzy – mówił poseł Bętkowski. Kolejny alarm bombowy w Kielcach: We wtorek rano do Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Skarbowego w Kielcach trafiły wiadomości o podłożonym ładunku wybuchowym. Podobnie jak przy poprzednich takich mailach, ostrzegano przed rozpyleniem trującego gazu. Rozwój przemysłowy Konecczyzny: Rozwój gospodarczy to postęp, jednak wraz z postępem idzie automatyzacja, która z kolei zmniejsza zatrudnienie. O tym, jak wypełnić lukę w przemyśle i co spowoduje jego większy rozwój, opowiedział nam starosta konecki Bogdan Soboń. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 800 12 12 12 – to numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Wsparcia dzwoniącym pod ten numer udzielają między innymi psycholodzy, pedagodzy, prawnicy. "Mój piękny ogród": Wójt gminy Zagnańsk oraz Komisja Promocji, Turystyki i Rolnictwa zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Mój piękny ogród”.
Menu

Badali słuch kielczan

Już po raz kolejny w Kielcach zatrzymał się specjalny słuchobus, który w ramach kampanii Narodowego Testu Słuchu 2014 badał i kontrolował słuch kielczan. Chętni – a tych nie brakowało – mogli skorzystać z bezpłatnych testów słuchu i darmowych konsultacji specjalistów.

Czytaj dalej...

Praca na Rogatce wre

Budowa łącznika między ulicą Krakowską i Wojska Polskiego to jedna z kluczowych inwestycji drogowych, jakie trwają w Kielcach. Prace na Rogatce są bardzo zaawansowane i już dziś widać wyraźny zarys nowego wyglądu tej części miasta.

Czytaj dalej...

Kolejny alarm bombowy w Kielcach

We wtorek rano do Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Skarbowego w Kielcach trafiły wiadomości o podłożonym ładunku wybuchowym. Podobnie jak przy poprzednich takich mailach, ostrzegano przed rozpyleniem trującego gazu.

Czytaj dalej...

O sytuacji na rynku pracy...

Sytuacja na rynku pracy w województwie świętokrzyskim ulega stopniowej poprawie. W tej chwili stopa bezrobocia to blisko 15%, jednak z perspektywy ostatnich czterech miesięcy zarejestrowanych jest mniej o 15 140 osób.  Obecna sytuacja na świętokrzyskim rynku pracy była tematem 45. sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Czytaj dalej...

Brak ciepłej wody na dwóch osiedlach

Od poniedziałku rozpoczynają się prace remontowe sieci ciepłowniczej w Kielcach. W związku z tym, jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, do środy mieszkańcy osiedla Świętokrzyskie i Słoneczne Wzgórze pozbawieni zostaną ciepłej wody. W sumie to około 15 tys. kielczan.

Czytaj dalej...

Nieudany początek sezonu dla Korony

Piłkarze Korony Kielce nie zaliczą pierwszego meczu w sezonie 2014/2015 T-Mobile Ekstraklasy do udanych. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po słabym spotkaniu przegrali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz. Gospodarze oba gole zdobyli po indywidualnych błędach Złocisto-Krwistych.

Czytaj dalej...

Święto policji

W miniony weekend w Starostwie Powiatowym funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach uroczyście obchodzili swoje święto. Z tej okazji najlepsi policjanci otrzymali medale za długoletnią służbę, odznaczenia i nominacje na wyższy stopień. Była to również okazja do gratulacji i podziękowań za zaangażowanie w pracę oraz dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców.

Czytaj dalej...

KNP pomaga zagrożonym eksmisją. Prawica ubiega się o miejsce w Radzie Miasta

Kongres Nowej Prawicy wraz ze Stowarzyszeniem Republikanie będzie ubiegał się o miejsce w Radzie Miasta. Ugrupowanie chce stworzyć „Program i zasady udzielania pomocy osobom zagrożonym eksmisją w Kielcach”. Zapowiedziano również, o jakie postulaty będzie się ubiegał Kongres Nowej Prawicy po tym, jak znajdzie się w Radzie Miasta.

Czytaj dalej...

Happening pantomimy

Przez 12 dni lipca 30-osobowa grupa kieleckiej młodzieży, pod okiem artystów związanych z Teatrem „Kubuś”, współtworzy autorski spektakl uliczny. Warsztaty odbywają  się w siedzibie teatru, w centrum miasta oraz w zaprzyjaźnionych instytucjach. W ostatnich dniach młodzież pracowała nad happeningiem pantomimy, który miał na celu zaskoczyć mieszkańców Kielc.

Czytaj dalej...

Pozostałe informacje

Nasze programy