Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Kolejna edycja Off Fashion za nami

Kolejna edycja Off Fashion za nami

15 tys. zł i tytuł Najlepszego Projektanta Offowego zdobyła Zuzanna Kwapisz, podczas XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Off Fashion. Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Jury i projektanci zapewniają, że jest to jeden z najważniejszych konkursów modowych w naszym kraju.

Tematem przewodnim XVII już edycji Off Fashion była podróż „Orient Expressem”. Podczas uroczystego finału zaprezentowało się 20 najlepszych kolekcji. Pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymała 24-letnia Zuzanna Kwapisz z Warszawy. Nagrodę wręczył prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Zuzanna Kwapisz jest tegoroczną absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej praca dyplomowa to kolekcja pt. LAG, która dała jej zwycięstwo na Off Fashion. Pani Zuzanna nie ukrywała zaskoczenia. Zdradziła na co przeznaczy wygrane 15 tys. zł.

- Pieniądze przeznaczę na kolejną kolekcję. Bardzo chciałam już to zrobić, mam głowę pełną pomysłów, więc zrealizuję następną kolekcję - powiedziała Zuzanna Kwapisz, I miejsce Off Fashion.

Drugie miejsce i nagrodę pieniężną 6 tys. zł jury przyznało Dastinowi Porazińskiemu. Trzecie miejsce i czek na 3 tys. zł otrzymał Kamil Parcheta. Na czele jury stanął duet Parocki&Brzozowski. Projektanci przyznają, że mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom konkursu z każdą edycją jest coraz wyższy.

- Obrady były spokojne. Jury było dosyć zgodne. Uważamy, że to była najlepsza edycja – powiedział duet Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki.

W tym roku po raz pierwszy w jury zasiadł Jakub „Jacob” Bartnik. Niegdyś laureat Off Fashion, jak i również zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway.

- Off Fashion dał mi wszystko, to był mój początek jeśli chodzi o modową karierę - dodał Jakub „Jacob” Bartnik, juror.

Dorota Wróblewska, producentka pokazów oraz promotor mody, kultury i sztuki ufundowała nagrodę, którą jest udział projektanta w Warsaw Fashion Street. Ta nagroda trafiła do Katarzyny Romańskiej. Ale nie tylko. Również do projektantki, którą wybrała publiczność – Walerii Tokarzewskiej.

- W tej chwili jest to najważniejszy konkurs w Polsce. Jeśli organizatorzy się postarają, będzie to mógł być najważniejszy konkurs w Europie – powiedziała Dorota Wróblewska, juror.

Galę Finałową w Kieleckim Centrum Kultury uświetnił występ Kayah z Royal String Quartet.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy