Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Kolejna edycja Off Fashion za nami

Kolejna edycja Off Fashion za nami

15 tys. zł i tytuł Najlepszego Projektanta Offowego zdobyła Zuzanna Kwapisz, podczas XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Off Fashion. Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Jury i projektanci zapewniają, że jest to jeden z najważniejszych konkursów modowych w naszym kraju.

Tematem przewodnim XVII już edycji Off Fashion była podróż „Orient Expressem”. Podczas uroczystego finału zaprezentowało się 20 najlepszych kolekcji. Pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymała 24-letnia Zuzanna Kwapisz z Warszawy. Nagrodę wręczył prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Zuzanna Kwapisz jest tegoroczną absolwentką Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej praca dyplomowa to kolekcja pt. LAG, która dała jej zwycięstwo na Off Fashion. Pani Zuzanna nie ukrywała zaskoczenia. Zdradziła na co przeznaczy wygrane 15 tys. zł.

- Pieniądze przeznaczę na kolejną kolekcję. Bardzo chciałam już to zrobić, mam głowę pełną pomysłów, więc zrealizuję następną kolekcję - powiedziała Zuzanna Kwapisz, I miejsce Off Fashion.

Drugie miejsce i nagrodę pieniężną 6 tys. zł jury przyznało Dastinowi Porazińskiemu. Trzecie miejsce i czek na 3 tys. zł otrzymał Kamil Parcheta. Na czele jury stanął duet Parocki&Brzozowski. Projektanci przyznają, że mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom konkursu z każdą edycją jest coraz wyższy.

- Obrady były spokojne. Jury było dosyć zgodne. Uważamy, że to była najlepsza edycja – powiedział duet Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki.

W tym roku po raz pierwszy w jury zasiadł Jakub „Jacob” Bartnik. Niegdyś laureat Off Fashion, jak i również zwycięzca pierwszej edycji programu Project Runway.

- Off Fashion dał mi wszystko, to był mój początek jeśli chodzi o modową karierę - dodał Jakub „Jacob” Bartnik, juror.

Dorota Wróblewska, producentka pokazów oraz promotor mody, kultury i sztuki ufundowała nagrodę, którą jest udział projektanta w Warsaw Fashion Street. Ta nagroda trafiła do Katarzyny Romańskiej. Ale nie tylko. Również do projektantki, którą wybrała publiczność – Walerii Tokarzewskiej.

- W tej chwili jest to najważniejszy konkurs w Polsce. Jeśli organizatorzy się postarają, będzie to mógł być najważniejszy konkurs w Europie – powiedziała Dorota Wróblewska, juror.

Galę Finałową w Kieleckim Centrum Kultury uświetnił występ Kayah z Royal String Quartet.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy