Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Kolejna edycja Off Fashion za nami

Kolejna edycja Off Fashion za nami

15 tys. zł i tytuł Najlepszego Projektanta Offowego zdobyła Zuzanna Kwapisz, podczas XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Off Fashion. Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Jury i projektanci zapewniają, że jest to jeden z najważniejszych konkursów modowych w naszym kraju.

Tematem przewodnim XVII już edycji Off Fashion była podróż „Orient Expressem”. Podczas uroczystego finału zaprezentowało się 20 najlepszych kolekcji. Pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymała 24-letnia Zuzanna Kwapisz z Warszawy. Nagrodę wręczył prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Zuzanna Kwapisz jest tegoroczną absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej praca dyplomowa to kolekcja pt. LAG, która dała jej zwycięstwo na Off Fashion. Pani Zuzanna nie ukrywała zaskoczenia. Zdradziła na co przeznaczy wygrane 15 tys. zł.

- Pieniądze przeznaczę na kolejną kolekcję. Bardzo chciałam już to zrobić, mam głowę pełną pomysłów, więc zrealizuję następną kolekcję - powiedziała Zuzanna Kwapisz, I miejsce Off Fashion.

Drugie miejsce i nagrodę pieniężną 6 tys. zł jury przyznało Dastinowi Porazińskiemu. Trzecie miejsce i czek na 3 tys. zł otrzymał Kamil Parcheta. Na czele jury stanął duet Parocki&Brzozowski. Projektanci przyznają, że mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom konkursu z każdą edycją jest coraz wyższy.

- Obrady były spokojne. Jury było dosyć zgodne. Uważamy, że to była najlepsza edycja – powiedział duet Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki.

W tym roku po raz pierwszy w jury zasiadł Jakub „Jacob” Bartnik. Niegdyś laureat Off Fashion, jak i również zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway.

- Off Fashion dał mi wszystko, to był mój początek jeśli chodzi o modową karierę - dodał Jakub „Jacob” Bartnik, juror.

Dorota Wróblewska, producentka pokazów oraz promotor mody, kultury i sztuki ufundowała nagrodę, którą jest udział projektanta w Warsaw Fashion Street. Ta nagroda trafiła do Katarzyny Romańskiej. Ale nie tylko. Również do projektantki, którą wybrała publiczność – Walerii Tokarzewskiej.

- W tej chwili jest to najważniejszy konkurs w Polsce. Jeśli organizatorzy się postarają, będzie to mógł być najważniejszy konkurs w Europie – powiedziała Dorota Wróblewska, juror.

Galę Finałową w Kieleckim Centrum Kultury uświetnił występ Kayah z Royal String Quartet.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy