Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Udane adopcje w świętokrzyskim - ośrodek adopcyjny podsumowuje działalność

  • Napisała 
Udane adopcje w świętokrzyskim - ośrodek adopcyjny podsumowuje działalność

Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny z okazji trzeciego roku istnienia, podsumował swoją dotychczasową działalność. Dane są zadowalające. Dzięki pomocy placówki, nowy dom znalazło ponad 170 dzieci, a kolejni opiekunowie już czekają na możliwość przyjęcia do siebie dziecka.

Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny działa od pierwszego stycznia 2012 roku. Przez te trzy lata udało się znaleźć nowy dom dla ponad 170 dzieci. W tym czasie do pełnienia roli rodziny adopcyjnej przeszkolono także 163 osoby: 85 małżeństw i 5 osób samotnych, a do przysposobienia dziecka zakwalifikowano 179 osób. 21 rodzin już czeka na dzieci.

- Na bieżąco przygotowujemy kandydatów do adopcji. Staramy się dopasować dzieci i ich potrzeby do rodziców i ich oczekiwań – przyznaje dyrektor ośrodka. Organizujemy spotkania integracyjne, utrzymujemy kontakt z nowymi rodzinami – dodaje.

Ponadto ośrodek wprowadził zajęcia z terapii integracji sensorycznej, planuje też uruchomić zajęcia ruchu rozwijającego metodą Weroniki Sherborne. Ale najważniejsze jest to, że placówce z powodzeniem udaje się dobierać dzieci do rodziców.

O adopcję może starać się osoba pełnoletnia, w pełni zdolna do czynności prawnych, zdrowa, o stabilnej sytuacji materialnej, która uzyskała kwalifikację ośrodka i przeszła 3-miesięczne szkolenie. Może to być także osoba samotna. Cała procedura może trwać od półtora roku do 2 lat. Każdy, kto chce przygarnąć do siebie dziecko, może zgłosić się po pomoc do świętokrzyskiego ośrodka adopcyjnego.

Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny znajduje się przy ul. Targowej 21 w Kielcach. Czynny jest od poniedziałku do piątku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy