"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Kolejna edycja Off Fashion za nami

Kolejna edycja Off Fashion za nami

15 tys. zł i tytuł Najlepszego Projektanta Offowego zdobyła Zuzanna Kwapisz, podczas XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Off Fashion. Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Jury i projektanci zapewniają, że jest to jeden z najważniejszych konkursów modowych w naszym kraju.

Tematem przewodnim XVII już edycji Off Fashion była podróż „Orient Expressem”. Podczas uroczystego finału zaprezentowało się 20 najlepszych kolekcji. Pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymała 24-letnia Zuzanna Kwapisz z Warszawy. Nagrodę wręczył prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Zuzanna Kwapisz jest tegoroczną absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej praca dyplomowa to kolekcja pt. LAG, która dała jej zwycięstwo na Off Fashion. Pani Zuzanna nie ukrywała zaskoczenia. Zdradziła na co przeznaczy wygrane 15 tys. zł.

- Pieniądze przeznaczę na kolejną kolekcję. Bardzo chciałam już to zrobić, mam głowę pełną pomysłów, więc zrealizuję następną kolekcję - powiedziała Zuzanna Kwapisz, I miejsce Off Fashion.

Drugie miejsce i nagrodę pieniężną 6 tys. zł jury przyznało Dastinowi Porazińskiemu. Trzecie miejsce i czek na 3 tys. zł otrzymał Kamil Parcheta. Na czele jury stanął duet Parocki&Brzozowski. Projektanci przyznają, że mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom konkursu z każdą edycją jest coraz wyższy.

- Obrady były spokojne. Jury było dosyć zgodne. Uważamy, że to była najlepsza edycja – powiedział duet Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki.

W tym roku po raz pierwszy w jury zasiadł Jakub „Jacob” Bartnik. Niegdyś laureat Off Fashion, jak i również zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway.

- Off Fashion dał mi wszystko, to był mój początek jeśli chodzi o modową karierę - dodał Jakub „Jacob” Bartnik, juror.

Dorota Wróblewska, producentka pokazów oraz promotor mody, kultury i sztuki ufundowała nagrodę, którą jest udział projektanta w Warsaw Fashion Street. Ta nagroda trafiła do Katarzyny Romańskiej. Ale nie tylko. Również do projektantki, którą wybrała publiczność – Walerii Tokarzewskiej.

- W tej chwili jest to najważniejszy konkurs w Polsce. Jeśli organizatorzy się postarają, będzie to mógł być najważniejszy konkurs w Europie – powiedziała Dorota Wróblewska, juror.

Galę Finałową w Kieleckim Centrum Kultury uświetnił występ Kayah z Royal String Quartet.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy