Sport Challenge rusza już w ten weekend: W najbliższy weekend w Skarżysku rozpoczyna się ósma już edycja projektu Sport Challenge. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną turnieje w piłce nożnej oraz piłce siatkowej plażowej kobiet i mężczyzn. Projekt realizowany jest przez Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z portalem skarzysko24.pl. Suchedniowskie Świętojanki pełne atrakcji: Tegoroczne Świętojanki w Suchedniowie mają szansę być zapamiętanymi na długo. To za sprawą meczu Polska – Szwajcaria, który niespodziewanie przedłużył się o dogrywkę i rzuty karne. Stąd tłumny napływ mieszkańców dopiero w okolicach godziny 18.00, zaraz po meczu. W szpitalu na Czarnowie czworo pacjentów pokąsanych przez żmije: Coraz więcej żmij pojawia się w okolicach terenów leśnych w województwie świętokrzyskim. Przyczyniły się do tego zima bez dużych mrozów i wiosna z niewielkimi opadami deszczu. W tym sezonie do szpitala na Czarnowie trafiły już cztery osoby ukąszone przez te jadowite węże. Uroczyste zakończenie obchodów: Trzydniowe obchody 100 - lecia istnienia harcerstwa w Skarżysku-Kamiennej zakończone zostały mszą świętą i odsłonięciem pamiątkowej tablicy oraz uroczystym apelem na błoniach przy Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. Uwaga na piecyki gazowe!: Piecyki gazowe latem przysparzają nam wielu problemów. Jakie są tego przyczyny i co możemy zrobić w takiej sytuacji? O to zapytaliśmy specjalistę z tej dziedziny – kominiarza. Lubawski z absolutorium. Co z Młodzieżową Radą Miasta?: Prezydent Lubawski z absolutorium za wykonanie budżetu. Temat ten zszedł jednak na dalszy plan podczas czwartkowej sesji. Burzliwa dyskusja towarzyszyła powołaniu w Kielcach Młodzieżowej Rady Miasta. Ostatni dzwonek, by uzyskać wyrównanie z 500+: Zwykle 50-60 osób dziennie, a od trzech dni około 90 osób w ciągu dnia zgłasza się z wnioskiem o przyznanie świadczenia 500+ w Kielcach. Wzrost zainteresowania spowodowany jest tym, że jeszcze tylko do piątku ci, którzy przyniosą dokumenty, mogą liczyć na wyrównanie wypłaty pieniędzy od kwietnia. PiS będzie wybierać nowe władze: W najbliższą sobotę odbędzie się w Warszawie Zjazd Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Świętokrzyska drużyna PiS z entuzjazmem, ale i nadziejami jedzie do stolicy. Pamiętajmy o szczepieniu psów: Urząd gminy we Włoszczowie przypomina o obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Pogryzienie przez zwierzę to duży kłopot dla jego właściciela. Prawne problemy zaczynają się w momencie, gdy okazuje się, że pies nie miał aktualnego szczepienia przeciwko właśnie wściekliźnie. To ogromne zaufanie: Choć prawie wszyscy się tego spodziewali, to do końca nigdy nie wiadomo, jak zachowają się radni. Chodzi o sesję Rady Powiatu w Jędrzejowie. Radni udzielili absolutorium staroście Kaczmarkowi i całemu zarządowi powiatu za wykonanie budżetu w 2015 roku.
Menu
reklama
reklama

Ostatni dzwonek, by uzyskać wyrównanie z 500+

Zwykle 50-60 osób dziennie, a od trzech dni około 90 osób w ciągu dnia zgłasza się z wnioskiem o przyznanie świadczenia 500+ w Kielcach. Wzrost zainteresowania spowodowany jest tym, że jeszcze tylko do piątku ci, którzy przyniosą dokumenty, mogą liczyć na wyrównanie wypłaty pieniędzy od kwietnia.

Czytaj dalej...

Poseł Tarczyński wzywa na solówki.... Wałęsę i Lisa

„Zapraszam Cię na solo, bydlaku” odpowiada agresywnie świętokrzyski poseł PiS, Dominik Tarczyński prezydentowi Wałęsie, który włącza się w działania KOD-u. I tak zaczyna się burza na portalach społecznościowych. Dostaje się również Tomaszowi Lisowi, który stając w obronie Wałęsy, zaprasza posła na solówkę, w zamian za to zostaje nazwany „bezrobotnym leszczem”.

Czytaj dalej...

Słowacki najpopularniejszy. Co się dzieje z Żeromskim?

Zakończyła się rekrutacja do kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Dla młodzieży przygotowano łącznie ponad 3 tys. miejsc w liceach, technikach i szkołach zawodowych. Najwięcej chętnych zgłosiło się do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. O 330 miejsc walczy tu ponad 500 absolwentów gimnazjów.

Czytaj dalej...

Solidarność przeciwna reformie edukacji!

Świętokrzyska Solidarność krytykuje reformę szkolnictwa przygotowaną przez rząd. Między innymi na ten temat rozmawiali podczas Walnego Zjazdu Delegaci świętokrzyskiego NSZZ Solidarność. Głównym celem spotkania były jednak wybory uzupełniające do Zarządu Regionu.

Czytaj dalej...

Mobilność szansą dla pracowników

„Kompetentna kadra – potencjałem rozwojowym świętokrzyskich firm”. Pod takim hasłem odbyła się we wtorek konferencja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Podczas niej rozmawiano na temat zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły na świętokrzyskim rynku pracy.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy